Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a ludbe Sr mar 24, 2010 11:53 am

Imam škodo fabio RS tdi. Imam namen menjat dvomasni vztrajnik z enomasnim. Je kdo to že počel in kakšna je razlika v vožnji? Menjal bi ga ker mi vztrajnik že malo potresuje.
lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Sr mar 24, 2010 12:13 pm

Ne vem kako je sicer tvojem motorju ampak na 1.9 TDI pri golfu V moraš v tem primeru menjat komplet s sklopko, ker drugače ne paše. Je kar za premislit koliko km je prvi dvomasni zdržal in koliko jih misliš še naredit z avtom, pa vidiš, če se ti splača takšna menjava. Kar se razlike tiče pa dvomim, da je ravno vredna tolikih problemov, kot so jih dvomasni vztrajniki povzročili! Najbrž je malo več vibracij...

Če avta ravno ne šparaš, ti toplo priporočam, da daš navadnega not in se toliko bolj mirno voziš. Glede konkretne razlike pa upam, da ima kdo drugi kaj za povedat, ker tudi mene zanima!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Sr mar 24, 2010 2:43 pm

Razlike ni nobene,je cenejši kot dvomasni in je večen.Menja pa se ga seveda komplet s sklopko in če bi jaz moral pri sebi to naredit in bi za moj avto obstajala navadna varjanta bi to brez premisleka naredil in ja sem že menjal iz dvomasnega na navadnega pri TDI 90 KM.
 
Uporabniški avatar
Motul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To nov 10, 2009 6:30 pm

Napisal/-a Motul Pe mar 26, 2010 10:31 pm

V prostem teku ne bo opazne razlike, vendar pri prestavljanju prestav se bo občutil rahel sunek, saj je bil DMF razvit za mehkejše prestavljanje.

Aja, če imaš možnost, preveri znamko vztrjajnika, saj so se problemi (ropot, vibracije,..) pojavljale samo pri LUKovih vztrajnikih, na SACHSovih tega problema ni bilo. Tudi VW je pod garancijo menjal samo LUKove od mod. leta 2004-2005. Jaz bi v tvojem primeru nabavil SACHSovega+SACHS sklopko ter lepo zamenjal in bil brez skrbi.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Pe mar 26, 2010 11:11 pm

Ti pošljem sliko svojega Sachsovega vztrajnika iz 06 golfa V 1.9 TDI? Le zakaj je bil menjan, če z njim ni problemov? :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Motul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To nov 10, 2009 6:30 pm

Napisal/-a Motul So mar 27, 2010 7:17 am

SACHS ? A si ga menajl pod garancijo? No če imaš sliko jo pa pošlji.
Kajti VW je izdal dokument, ki izrecno zahteva samo menjavo LUKovih vztrajnikov.
Lahko prilepim celoten dokument.
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a ludbe Pe jun 24, 2011 12:17 pm

eni pravjo da med dvomasnim in dvomasnim skoraj ni razlike. Nej mi en razloži zakaj tak ropot v prostem teku?
http://www.youtube.com/watch?v=_z8Vmo-s1TY
http://www.youtube.com/watch?v=G_9zOMNs ... re=related
 
ribic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po nov 12, 2007 7:44 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a ribic To jun 28, 2011 6:06 pm

Na Golfu R32 imam alu ustrajnik in se tut čuje ropotanje v prostem teku...
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a drmocar Sr jun 29, 2011 6:49 am

Ja samo to ni zarad vztrajnika. :) Kakšno imaš pa sklopko? :D
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a SAVINJCAN Sr jun 29, 2011 7:43 am

Pozdravljeni,

ker delam kot razvojni inženir v avtomobilski industriji oz. podjetju, ki masovno proizvaja različne dela za eno masne in dvomasne vztrajnike imam velikokrat priliko debatirati z razvojniki naših kupcev, to pa so med drugim tudi LUK in ZF SACHS. Včasih tudi odkrito priznavajo, da so imeli v začetku velike težave z dvomasnimi vztrajniki, predvsem LUK, ki je tudi dvomasni vztrajnik patentiral. Takoj za njim pa je šel v izdelavo dvomasnih vztrajnikov ZF SACHS ( potreba po sledenju konkurenci ) in je zadevo v bistvu samo še izpopolnil z kar nekaj svojimi inovacijami in tako bistveno izboljšal delovanje dvomasnega vztrajnika, zato je tudi splošno znano, da ZF SACHS-ovi dvomasni vztrajniki služijo svoji funkciji brez problemov, LUK-ovi pa se kvarijo.

Za primer; v osnovi je imel LUK-ov dvomasni vztrajnik vse vzmeti z enako karakteristiko ( blaženje samo v določenem območju ), ZF SACHS-ov pa je imel 3 vrste vzmeti z različnimi karakteristikami ( blaženje v celotnem območju ).

Tako da, če misliš menjat absolutno ZF SACHS, saj so nekateri ZF SACHS dvomasni vztrajniki izdelani samo za to, da lahko nadomestijo LUK-ove dvomasne vztrajnike, predvsem za modele avtomobilov oz. motorjev avtomobilov, kjer do te okvare le tega najbolj pogostojo prihaja.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a zundapp Sr jun 29, 2011 7:53 am

Ali imaš morda podatek kakšen oz. kateri vztrajnik je vgrajen v
-Lancia lybra 2.4 JTD 150KM l. 2004
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a kiki13 Po okt 10, 2011 7:58 pm

Ali je kdo menjaval vztrajnik na cliotu 2, dci, 60 kw, letnik 2003? Kakšna je cena dvomasnega oz. enomasnega, če se da dobiti?
Prosim za informacije, če jih kdo ima.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a joztom Sr okt 12, 2011 12:42 pm

Ta Clio ima navaden vztrajnik in paše noter VALEO 826308 Clutch Kit. Vsaj tako je bv katalogih.
 
Uporabniški avatar
sparcoVRS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po nov 21, 2011 9:42 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a sparcoVRS To nov 22, 2011 11:29 pm

Mogoče kdo iz glave ve katere znamke je vztrajnik v fabii rs tdi letnik 2005 BLT tip motorja?

hvala lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a hippo To nov 29, 2011 7:10 am

sparcoVRS je napisal/-a:Mogoče kdo iz glave ve katere znamke je vztrajnik v fabii rs tdi letnik 2005 BLT tip motorja?

hvala lp

Zgleda da Sachs, ampak ne bom 100% trdil.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a pinny To nov 29, 2011 8:39 am

v čem je sploh fora med dvomasnim in enomasnim vztrajnikom, k nekateri pravite da je bolje enomasni kot dvomasni zaradi manjših vibracij ipd., zakaj se potem že tovarniško ne vgrajuje enomasne?
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a evilfury To nov 29, 2011 10:07 am

Narobe si razumel. Če imaš dvomasnega je potem manj vibracij med prestavljanjem, ampak tudi bolj malo zdrži če avto dost tišiš. Dizel itak ni za tišanje na polno...

Fabrki se pa j***, kaj bo lastnik počel z avtom. Če ga bo pokvaril bo pač kupil novega.
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a ludbe Po dec 19, 2011 1:45 pm

sparcoVRS je napisal/-a:Mogoče kdo iz glave ve katere znamke je vztrajnik v fabii rs tdi letnik 2005 BLT tip motorja?

hvala lp


SACHS je not, vem ker sem imel sam omenjeni avto in sem ga menjal
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re:

Napisal/-a ~toMmy~ Po dec 19, 2011 4:01 pm

Motul je napisal/-a:SACHS ? A si ga menajl pod garancijo? No če imaš sliko jo pa pošlji.
Kajti VW je izdal dokument, ki izrecno zahteva samo menjavo LUKovih vztrajnikov.
Lahko prilepim celoten dokument.


Sem pogledal, pa trenutno ne morem prit do njega oz. se mi ne da vsega premikat! :D Ni bil menjan pod garancijo, še kulanca nanj je takrat potekla. Itak bi me menjava na servisu in vztrajnik s 50% kulance stala najmanj toliko kot sta me pri popoldancu. :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sparcoVRS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po nov 21, 2011 9:42 pm

Re: enomasni vztrajnik namesto dvomasnega

Napisal/-a sparcoVRS Po dec 19, 2011 11:06 pm

ludbe je napisal/-a:SACHS je not, vem ker sem imel sam omenjeni avto in sem ga menjal


a si imel probleme z njim al si ga menjal iz preventive?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov