Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Turbo projekt Saxo 1.4 T By Kopron ...

Napisal/-a Mad Ne jun 29, 2008 11:43 pm

Evo danes je Boštjan sprobal kako se obnaša Saxo na dragu v Slovenj Gradcu ...

http://www.youtube.com/watch?v=x3T0thmyAnc

Kot je doma pri nas v navadi se je tudi pri tem projektu zadnji trenutek malo zalomilo ... ker so bili injektorji kljub 370 ccm premali, da bi lahko odprli turbino na 2 bar - (1.8 bar ) torej je naš Saxo še vedno N/A ... Boštjan je celo noč še šravfal in dajal večji intercooler na mesto, tako da do vožnje ni spal več kot kako uro in odpeljal prve kroge z Saxojem direktno na dragu ... Projekt je uspel, spiliti bomo morali še par detaljev vendar sem z rezultatom še kar zadovoljen - temperature stojijo v normalnih okvirjih, motor dela lepo in če ne bi malo zajebali na startu in imeli kakega malo manj napuljenega nasprotnika bi lahko zapisali svoje prve rezultate :) ... kakorkoli - potrpljenje je božja mast zdaj pa Boostjan do konca nastavit mašino in upam da če v Rijeki ne bo odpadel Drag Race v Avgustu da gremo dol in naredimo do konca kar smo danes začeli ... L.p. Max
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
_KL3_
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Sr jun 08, 2005 3:34 pm
Kraj: Metropola

Napisal/-a _KL3_ Po jun 30, 2008 12:07 am

sam en komentar u mad - ovem stilu..... žleht ko tašča :P
avtočk je zakon :D

l.p. klemen
p.s.: max, mormo kdaj u italijo it tkole na drage kukr smo šli dons
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po jun 30, 2008 12:25 am

max pohvale ni kej


ps: te v blizni prihodnosti kontaktiram glede par stvari....samo da najdem motor ki ga iscem
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po jun 30, 2008 7:49 am

samo tole se je slišalo:

"innnnnjjjjjaauuuuuuuuuuuuuuu...."

dobra tale zadevca ;)
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jun 30, 2008 8:37 am

_KL3_ je napisal/-a:sam en komentar u mad - ovem stilu..... žleht ko tašča :P
avtočk je zakon :D

l.p. klemen
p.s.: max, mormo kdaj u italijo it tkole na drage kukr smo šli dons
... verjetno da ja samo ne z Saxojem ... nekaj drugega se dela :D počasi ... L.p. Max
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
_KL3_
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Sr jun 08, 2005 3:34 pm
Kraj: Metropola

Napisal/-a _KL3_ Po jun 30, 2008 9:00 am

Mad je napisal/-a:
_KL3_ je napisal/-a:sam en komentar u mad - ovem stilu..... žleht ko tašča :P
avtočk je zakon :D

l.p. klemen
p.s.: max, mormo kdaj u italijo it tkole na drage kukr smo šli dons
... verjetno da ja samo ne z Saxojem ... nekaj drugega se dela :D počasi ... L.p. Max


to se mi je dozdeval ja :D
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Re: Turbo projekt Saxo 1.4 T By Kopron ...

Napisal/-a greddy Po jun 30, 2008 10:29 am

Mad je napisal/-a:Evo danes je Boštjan sprobal kako se obnaša Saxo na dragu v Slovenj Gradcu ...

http://www.youtube.com/watch?v=x3T0thmyAnc

Kot je doma pri nas v navadi se je tudi pri tem projektu zadnji trenutek malo zalomilo ... ker so bili injektorji kljub 370 ccm premali, da bi lahko odprli turbino na 2 bar - (1.8 bar ) torej je naš Saxo še vedno N/A ... Boštjan je celo noč še šravfal in dajal večji intercooler na mesto, tako da do vožnje ni spal več kot kako uro in odpeljal prve kroge z Saxojem direktno na dragu ... Projekt je uspel, spiliti bomo morali še par detaljev vendar sem z rezultatom še kar zadovoljen - temperature stojijo v normalnih okvirjih, motor dela lepo in če ne bi malo zajebali na startu in imeli kakega malo manj napuljenega nasprotnika bi lahko zapisali svoje prve rezultate :) ... kakorkoli - potrpljenje je božja mast zdaj pa Boostjan do konca nastavit mašino in upam da če v Rijeki ne bo odpadel Drag Race v Avgustu da gremo dol in naredimo do konca kar smo danes začeli ... L.p. Max


Mislim, da je tale T3 turbina dobra do max 1.5 bara, tam ima najvecji pretok, kar je več je brezveze, ker ni efekta.(Sliši se pa dobro :lol: ).Za 2.0 bara ali več bo treba po kaj večjega kot je vaša T3.Zanimivo, kako je voznik "fopal" folk, da filajo 2.5 bara :lol: Seveda mu je 99% folka verjelo. :lol:
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: Turbo projekt Saxo 1.4 T By Kopron ...

Napisal/-a Mad Po jun 30, 2008 11:18 am

greddy je napisal/-a:
Mad je napisal/-a:Evo danes je Boštjan sprobal kako se obnaša Saxo na dragu v Slovenj Gradcu ...

http://www.youtube.com/watch?v=x3T0thmyAnc

Kot je doma pri nas v navadi se je tudi pri tem projektu zadnji trenutek malo zalomilo ... ker so bili injektorji kljub 370 ccm premali, da bi lahko odprli turbino na 2 bar - (1.8 bar ) torej je naš Saxo še vedno N/A ... Boštjan je celo noč še šravfal in dajal večji intercooler na mesto, tako da do vožnje ni spal več kot kako uro in odpeljal prve kroge z Saxojem direktno na dragu ... Projekt je uspel, spiliti bomo morali še par detaljev vendar sem z rezultatom še kar zadovoljen - temperature stojijo v normalnih okvirjih, motor dela lepo in če ne bi malo zajebali na startu in imeli kakega malo manj napuljenega nasprotnika bi lahko zapisali svoje prve rezultate :) ... kakorkoli - potrpljenje je božja mast zdaj pa Boostjan do konca nastavit mašino in upam da če v Rijeki ne bo odpadel Drag Race v Avgustu da gremo dol in naredimo do konca kar smo danes začeli ... L.p. Max


Mislim, da je tale T3 turbina dobra do max 1.5 bara, tam ima najvecji pretok, kar je več je brezveze, ker ni efekta.(Sliši se pa dobro :lol: ).Za 2.0 bara ali več bo treba po kaj večjega kot je vaša T3.Zanimivo, kako je voznik "fopal" folk, da filajo 2.5 bara :lol: Seveda mu je 99% folka verjelo. :lol:


Greddy ... Vseeno mislim, da je 1.8 na tem mlinčku dober rezultat - glede na to da se razumeš boš verjetno dosti bolj kredibilen kot sem jaz kaj praviš ? Torej ne glede na vse - pohvala Boštjanu ... :D L.p. Max
Priponke
IMG_1159.jpg
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Po jun 30, 2008 4:28 pm

Fajn projekt ste si umislili fantje.... 8)
BMW E46
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Po jun 30, 2008 4:56 pm

iz kasnih cevi je pa dovod/odvod na/iz ic-ja narjen?
a so ksni podatki o pospeskih do 100 pa do 200
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jun 30, 2008 11:03 pm

abbe je napisal/-a:iz kasnih cevi je pa dovod/odvod na/iz ic-ja narjen?
a so ksni podatki o pospeskih do 100 pa do 200


... a ti verjameš da to pride do 200 ? Moj avto ima števec samo do 180 ... to je tretja prestava pol ne smem več prestavljet ker ni več cifer :lol: :lol: :lol: ... malo zajebancije - konkretno gre glede na to da ima 7.2 :1 kompresijo pa da je 1.4 ... tudi dovolj zgodaj se zbuja - 3900 cevi so iz alu pa gume tiste savine trde - za silikon nismo še slišali a izgleda da delajo dobro, ker verjetno poberejo v raztezku tisto razliko med 1.8 in 1.5 bara :lol: merili pa nismo ... vsaj da bi jaz vedel ... ker se po cesti ne sme divjat !!! Boštjan je rekel, da gre in se ne pregreva - meni je blo to dovolj - po moje je projekt uspel in ne obremenjujem se preveč z ostalimi malenkostimi, ker me je projekt stal manj, kot bi mi vzel en dober servis za generalko ... mogoče ga bom kdaj tudi vozil ... če bo mama pustila :vrum L.p. M.
Zadnjič spremenil Mad, dne Po jun 30, 2008 11:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Dejan_S2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne sep 03, 2006 10:33 pm
Kraj: Okolica MB

Napisal/-a Dejan_S2 Po jun 30, 2008 11:12 pm

Pol pa če že pospeškov ne veste, pa bi prosil če bi vsaj rekli v katerih sekundnih razredih se je ta strupek premikal?

Da vidim sploh kolk ga lahko pohvalim :lol:
Audi 5-pot power
By SKN Slovenija
 
Uporabniški avatar
_KL3_
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Sr jun 08, 2005 3:34 pm
Kraj: Metropola

Napisal/-a _KL3_ Po jun 30, 2008 11:38 pm

zdej na dregu je vozu v 14 do 15 klasi... pelu je pa najbol 14.4 pa bi moglo jit tm do 14.2 tak kot je zdej...ampak je treba vedt da je biu avto prvič tkole tišan, k se ga še navadjo fantje bi se dal pa še kšno stotinko pridobit :D
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jun 30, 2008 11:41 pm

Dejan_S2 je napisal/-a:Pol pa če že pospeškov ne veste, pa bi prosil če bi vsaj rekli v katerih sekundnih razredih se je ta strupek premikal?

Da vidim sploh kolk ga lahko pohvalim :lol:
... govori se o razredu 14 sek ... prva vožnja za kvalifikacije : 14.676 druga 14.4 , dirka na izločanje menda 15 .7 ker se je zašaltal - v prvi do 7500 ker je dooolg menjalnik pol pa je padu še v lukno in ... jebiga - pa baje tako ali tako z tisto Corso naj ne bi nikoli mogel zmagat, ker je na koncu preskočila v 13 sek razred in je bla zanj itak prehitra ... če mi bo Dr.mr posodil G-tech ti bom povedal prej bi ga pa rad še do konca nastavil - in če bo okus v ustih dober ga bomo tudi zarulali :D če ne pa bo zagorel ... :lol: L.p. M.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Napisal/-a greddy To jul 01, 2008 6:17 am

1x se spomnim, da ste naredili neki avto, mislim, da ax, ki naj bi pariral edotovem rs2.Vsi komentarji so bili stroskovno tehnično podkovani, zanima me, kje je zdaj ta ax?Je to zdaj ta projekt saxo?
 
Uporabniški avatar
Dejan_S2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne sep 03, 2006 10:33 pm
Kraj: Okolica MB

Napisal/-a Dejan_S2 To jul 01, 2008 7:34 am

Hehe, točno ja... pa tudi mene zanima kje je ostal zdaj ta AX! :lol:

@Mad: thx ...nevem kako da se nisem zavzel za tega saxo-ja sploh čeprav je 14s klasa tista kjer meni "odkrito povedano" prva postaja malo zanimiva...
Audi 5-pot power
By SKN Slovenija
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To jul 01, 2008 1:21 pm

tist ax se po obali voz.al pa sm ga jst zamenjau za ksnga.sm biu zadnc na morju pa sm sedu na omw-ju v kopru pa piu sok.pa sam gledau kako en ax tm ga zge po uni avtocesti.sam tist ni biu turbo,tko da vrjetn pisem o napacnem avtu.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sharp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr apr 07, 2004 2:41 pm

Napisal/-a sharp To jul 01, 2008 1:39 pm

Super gre Mad :D ,zanima me ali so tisti rezultati na dragu z reakcijo ali brez?
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To jul 01, 2008 1:40 pm

greddy je napisal/-a:1x se spomnim, da ste naredili neki avto, mislim, da ax, ki naj bi pariral edotovem rs2.Vsi komentarji so bili stroskovno tehnično podkovani, zanima me, kje je zdaj ta ax?Je to zdaj ta projekt saxo?



... To boš moral vprašat kar Alexa jaz tam nisem razen kakega dobronamernega komentarja imel nič zraven in v tem mojem komentarju ni bilo edotovega stroja razen če sem o njem govoril v maksimah ... preberi si še enkrat temo da vpiješ še kakšno informacijo ker ti izgleda ni jasno krneki ... saj teme še obstajajo ta Saxo je moj avtomobil naredil ga je pa : jaz Podvozje in zavore in nabava delov , Boštjan motor in nabava delov in ostalo in Mitja Beltram elektroniko ter nabava delov ... tisti AX pa ne vem kam je poniknil ker se Alex ni več srečal z menoj po meritvi konjev pri Senici in ko mi je vrnil odmično gred, ki sem mu jo posodil ... Ah da - imam tudi jaz še enega AX-a 1.4 i samo je brez turbine in ima samo 145 km - da nisi tega mislil ? ... L.p. M.

P.s. pa tvoj projekt honda T kako kaj napreduje ?
Zadnjič spremenil Mad, dne To jul 01, 2008 1:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To jul 01, 2008 1:50 pm

abbe je napisal/-a:tist ax se po obali voz.al pa sm ga jst zamenjau za ksnga.sm biu zadnc na morju pa sm sedu na omw-ju v kopru pa piu sok.pa sam gledau kako en ax tm ga zge po uni avtocesti.sam tist ni biu turbo,tko da vrjetn pisem o napacnem avtu.



... ja tisti rdeč ... sedeli ste dve mize od mene in šli v črnega golfa ...jaz sem bil z kolegom in sinovoma kolega ga je šel sprobat medtem ko smo mi pili ... se te spomnem - komentirali ste o menjani odmični ... ne Abbe on je mislil enega belega ki je bil Turbo pred par leti in je tudi vozil drege pa je tekla ena tema na avt.com ... drugič če se srečamo prisedi bomo kaj spili pa kakšno rekli ... L.p. Max

P.s. Sharp - časi so brez reakcije ... časi avtomobila ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 44 gostov