Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Ne sep 05, 2010 3:16 pm

fantom je napisal/-a:bom na svojem preveru ali sta enako debela ali je kakšen debelejši :?


Tebi še vedno ni jasno kaj ti govorijo, ali pa bereš neverjetno površno.

Enako debela sigurno nista, ampak ljudje ti pišejo kaj se spremeni če daš debelejši samo zadnji, ali če daš debelejši samo sprednji stabilizator.


Preberi še enkrat celo temo.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Ne sep 05, 2010 4:02 pm

lizard se opravičujem za to izjavo. res je bla nepremišlena. hotu sm napisat da bom zmeru debelino in pol na tabeli pregledu ka bi blo najbolš ;)
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Napisal/-a dejan19 Ne sep 05, 2010 4:08 pm

 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Ne sep 05, 2010 4:09 pm

Jao, ni se treba opravičevat :).


Vsak avto ima serijsko debelino stabilizatorjev tako, kot so v tovarni stestirali da je optimalna za ciljno skupino kupcev dotičnega avta.


Airmike ti je napisal, da če že menjaš potem menjaj oba ki bosta debelejša za enak % kot orginal, ker orginal prednji in zadnji sigurno nisto enako debela, se pravi da če bo prvi debeljši za 2 mm moraš izračunat koliko je to v % in potem to preračunat na zadnji stabilizator. Vse kar bo odstopalo bo spreminjalo pod/prekrmarjenje, kar pomeni spet en kup novih možnosti.

Ampak ponavadi fimre kot so Eibach in H&R,... že imajo v pundbi take športne stabilizatorje da je vse že vnaprej izmerjeno in stestirano tako da se zadeva na cesti obnese kot se mora. Jaz sam ne bi nič čaral, ampak kupil športni stabilizator s TUV-om, če obstaja za tvoj avto. Če ne pozabi na stvar, ali pa če obstjajo Powerflex puše za tvoj stabilizator, tudi to ga strša za nekaj %, ampak če menjaš spredaj menjaj tudi zadaj.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Ne sep 05, 2010 4:36 pm

tako kod si napisal- pri morebitni menjavi bom menjal oba plus gumice. v poštev pridejo pa samo stabilizatorji z tuv-om in nič drugega :D
 
FreaK_22
Novinec
 
Prispevkov: 184
Pridružen: Po jun 12, 2006 5:12 pm

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a FreaK_22 Po sep 06, 2010 5:07 pm

fantom je napisal/-a:Pozdravljeni! V vozilo Volvo s60 bi ugradil športne stabilizatorje, amortizerje in fedre bi pa pustil original. zdaj me pa zanima ali bi stem kaj dosegel ker mi ni do tega da bime "nabijalo" po cesti :? . Če ima kdo kakšen naslov kje bi to dobil bi bil zelo vesel :lol: , (a3m mi prosim ne omenjajte :evil: hvala). Za Vaš trud in nasvete se vnaprej najlepše zahvaljujem! l.p.


Vrjetno se dajo dobiti za tvoj tip avta, ampak ,da ti bo manj nabijalo po cesti 100% nebo nič boljše...prav skoraj nič ne pridobiš, če nimaš vgrajenih športnih vzmeti ali amortizerjev le tam se pozna njihova boljša vzdržljivost in kompaktnost...
Allways tuning
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Napisal/-a drmocar Po sep 06, 2010 5:39 pm

Česa vsega neprebereš na tem forumu :lol:
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a suhokranjec Sr mar 23, 2011 3:25 pm

Mene pa zanima glede stabilizatorja na polo 6N2.
Problem je v tem da ob nižanju avta z gewindami pritisne stabilizator na karoserijo avta. Ena izmed opcij je predelava obstoječega (prekrivit ali žagati in ga doštukati na ravnem delu).
Druga opcija pa ne vem če obstaja pa je nakup nadomestnega. Se kaj takega sploh da dobiti za tak avto? V poštev mi pride kakšna cenejša varianta (50-100€). V nasprotnem primeru se bo predelalo obstoječ stabilizator.

Hvala za koristne informacije ;)
L.P.
 
Uporabniški avatar
naliM
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne jan 01, 2006 9:55 pm
Kraj: Maribor - okolica

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a naliM Sr mar 23, 2011 4:36 pm

suhokranjec je napisal/-a:Mene pa zanima glede stabilizatorja na polo 6N2.
Problem je v tem da ob nižanju avta z gewindami pritisne stabilizator na karoserijo avta. Ena izmed opcij je predelava obstoječega (prekrivit ali žagati in ga doštukati na ravnem delu).
Druga opcija pa ne vem če obstaja pa je nakup nadomestnega. Se kaj takega sploh da dobiti za tak avto? V poštev mi pride kakšna cenejša varianta (50-100€). V nasprotnem primeru se bo predelalo obstoječ stabilizator.

Hvala za koristne informacije ;)


Poišči kaj primernega za tvoj avto. Če bi ustrezalo, imam jaz oba serijska stabilizatorja od Audija S3 viška (debelin 15mm zadaj in 19mm spredaj) in sta na voljo za pameten denar - 80EUR.
 
Uporabniški avatar
stony
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr apr 29, 2009 6:52 pm

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a stony Sr mar 23, 2011 4:49 pm

Eno neumesno vprašanje.
Kaj pa avti z premo odzadaj, pri njih se "panhard" šteje kot stabilizator?
Kajti tam je en konec vpet na šasijo drugi pa na premo.
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a drmocar Če mar 24, 2011 9:44 am

Stabilizator povezuje obe roki in nič drugače. Edino tako lahko deluje (otežuje drugemu kolesu, da bi se odmaknil iz navidezne linije - nevem kako naj drugače opišem). Povezava med roko in premo oziroma med roko in šasijo pa je ponavadi torzijska palica, katera služi kot vzmet. Debelejša kot je palica, trši bo avto.
Pri FWD avtomobilih je ponavadi zadnji stabilizator tanjši kot spredji, ni pa nujno. Recimo 106 1.6 rallye ima zadnjega debelejšega kot sprednjega, Saxo VTS ima oba enako debela. To veliko vpliva na to koliko bo avto podkrmarjen ali prekrmarjen.
Debeline se ne da direktno povezovat s trdoto, ker je le ta odvisna od oblike (dolžine krakov).
Če menjaš stabilizator spredaj za debelejšega, zadnjega pa pustiš original, boš v veliki večini FWD avtomobilov handling vozila le pokvaril.
 
Uporabniški avatar
stony
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr apr 29, 2009 6:52 pm

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a stony Če mar 24, 2011 11:29 am

Aha hvala za razlago, predvsem me je zanimal panhard.
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a suhokranjec Če mar 24, 2011 8:24 pm

Ideja o stabilizatorju z drugega vozila je sicer dobra, vprašanje pa je če bi to dejansko pasalo brez večjih predelav. Recimo da se ga samo skrajša ni panike.
L.P.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a pskoda Če mar 24, 2011 8:43 pm

Mogoče se motim, ampak po moje ga ni pametno krivit, ker lahko poči ob obremenitvi
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a airmike Če mar 24, 2011 8:54 pm

suhokranjec je napisal/-a:Mene pa zanima glede stabilizatorja na polo 6N2.
Problem je v tem da ob nižanju avta z gewindami pritisne stabilizator na karoserijo avta. Ena izmed opcij je predelava obstoječega (prekrivit ali žagati in ga doštukati na ravnem delu).
Druga opcija pa ne vem če obstaja pa je nakup nadomestnega. Se kaj takega sploh da dobiti za tak avto? V poštev mi pride kakšna cenejša varianta (50-100€). V nasprotnem primeru se bo predelalo obstoječ stabilizator.

Hvala za koristne informacije ;)


Ti rabiš daljše palčke stabilizatorja ker če maš gewinde si verjetno pokno ornk dol? Pri nekaterih gewindah dobiš to zraven...
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a suhokranjec Če mar 24, 2011 9:16 pm

Ja odšraufal na tla :)
Bi, če se ne bi vsedlo na stabilizator.
Daljše palčke? Kako pa to izgleda?
L.P.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a airmike Če mar 24, 2011 9:22 pm

Mogoče sem mimo udaru pa polo nima tak nareto :mrgreen: Tole sem mislil:

Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a abbe Če mar 24, 2011 11:31 pm

drmocar je napisal/-a:Stabilizator povezuje obe roki in nič drugače. Edino tako lahko deluje (otežuje drugemu kolesu, da bi se odmaknil iz navidezne linije - nevem kako naj drugače opišem). Povezava med roko in premo oziroma med roko in šasijo pa je ponavadi torzijska palica, katera služi kot vzmet. Debelejša kot je palica, trši bo avto.
Pri FWD avtomobilih je ponavadi zadnji stabilizator tanjši kot spredji, ni pa nujno. Recimo 106 1.6 rallye ima zadnjega debelejšega kot sprednjega, Saxo VTS ima oba enako debela. To veliko vpliva na to koliko bo avto podkrmarjen ali prekrmarjen.
Debeline se ne da direktno povezovat s trdoto, ker je le ta odvisna od oblike (dolžine krakov).
Če menjaš stabilizator spredaj za debelejšega, zadnjega pa pustiš original, boš v veliki večini FWD avtomobilov handling vozila le pokvaril.

to vsekakor drzi,iz izkusenj lahko povem,ce pa oba zamenjas za debelejse se pa avto bol vozi,pa se vzmetenje mas lahko malo mehkejse nastavljeno da bol pozira kratke neravnine..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a fantom Pe mar 25, 2011 7:35 pm

to sem js isku in mi je en forumaš razložu. zadevo sem našel na netu ampak kaj ko je cena taka da me je glava še kar dougo bolela... :huh:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: športni stabilizatorji???

Napisal/-a lisko So mar 26, 2011 9:32 am

stony je napisal/-a:Aha hvala za razlago, predvsem me je zanimal panhard.



Panhard drži premo levo-desno.

Mene zanima nekaj drugega.....kaj se zgodi , če na avto , kateri nima serijskega stabilizatorja, namestim stabilizator? NEkateri modeli so ga namreč imeli....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 40 gostov