Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a madpanter Po maj 13, 2013 7:11 am

Pardon ker obujam staro temo. Skratka že dve sezoni vozim na biodiesel brez problema (golf 4 SDI). Problem je edino, ker ga uspem dobit ali na agipu v Stranicah ali na MB24 pumpah in grem ponavadi samo vsakih 14 dni mimo. Zanima me če obstaja kje v Ljubljani pumpa, da prodaja biodiesel?

l.p.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a vojkostar Pe maj 17, 2013 8:18 am

V LJ je bil včasih en privatnik ki je to imel, bencinke se pa ne spomnim nobene, mimogrede kako ti avto vleče in kako je z tesnili ? kolegu je na pumpi začelo solziti, ker je razjedalo tesnila.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a madpanter Pe maj 17, 2013 9:38 am

Vleče tako kot prej mogoče se mi zdi da celo malo bolje, motor dela bolj mirno in tiho, porabo imam enako oz celo mogoče malenkost manj, kar se tiče tesnil še nič ne pušča, res je pa da meni v knjigi piše, da lahko tankam biodiesel pa tut na servisu sem vprašal pa je reku tam, da lahko brez problema tankam. Včasih se je dalo v zalogu na petrolu dobit samo že nekaj časa ne prodajajo.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a jeronimo So maj 18, 2013 7:02 pm

V primeru da avto gre na B100 je nemogoče d bi isto vlekel kot prej :)
Biodizel ima 8% manjšo kurilno vrednost in ravno tok se poveča poraba avta ter nekej moči se zgubi.
Osebno ko je avto na B100 se čuti manjšo moč (TDI motor) ter poraba gre za cca 0,5L/100km gor.
Isto je omenjeno v knjigi od avta ter tudi ostali uporabniki biodizla so mi isto rekli.
Če dodaš 1/4 nafte zravn se tok izgube moči ter porabe ne čuti.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a madpanter So maj 18, 2013 7:06 pm

Glej to je moje subjektivno mnenje. Golf 4 SDI z svojimi 60 konji že v štartu ni raketa in sam ne opazim, da gre počasneje oziroma izgube moči, z enim polnim tankom pa še vedno nardim 1000+ kilometrov. Skratka to je že offtopic. Nekako smo prišli do zaključka da v Ljubljani in okolici ni pumpe kjer bi ponujali biodiesel.
 
mmatic85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jul 27, 2009 10:07 pm

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a mmatic85 So maj 18, 2013 7:41 pm

Živjo, pred parimi leti sem večkrat pral avto v avtopralnici za trgovino Tuš nasproti glavne pošte v Murgljah, ter sem videl da prodaja možakar biodiesel ali ga celo sam predeluje. Pojdi pogledat, Lp
 
francinaslamci
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne maj 19, 2013 4:09 am

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a francinaslamci Ne maj 19, 2013 4:19 am

V ljubljani nekdo prodaja biodizel, najmanjša količina 1000 litrov.
 
Barbara1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če dec 10, 2015 9:23 am

Re: BIODIESEL!!!!!

Napisal/-a Barbara1 Če dec 10, 2015 9:27 am

Biodiesel je v prodaji na dveh bencinskih črpalkah:
AVACOM BS Koper Srmin 7c
AVACOM BS Vrtojba Mednarodni mejni prehod Vrtojba (ex IDS)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov