Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny Če jul 18, 2013 8:04 pm

da obudim eno izmed starih tem o izpuhih :D, zadeva pa je sledeča .....
Po dobrih 5 letih se je na izpuhu pojavila luknja, in to ravno na spoju med staro in ''novo'' cevjo, tam kjer smo pač srednji denfer odrezali :D. Odrezali so mi 50cm cevi, toliko kolikor je pač takrat blo na novo dovarjene. Tadeva mi bila kar malo preveč draga 34eur, 50cm cevi 14, delo 16 in ena objemka za zadaj 3eur. Ker predvidevam, da se v prihodnjosti zna pojaviti ista zadeva, sem začel razmišljat o menjavi cele cevi z rostrfei cevjo, saj je že cela cev zgleda dodobra prerjavena. Za premer cevi me ne spraševat ker ga ne vem :D. Me pa zanima, ker sem nekaj časa nazaj bral o tem, glede večjega premera cevi. Kaj sploh z tem pridobiš, se tudi kaj malega na zvoku. Ampak potem bi blo treba menjat komplet izpuh od mašine dol? Da nima izpuh več različnih presekov. Zadaj imam sicer Sebringe l+r 2x76mm. Koliko bi sploh stala taka zadeva, če bi menjal srednjo cev in še zadaj tisti zaviti del z novo rostfrei cevjo istega preseka in debeline, in kdo ter kje bi to sploh naredil? Sicer se bom pa še pozanimal, če se kaj že narejenga dobi od Sebringa.
Se dobi tudi tisti del čisto od mašine dol v rostfreiu ter koliko zna to koštat? Kako je pa z športnim katalizatorjem, kaj se z tem pridobi, če sploh kaj? Je kaj an zvoku? Verjetno pa tudi potem kaki plini višji? :)
Avto je pa Fiat Bravo 2008, 1,4 ti-đet, 120km, šćipan :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny Če jan 21, 2016 6:19 pm

Spet obujam staro temo, morda bo zdej znal kdo kaj povedat :D
Danes smo avspuh lokalno zašvasal, ker je šel švajs na flančni na tistem delu na katerem je gibljiva pletena cev. Zdej pa res nabavim v celoti rostfrei, da bo mir dokler bom mel avto. Že takrat sem bil v navezi z dr. izpuhom, pa kar ni in ni imel časa za izdelavo, zato sem pol nekako pozabil na vse skp, čeprav smo že od takrat tudi flikal avspuh. Slišal sem danes za nekega Ribiča iz tam nekje pri Dobrni oz. v smeri dobrne proti vojniku, pa menda je nekdo iz Vranskega ki tudi to dela. Ima kdo kaj izkušenj z tem?
Rostfrej srednja cev brez srednjega lonca ter zadnja zavita cev od super sprinta pride 200eur, vsaj v 2013 bi bila toliko :D. Danes ko mi je pa švasal avspuh, mi je pa reku, da če bi celega menjal, da neb blo salbo menjat tudi gibljivo oz. pelteno cev, ker je že kao malo načeta, pa tudi na tistem delu smo danes švasal.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: izpušni sistem

Napisal/-a Fnatic Pe jan 22, 2016 11:48 am

Jaz sem vse to rihtal pri ribiču. Novo pleteno cev in drug športni izpuh. Sedaj v kratkem bova pa zrihtala še kolektorje. Ima pa za moje pojme resnično poceni. Za določene stvari je bila cena celo do 80% nižja kot drugje v Lj recimo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny Pe jan 22, 2016 11:55 am

Lahko kakšen kontakt in naslov od tega ribiča?
Novo pleteno cev rostfrei ali navadno?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: izpušni sistem

Napisal/-a Fnatic Pe jan 22, 2016 1:06 pm

http://www.rabim.info/montaza-izpusnih- ... -sp-157085

To je to..pa ga najprej pokliči, ker skozi leta naokoli.
Rostfrei.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny Pe jan 22, 2016 8:56 pm

Hvala za info
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny Po jan 25, 2016 6:34 pm

Ribič se sploh ne peča z rostfrejem, pravi da ne ve kdo se še sploh, on ma samo aluminizirane cevi
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: izpušni sistem

Napisal/-a Fnatic To jan 26, 2016 7:24 am

U pismu..kaj za enga hudiča sem pa jaz pisal...seveda..zdej izgleda kot, da sem te na*egnil. Se opravičujem.
Ba-dum tssssssss =P
 
seat1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr feb 03, 2016 8:08 am

Re: izpušni sistem

Napisal/-a seat1 Če mar 10, 2016 8:26 am

Živijo...
Mene pa zanima če na tehničnem kaj komplicirajo v odstranimo zadnji lonec in dam somo cevi? Oz kaj predlagate za bolsi zvok na 1.8 tsi
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: izpušni sistem

Napisal/-a Fnatic Če mar 10, 2016 10:48 am

Niti ne, če imaš dovolj denarja za jih podkupit in potem še za policaje, če te ustavijo pa seveda si v kazenskem prekršku itd.. Ne se hecat. Kupi športni lonec s papirji tuv, pojdi homologirat in boš imel mir. Ali pa ga pojdi predelat h kakšnemu znanemu predelovalcu izpuhov, ti dajo papirje in homologiraj. To je to.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pskoda Če mar 10, 2016 4:12 pm

Najbolje je kar cevi montirat, da bo lažje olje ven metal.
Jaz sem mnenja, da pusti kot je in bodi vesel, če nimaš problemov z motorjem.
Lp
 
seat1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr feb 03, 2016 8:08 am

Re: izpušni sistem

Napisal/-a seat1 Pe mar 11, 2016 10:48 am

Ima kdo kakšen tuv od športnega lonca? Nujno bi rabil! Za ceno se pa zmenimo :)
 
seat1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr feb 03, 2016 8:08 am

Re: izpušni sistem

Napisal/-a seat1 Pe mar 11, 2016 5:34 pm

Kaj pa če zadnji lonec odprem in dam samo direkt cev čez? Ker kolega ma brez lonca, samo cev zadi in je kr dobra razlika?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: izpušni sistem

Napisal/-a Fnatic Po mar 14, 2016 11:08 am

In tehničnega naredi kako? In policajem to obrazloži kako?
Ba-dum tssssssss =P
 
seat1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr feb 03, 2016 8:08 am

Re: izpušni sistem

Napisal/-a seat1 To mar 29, 2016 1:09 pm

Imam lonec Remus z tuv certifikatom za moj avto. Sedaj pa Me zanima kaj vse potrebujem za homologacijo. Je dovolj samo tuv lonca?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: izpušni sistem

Napisal/-a pinny To mar 29, 2016 1:29 pm

rabiš še potrdilo o strokovni vgradnji.

Drugače pa že imam montiran rostfrei izpušne cevi od Ragazzonija, paše k ata na mamo, ampak mi je monter kar na horuk naredil, tako da čakam dve objemki in dihtungo da bo tako kot mora biti :).
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov