Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Športni zavorni diski - Izkušnje

Napisal/-a BraaZ To avg 18, 2009 1:01 pm

Lep pozdrav

Torej najbrž vsi poznate "kvaliteto" in moč zavornega sistema Fiat Bravota 1.6 16V.

Zdej me pa zanimajo vaša mnenja za najbolj kvalitetne in cenovno dostopne športne diske in ploščice zraven.

Glede tega sem že veliko prebral in pregledal in več kot preberem bolj težko se odločim, ker ima vsaka stvar svojo dobro in slabo stvar. Zato bi Vas prosil, če bi se dalo da bi mi povedali kakšne imate VI izkušnje s temi paknami in diski. Ni mi treba rečt ne vem...Brembo zakon 001 Ker to ni nobena informacija 001 prosil bi lepo za tehtne razloge.


Odločam se med naslednjimi proizvajalci:

- Brembo
Drage ampak dobre kritike z izjemo osnovnih diskov(ravni navadni). Je pa velik minus extremna cena

- EBC
Raznolika mnenja eni zelo hvalijo, spet drugim so se napokali in skrivili. Pritožbe tudi na njihove ploščice Green Stuff, če da so trde in hitro skrivijo diske

- Tarox
Večina pohval ampak jaz še nisem imel opravka z njimi

- Zimmermann
Veliko pohval, zelo nizka cena, priporočeno je pa da se daje na "njih" original pakne ali pa EBC black stuff.

Prosim za mnenja.

Lp Miha :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 18, 2009 2:42 pm

Jaz ti priporočam tele, boš 1000% zadovoljen, disk je pa lahko od brembota navaden, za ostale diske, če so kompaktibilni z temi ploščicami pa ne vem. Ta komplet ima foter na bravotu mjet 150hp in je bolj zadovoljen kot z originalnimi
Priponke
18082009529.jpg
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ To avg 18, 2009 2:50 pm

kako je pa kej trdote in obrabe. Ker recimo EBC green stuff so trde in znajo diske zvit. Ali pride kej podobnega lahko tudi pri ferrodo ploščicah ? Pa še cena če jo mogoče veš ? :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 18, 2009 3:00 pm

Do sedaj je imel 3 komplete ploščic in 2 kompleta diskov pa se mu ni nikol noben zvil, samo pravi ko so ploščice proti koncu malo ruži pri močnejšem zaviranju ampak primejo pa nič slapše. En komplet ploščic mu zdržijo okrog 30kkm kar hitre vožnje, pa je avto kar težak. Cena ploščic mislim da je okrog 90eur za njegov tip avta, kupuje jih pa v ivančni gorici v vasi mleščevo 1A prec na levi strani, samo ne vem točno kako se imenuje trgovina k je bolj na novo
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 18, 2009 3:08 pm

Kolega je pa imel tudi takega bravtota 1.6 l2000, je pa imel brembo diske navadne in ferodo racing ploščice, parjele so mu res noro, samo kar so zdržale okrog 15kkm
 
Uporabniški avatar
uroš sojer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po avg 10, 2009 8:15 am

Napisal/-a uroš sojer Pe avg 21, 2009 10:29 am

Živ! A mi lahko da kdo nasvet za dobre prednje diske(narezane) pa pripadajoče ploščice za gtc-jko 2.0t? Pa ne drage k žafran po možnosti. Hvala
ne mi z dizlom baba
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe avg 21, 2009 11:58 am

Zimmerman ma luknjaste diske pa v kombinaciji z EBC RED STUFF. Glede na izkušnje ostalih, priporočam. Sam nameravam nabaviti točno to. Za cene poglej na ebay.
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Pe avg 21, 2009 3:13 pm

EBC dobra roba. Stuff pa ni tko vazn kaj daš za Bravota.
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Pe avg 21, 2009 4:21 pm

jaz imam komplet brembo, s tem sem zelo zadovoljen. edino ploščice so ferodo

Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe avg 21, 2009 4:57 pm

splash je napisal/-a:jaz imam komplet brembo, s tem sem zelo zadovoljen. edino ploščice so ferodo

Slika


Ploščice je zelo težko dobit od brembota. Kje si pa kupil brembo nalepke
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Pe avg 21, 2009 7:48 pm

:lol: Mislim da so to kr čeljusti od brembota ne pa samo nalepka gor ;)
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Pe avg 21, 2009 10:49 pm

marko01 je napisal/-a::lol: Mislim da so to kr čeljusti od brembota ne pa samo nalepka gor ;)

tole dvomim da so brembo zavorne celjusti.lahko da se motim,vendar se nisem vide brembo enobatnih...so mi zlo podobne vag grupi.za une bol svoh motorje..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench So avg 22, 2009 2:04 pm

KiNOS je napisal/-a:EBC dobra roba. Stuff pa ni tko vazn kaj daš za Bravota.


Sej za bravota 256mm ali 284mm tak nemoreš dobit redstuff, dobiš lahko samo greenstuff.
Če bi dal pa še večje diske, bi pa lahko.

Jaz sem ravno zdej naročil EBC navrtane diske dvojne in ventilirane in greenstuff ploščice za bravota. Čeljusti so pa za 284mm diske.
Slika
 
Uporabniški avatar
pinjas
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: Ne feb 06, 2005 11:11 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a pinjas So avg 22, 2009 9:49 pm

brembo max diski, kot so na sliki, zavorne ploščice ferodo DS2500 pa novo zavorno olje dot 5.1 in če se da še pletene zavorne cevke. s tem boš izbojšal tkao občutek pod nogo kot odzivnost zavor na pritisk. Zaviranje pa bo bistveno boljše, pa tudi po hudi vporabi bodo zavore še vendo delale
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe So avg 22, 2009 9:59 pm

no pa da jaz se mal dodam.
jast mam zimermman 312mm diske pa red stuff.pletene zavorne cevke pa ate blue zavorno olje.
k sm kupu diske se jh je par najdl da bojo popokal okol luknc..
no eto zj mam to ze neki cajta.
diski nico nc krivi ploscice pa pac dost prasijo.
tko bom reku.doskrat se grem "vozit" v bohinj z bleda.tisti ki poznajo cesto vejo kako se da tm pelat.in prvih par km bremza dobro poj k se ploscice segrejejo pa bremza odlicno.res odlicno.
no in ko pridem v bohinj so diski vijolcni,pa ne sam tko en pas vijolcne barve ampak so diski od roba do roba vijolcni.pa se se niso skrivil niti pa niso ploscice se prezgale...
tko da to varianto priporocam.mam pa avto tezak 1.3 tone.z mano vred 1.4 tone (ne nism debel :D )
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Ne avg 23, 2009 8:27 am

js imam na svojem ti-đetu :D Tarox sport japan in ploščice tarox strada in sem povsem zadovolen z njimi, ni problemov, sploh se mi pa fajn zdi da k zabremzaš naredi vruuuuuuuum :D
kupu sm jih pa čez mejo v italiji, pa pride komplet vseh 4 diskov z ploščicami cneje k pr nas komplet orginalni
če se ti pa zaželi orginalnih od ti-đeta pa javi se kj zmenva, prevoženih le kake 5.000km :)

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Vasc0
Novinec
 
Prispevkov: 373
Pridružen: Če mar 29, 2007 6:34 pm
Kraj: ok. mb

Napisal/-a Vasc0 Ne avg 23, 2009 8:43 am

jaz ti lahk sm povem da sem bil z EBC diski in Red stuff ploščicami prav zadovoljen :)

diska se nista nič zvila, obraba tudi ni bla pretirano hitra... edino ploščice sem kr hitro moral menjat ker so keramične :?

drugač pa zimmermann niso švoh diski, poceni ter kvalitetno :)
že ebc diski se mi zdijo predragi če primerjaš s kvaliteto z zimmermann

:)
No Engine, Like Turbo Engine ;)
Slika
Slika
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov