Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Projekt: Audi S1

Napisal/-a rs2 Sr nov 14, 2007 10:53 pm

Pozdravljeni,

glede na to, da se na tem forumu, na katerem nisem bil ravno dejaven dosedaj, kar na veliko predstavlja tuning projekte - take in drugacne sem se odločil tudi sam predstaviti projekt, s katerim se ukvarjam v bistvu ze dobro leto.

Gre za predelavo Audi coupe quattro (starega kot zemlja) v Audi S1. Avto mu zelim cimbolj priblizati, vendar nikakor ne gre za repliko, kar tudi ni moj osnovni namen.

Avto bo namenjen v prvi meri zadovoljstvu, takoj potem pa seveda za drag race, v katerem sem ze dosedaj bil kolikor toliko dejaven s svojim audijem rs2.

Projekt se je v bistvu zacel v glavi in seveda takoj z motorjem, sele kasneje sem se vprasal, kam bom motor sploh vtaknil :D . Stezka sem nasel ( s pomocjo foruma) starega slovenskega audija coupe quattro, kateri je bil dober za resno predelavo.

Projekt se pocasi premika, najvecji problem je seveda denar in pa cas.
Cilj? S1 mora biti lazji in mocnejsi kot rs2.

Lp
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
Blue GTI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To jun 24, 2003 8:53 pm
Kraj: Mesarska klavnica

Napisal/-a Blue GTI Sr nov 14, 2007 10:53 pm

Brutalno zgleda tale tvoj Audi S1.

Kako bo to letelo :twisted:


Slika
Tuning by technology
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Sr nov 14, 2007 10:55 pm

ali bo tudi oblika kot s1 ali bo oblika ostala seriskega sporta?
drugac s1 so moje sanje :twisted:
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr nov 14, 2007 10:59 pm

zanima me kako boš dobil odbijače za s1 bodo to nakup že izdelanih - rabljeni itd.... ali bo custom made ?

drugače pa svaka čast da greš v ta projekt, avto bo eden zeloooooo redkih če ne edini v slo. no vsaj jaz ga še nisem videl :cry:
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Sr nov 14, 2007 11:05 pm

Pohvale, z zanimanjem bom spremljal projekt, ki pa upam da bo podkrepljen z slikami..

Lp
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Napisal/-a rs2 Sr nov 14, 2007 11:16 pm

AudiRSboy je napisal/-a:ali bo tudi oblika kot s1 ali bo oblika ostala seriskega sporta?
drugac s1 so moje sanje :twisted:


Ne bo serijski SQ niti tisti S1 z plugi, katerega misliš.
S1 z plugi je bil S1 Evo2.
Sam delam S1 Evo1 verzijo, kateri je pa res zelo zelo podoben SQ. So pa razlike, ko vidis oba v zivo oziroma ce si pozoren tudi na slikah.
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Napisal/-a rs2 Sr nov 14, 2007 11:18 pm

adis je napisal/-a:zanima me kako boš dobil odbijače za s1 bodo to nakup že izdelanih - rabljeni itd.... ali bo custom made ?

drugače pa svaka čast da greš v ta projekt, avto bo eden zeloooooo redkih če ne edini v slo. no vsaj jaz ga še nisem videl :cry:


Odbijace ze imam, sem jih pa kupil narejene. Imas par ljudi v Eu, ki to se imajo oziroma izdelujejo po kalupih originalov.
Verjetno pa bo res bolj malo takih pri nas, razen če se bo še kdo ujezil.

ManIAK je napisal/-a:Pohvale, z zanimanjem bom spremljal projekt, ki pa upam da bo podkrepljen z slikami..

Lp


Slikce pridejo, moram si mal uredit vse skupaj.
V bistvu je vec narejeno kot se vidi na sliki, predvsem na motorju in notranjosti ampak počas...

Upam, da se bo še kdo od ostalih opogumil in predstavil projekte malo bolj - Kadunc, greddy, Ribič,.. Cicero, ostali
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
Blue GTI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To jun 24, 2003 8:53 pm
Kraj: Mesarska klavnica

Napisal/-a Blue GTI Sr nov 14, 2007 11:22 pm

Gre za prvo izvedenko S1, torej evo1, ki izgleda takole :



Slika
Tuning by technology
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Sr nov 14, 2007 11:32 pm

pohvale vreden projekt :clapclap
Bom ga spremljal.
lp
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a CupraR Sr nov 14, 2007 11:34 pm

Ti samo obveščaj, lepo je videt take projekte, sploh da so domači 8) 8) 8)
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Sr nov 14, 2007 11:39 pm

locim razliko...drugace nisem imel tisto verzijo v mislih s1 evo2 k to mi je ze logika nekak rekla da nebos dregal z tistim...

tako da sem mislsil na S1 evo1....meni osebno najlepsa verzija

lahko se zaupas kaj in kako bo z motorjom?

ps: evo se neki mau za dobro volo...ceprav mislim da si to ze videl http://www.autobild.de/artikel/Themen-T ... 48822.html
Slika
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Napisal/-a greddy Če nov 15, 2007 12:23 am

rs2 je napisal/-a:
Upam, da se bo še kdo od ostalih opogumil in predstavil projekte malo bolj - Kadunc, greddy, Ribič,.. Cicero, ostali


Čestitam, za predstavitev projekta, obljubim, da se bom potrudil in tudi sam začel novo temo...slik je ogromno, ampak, urediti vse skupaj, bo verjetno trajalo nekaj časa...Kakor koli ze, z zanimanjem bom spremljal tale thread, upam, da se caf, ribič, krof, kadunc in ostali hitri avtomobili pojavijo tukaj..No upam, da nisem uzalil koga, ne smem pozabit na Zup racing, kjer imajo fantje tudi zelo hitre avtomobile...oz kakrsna koli konkretna predelava bi bila dobrodosla za javno objavo...

Mogoče predlagam moderatorjem, da kreirajo sekcijo "konkretne predelave " (oz nekaj v tem stilu), ker mesati teme z sportnimi filtri in takimi projekti, ki ga predstavlja edo ni isto.Verjamem, da bi se marsikdo opogumil predstaviti svoj projekt, ampak če se v vsaki drugi temi pojavlja vprasanje, kater sp. filter da vec konjev se ti zdi smesno mesati jabolka in hruske v istem kosu...Upam, da so moderatorji razumeli, kaj predlagam, oz kaj zelim s tem povedati... ;)
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Če nov 15, 2007 12:49 am

Ufuu, super projekt, bom vsekakor spremljal. To imaš namen čez zimo že dokončat?
Srečno : )
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Če nov 15, 2007 10:03 am

greddy je napisal/-a:
rs2 je napisal/-a:
Upam, da se bo še kdo od ostalih opogumil in predstavil projekte malo bolj - Kadunc, greddy, Ribič,.. Cicero, ostali


Čestitam, za predstavitev projekta, obljubim, da se bom potrudil in tudi sam začel novo temo...slik je ogromno, ampak, urediti vse skupaj, bo verjetno trajalo nekaj časa...Kakor koli ze, z zanimanjem bom spremljal tale thread, upam, da se caf, ribič, krof, kadunc in ostali hitri avtomobili pojavijo tukaj..No upam, da nisem uzalil koga, ne smem pozabit na Zup racing, kjer imajo fantje tudi zelo hitre avtomobile...oz kakrsna koli konkretna predelava bi bila dobrodosla za javno objavo...

Mogoče predlagam moderatorjem, da kreirajo sekcijo "konkretne predelave " (oz nekaj v tem stilu), ker mesati teme z sportnimi filtri in takimi projekti, ki ga predstavlja edo ni isto.Verjamem, da bi se marsikdo opogumil predstaviti svoj projekt, ampak če se v vsaki drugi temi pojavlja vprasanje, kater sp. filter da vec konjev se ti zdi smesno mesati jabolka in hruske v istem kosu...Upam, da so moderatorji razumeli, kaj predlagam, oz kaj zelim s tem povedati... ;)



Naši avti so zaenkrat v alfa stanju, tako da bodo predstavitve bolj spomladi, ko se bodo zadeve začele vozit po cesti. Je pa ful dobr vidt da se v SLO dela taprave projekte.

Mislm da bom kr na tem mestu pohvalu Audi, ker kakorkoli vzameš, teli avti so res narejeni tko kot je treba. Ni mi jasno kako serijski quattro in menjalnik zdrži take napore. Js sm moj menjalnik zlomu že s 75HP nitrojem. Jebeš francoze :)

Edo, odličn projekt - mešanica klasike z visoko tehnologijo... Tud pri nas gremo v te vode vendar iz drugih imperialističnih držav.
Slika
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Če nov 15, 2007 10:51 am

uh to pa bo letelo a te lahko samo nekaj vprašam zakaj si ne umisliš kakšne toyote Supre za drag u nemčiji se zdj ena prodaja z 850ps ??????
biturbo SKN Project CT3 50
 
majstr_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr maj 31, 2006 10:29 am
Kraj: idrija

Napisal/-a majstr_ Če nov 15, 2007 10:55 am

:shock: :shock: :shock: hud projket, z veseljem ga bom spremljav, tukej pa še en link in sicer obnova starih rally dirkalnikov, med njimi tudi Audi Quattro A2
http://www.mat.fi/projects2.htm
No turbo No fun ;)
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Če nov 15, 2007 11:26 am

bigturbo je napisal/-a:uh to pa bo letelo a te lahko samo nekaj vprašam zakaj si ne umisliš kakšne toyote Supre za drag u nemčiji se zdj ena prodaja z 850ps ??????


in ti ponosni nosilec štirih krogov to rečeš? 4x4 is the only way up ;)
the brand with the three stripes :)
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Napisal/-a R 34 GT-R Če nov 15, 2007 11:52 am

Pa sej je napisu, da mora bit močnejši pa lažji od rdečega vraga :)
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Če nov 15, 2007 11:58 am

croma_man je napisal/-a:
bigturbo je napisal/-a:uh to pa bo letelo a te lahko samo nekaj vprašam zakaj si ne umisliš kakšne toyote Supre za drag u nemčiji se zdj ena prodaja z 850ps ??????


in ti ponosni nosilec štirih krogov to rečeš? 4x4 is the only way up ;)




verjemi tudi supra je 4*4 kr malo po netu pobrskaj pa boš vidu kje so na dregih ;)
biturbo SKN Project CT3 50
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Napisal/-a greddy Če nov 15, 2007 12:23 pm

bigturbo je napisal/-a:
croma_man je napisal/-a:
bigturbo je napisal/-a:uh to pa bo letelo a te lahko samo nekaj vprašam zakaj si ne umisliš kakšne toyote Supre za drag u nemčiji se zdj ena prodaja z 850ps ??????


in ti ponosni nosilec štirih krogov to rečeš? 4x4 is the only way up ;)




verjemi tudi supra je 4*4 kr malo po netu pobrskaj pa boš vidu kje so na dregih ;)


Supre bodo kar RWD
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov