Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Renault clio 1.4 16V in izpušni lonec od RS

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 6:46 pm

Zdravo, meni je šel auspuh na mojem 1.4 16V cliotu, in ker sem hotel, da ima clio boljši zvok sem si pač zaželel športni auspuh. Sedaj pa ne vem, ker so mi zmontirali lonec od cliota RS, in dela vse lepo in prav in zvok je ko noč in dan., kako je z homologacijo? Lonec je pa skrit tako kot je bil prejšni in se ga ne vidi popolnoma nič + nima nobenih okrasnih nastavkev.

Samo zanima me če je to potrebno homologirati ali ne, ker je navsezadnje od cliota lonec na cliotu.

Lep pozdrav, in upam da sem to tukaj napisal prav, če ne se pa opravičujem.

lp
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne apr 11, 2010 6:48 pm

po zakonu bi ga moral,samo pomoje se ti noben nebo zatikal v lonc,če praviš da je serijski od RS-a ;) ..po izgledu sta ista?
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 6:53 pm

mr.ramo je napisal/-a:po zakonu bi ga moral,samo pomoje se ti noben nebo zatikal v lonc,če praviš da je serijski od RS-a ;) ..po izgledu sta ista?

ja po izgledu sta ista in isto sta skrita pod odbijačem, samo zvok je ko noč in dan različen.
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne apr 11, 2010 6:58 pm

mislm da nimas kaj skrbet ;) ..vazn da je po izgledu enak/podoben,kar se tiče pa zvoka pa loh rečs da je notr zgoru,tista špuzva/pena al kaj je ze not :D
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Ne apr 11, 2010 7:02 pm

Ma pomojem ti ne bo noben težil zaradi tega :)
Razen če bi res imel smolo s kaki tečnim policistom ...
Sam jst se nebi preuč sekiru ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 7:11 pm

Ok hvala za odgovore.

Zdaj pa malo od teme.. ampak me zanima kako bi bilo če bi kupil RS odbijače, če je to potrebno homologirati?
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne apr 11, 2010 7:20 pm

pomoje da jih nebi blo treba,saj neke drastične razlike med njimi ni,samo kar bos pa se zravn dodat so pa pragi ..kar bi znal prinest ksn problem ;) ..mislm pa da je en uporabnik na tem forumu,neki tazga naredu in bi ti blo najbol da njega poisces oz.uporabis iskalnik ;) ..ima pa modrega clia :D
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Ne apr 11, 2010 7:54 pm

Daj zvok posnami da slišimo to :)
Odbijačev ne rabiš homologirat.
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 8:04 pm

NejcZ je napisal/-a:Daj zvok posnami da slišimo to :)
Odbijačev ne rabiš homologirat.

Bi posnel še danes, ampak nimam z kom.. Tako da bom jutri ko dobim digitalca nazaj.

lp
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 Ne apr 11, 2010 8:25 pm

mr.ramo je napisal/-a:pomoje da jih nebi blo treba,saj neke drastične razlike med njimi ni,samo kar bos pa se zravn dodat so pa pragi ..kar bi znal prinest ksn problem ;) ..mislm pa da je en uporabnik na tem forumu,neki tazga naredu in bi ti blo najbol da njega poisces oz.uporabis iskalnik ;) ..ima pa modrega clia :D

Pa še blatniki ;)
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Ne apr 11, 2010 8:26 pm

Blatniki so širši, jap. Ampak načeloma gre na navadne tudi ;)
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi Ne apr 11, 2010 8:33 pm

Da greš to vse menjat,je kr en fajni finančni zalogaj(odbijača,blatniki,pragovi,koloteki,in še bi se kaj našlo,na koncu pa še barvanje) Potem ti ne smejo manjkati še luči z lečo,pranje žarometov itd.itd....... :D RS look je draga stvar...... 8) 8)
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 8:33 pm

kdo ve uporabniško ime od tega uporabnika? sam nisem našel teme oz uporabnika.
lp
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 8:36 pm

MuRiCi je napisal/-a:Da greš to vse menjat,je kr en fajni finančni zalogaj(odbijača,blatniki,pragovi,koloteki,in še bi se kaj našlo,na koncu pa še barvanje) Potem ti ne smejo manjkati še luči z lečo,pranje žarometov itd.itd....... :D RS look je draga stvar...... 8) 8)

saj drugače nisem mislil vsega tega zamenjati, samo odbijača, ampak če se ne bo dalo na navadnega 1.4 16V potem pač nič ne bom. Predvsem sem mislil zamenjati zato ker imam sedaj ta lonec gor od RS in ima dva izhoda tako da bi lahko naredili v rs odbijač dva izpuha..
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi Ne apr 11, 2010 8:40 pm

PhoeniX je napisal/-a:
MuRiCi je napisal/-a:Da greš to vse menjat,je kr en fajni finančni zalogaj(odbijača,blatniki,pragovi,koloteki,in še bi se kaj našlo,na koncu pa še barvanje) Potem ti ne smejo manjkati še luči z lečo,pranje žarometov itd.itd....... :D RS look je draga stvar...... 8) 8)

saj drugače nisem mislil vsega tega zamenjati, samo odbijača, ampak če se ne bo dalo na navadnega 1.4 16V potem pač nič ne bom. Predvsem sem mislil zamenjati zato ker imam sedaj ta lonec gor od RS in ima dva izhoda tako da bi lahko naredili v rs odbijač dva izpuha..

saj če to menjaš,potegne še en cel kup stvari za sabo,to sm hotu pvedat...no razn luči,brez teh tut gre no :D je pa ramo mislu jurreta vrjetno?
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 8:47 pm

MuRiCi je napisal/-a:
PhoeniX je napisal/-a:
MuRiCi je napisal/-a:Da greš to vse menjat,je kr en fajni finančni zalogaj(odbijača,blatniki,pragovi,koloteki,in še bi se kaj našlo,na koncu pa še barvanje) Potem ti ne smejo manjkati še luči z lečo,pranje žarometov itd.itd....... :D RS look je draga stvar...... 8) 8)

saj drugače nisem mislil vsega tega zamenjati, samo odbijača, ampak če se ne bo dalo na navadnega 1.4 16V potem pač nič ne bom. Predvsem sem mislil zamenjati zato ker imam sedaj ta lonec gor od RS in ima dva izhoda tako da bi lahko naredili v rs odbijač dva izpuha..

saj če to menjaš,potegne še en cel kup stvari za sabo,to sm hotu pvedat...no razn luči,brez teh tut gre no :D je pa ramo mislu jurreta vrjetno?

Aha pač na tak način te pritegne, da bi imel še kaj drugega od RS in potem pride to tako ja vem kako gre to ko imaš eno stvar nimaš nikoli dovolj dokler nimaš popolen komplet..
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne apr 11, 2010 8:49 pm

MuRiCi je napisal/-a:
PhoeniX je napisal/-a:
MuRiCi je napisal/-a:Da greš to vse menjat,je kr en fajni finančni zalogaj(odbijača,blatniki,pragovi,koloteki,in še bi se kaj našlo,na koncu pa še barvanje) Potem ti ne smejo manjkati še luči z lečo,pranje žarometov itd.itd....... :D RS look je draga stvar...... 8) 8)

saj drugače nisem mislil vsega tega zamenjati, samo odbijača, ampak če se ne bo dalo na navadnega 1.4 16V potem pač nič ne bom. Predvsem sem mislil zamenjati zato ker imam sedaj ta lonec gor od RS in ima dva izhoda tako da bi lahko naredili v rs odbijač dva izpuha..

saj če to menjaš,potegne še en cel kup stvari za sabo,to sm hotu pvedat...no razn luči,brez teh tut gre no :D je pa ramo mislu jurreta vrjetno?


js mislm da bi več naredu če bi zamenju zaromete z lečo,kokr pa odbijače :D ..sm pa mislu na jurreta,ja sam k nevem njegovega točnega nicka na foumu :?
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Ne apr 11, 2010 9:05 pm

A sprednji odbijač od RS paše na navadne blatnike od cliota komot? Ali je treba kej rezat pa kitat.

Ker kakor sem gledov je dost širši :?
Slika
 
Uporabniški avatar
PhoeniX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne feb 17, 2008 9:37 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a PhoeniX Ne apr 11, 2010 9:10 pm

error 90 je napisal/-a:A sprednji odbijač od RS paše na navadne blatnike od cliota komot? Ali je treba kej rezat pa kitat.

Ker kakor sem gledov je dost širši :?

To se tudi sam sprašujem, ker zamenjal bi ampak če je dela še z kitanjem rezanjem itd.. potem ostajam pri tem, mogoče le masko drugo in to je to.
lp
 
Uporabniški avatar
jurre
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Po avg 01, 2005 10:37 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a jurre Ne apr 11, 2010 9:20 pm

ce kdo mene misli, jaz nimam od RSa odbijacev. Imamo samo RS look pragove, feltne in masko RS, xenon je original, odbijaci pa tudi.

Vem pa 100% da ima RS sirse vse, se pravi ce menjas prvi odbijac moras imeti sirse blatnike in ko zamenjas blatnike ne pasejo lepo skupaj pri pragovih, ker jih RS ima, navaden pa ne.... Se pa da nekako narest, ker sem ze videl enega cliota na avtonetu, ki je imel zamenjan, nisem pa nobenega v zivo videl.

Mogoce gre skupaj s pragovi, kot jih imam jaz npr. Sem najdu eno slikco RSa na googlu kako je original skupaj:
Slika

Zadnji odbijac se pa da zamenjat, ker je enako velik (ga je nekdo na renault forumu menjal).
Slika
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov