Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

tuning 1.2 tsi

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 02, 2011 1:25 pm

Bom v pravem podforumu odprl novo temo.

Kot veste sem"ponosni" lastnik polota TSI in me zanima, če se že dobi cenovno relativno dostopno chipanje za ta motor in če se da blokada končne odstraniti?


Prosim za normalne odgovore.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a čare Ne jan 02, 2011 1:34 pm

Ta avto ma blokado za hitrost??In na kok jo ma??
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 02, 2011 1:44 pm

čare je napisal/-a:Ta avto ma blokado za hitrost??In na kok jo ma??



190km/h
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a sašo5 Ne jan 02, 2011 2:20 pm

speedfreak je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Ta avto ma blokado za hitrost??In na kok jo ma??



190km/h

to je forumski bav-bav in se je nekdo zmislil.......enako kot to, da ima že tovarniško več kot 120 konjev :lol: - ja, na valjih, sploh tistih od avtoelektronike, ki so "čipani" :D =P

PS. povprašaj pri RSR ali SKN, ostalo je pa itak podn in se ne splača zgubljati časa.......mislim, da bi se na "zdravih" 125 konjčkov lahko navil ta mlinček, še malo navor razporedil po širšem območju in to je to....
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a Blinder Ne jan 02, 2011 2:24 pm

Dvomim, da ima blokado na 190 km/h. Več kot 190 km/h ne gre ker pač več kot tolko z 105 konji ne more it. Razen če nima bistveno več kot 105 konjev.
Ali pa če so mu res tovarniško (zakaj?) dali blokado na 190 km/h v slučaju če bo predelan ali za veter v hrbet/klanec navzdol.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 02, 2011 2:31 pm

sašo5 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Ta avto ma blokado za hitrost??In na kok jo ma??



190km/h

to je forumski bav-bav in se je nekdo zmislil.......enako kot to, da ima že tovarniško več kot 120 konjev :lol: - ja, na valjih, sploh tistih od avtoelektronike, ki so "čipani" :D =P

PS. povprašaj pri RSR ali SKN, ostalo je pa itak podn in se ne splača zgubljati časa.......mislim, da bi se na "zdravih" 125 konjčkov lahko navil ta mlinček, še malo navor razporedil po širšem območju in to je to....



Mislim pa da bo nekaj na tej blokadi ker ne gre več ne glede na teren, drugače bi lahko vsaj po hribu dol kak kilometer nabral.

Skn pa rsr vsaj po njihovih spletnih straneh ne čipata še tega motorja, nekajs e dogaja v nemčiji tako da po moje bo kmalu tudi v slo se dalo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Ausc
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe apr 09, 2010 1:40 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a Ausc Ne jan 02, 2011 2:52 pm

Moj je sel 192, castna :lol:

Drugace pa imas pri ABT nemcija chipanje na 140 konjev in 220NM navora, samo je cena precej lepa :?
Bo pa res pomoje nekaj na tej blokadi, tudi na ABT-jevi strani imas 2 razlicna paketa, ki se razlikujeta samo v koncni. Pri prvem je isto 190, pri drugem pa 210. http://www.abt-sportsline.de/tuning/sho ... rung-4904/

btw, speedfreak, imas boavisto na svojem?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a Blinder Ne jan 02, 2011 3:12 pm

Pol pa zanimivo, da je blokada.
To imajo ponavadi nemci na 250 km/h ali kašni močnejši terenci za katere rata nevarno, če grejo prehitro in kašni mali avtki za po mestu( smart ecc)
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jan 02, 2011 3:22 pm

speedfreak je napisal/-a:Skn pa rsr vsaj po njihovih spletnih straneh ne čipata še tega motorja, nekajs e dogaja v nemčiji tako da po moje bo kmalu tudi v slo se dalo.


Če ma nemški SKN to v ponudbi, bi moral imet tudi slovenski. Če sem prav razumel takrat, ko so mi ga čipali, itak dobijo software sproti za vsak avto iz Nemčije. Pokliči pa za popust se tud ne bat pogajat (v živo)! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a nevermind Po jan 03, 2011 12:16 am

Kakšen vztrajnik imajo 1.2 TSI in 1.4 TSI?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a srcnik Po jan 03, 2011 1:34 am

nevermind je napisal/-a:Kakšen vztrajnik imajo 1.2 TSI in 1.4 TSI?


Okroglega 8) :)
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a aklan86 Po jan 03, 2011 1:59 pm

No če bo vedel kdo kaj novega o tuningu 1.2 TSI kar z besedo na dan. Kolikor sem se o tem do sedaj zanimal sem dobil odgovor iz Avtoelektronike da tega zaenkrat še ne delajo, RSR mi še ni odgovoril, SKN slo še nism vprašal.
Ponuja pa ABT predelavo za 1500€, SKN de pa za 999€. Ampak dokler ni cena cca 300€ o tem ne razmišljam več :)
Slika
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a gusti85 Po jan 03, 2011 3:03 pm

Nevem zakaj polo nebi mogel it 190km/h, če je toliko šla moja vectra (2.0 dizel) z 101KM in 1,4 tone. Res je pa, da je blo treba ugasnit klimo, če ne je hitrost padla na 180 :) Polo je pa lažji in bolj aerodinamičen tak da po moje tu ni problema. Sam fora pri vectri je bla, da je imela blokado na 5.000rpm in zarad tega ni šla več, niti po hribu navzdol. Tako da imaš ti tudi pomoje blokado pri rpm in z tem seveda tudi na končni hitrosti. Ampak če je moči dovolj se lahko malo poigraš z prestavnimi razmerji in tako povišaš končno hitrost.
 
Uporabniški avatar
Ausc
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe apr 09, 2010 1:40 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a Ausc Po jan 03, 2011 3:08 pm

aklan86, SKN slo je kao ponujal chipanje ze kaksne par mesecev nazaj, vsaj tako so oglasevali na strani. Pa sem jih klical, pa jim je baje samo se nekaj manjkalo od opreme, sedaj pa sploh ni vec duha ne sluha o chipanju te masine na njihovi strani. RSR pa tudi do pred kratkim ni se imel nic.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a maniaxxx Po jan 03, 2011 3:38 pm

Ausc je napisal/-a:Moj je sel 192, castna :lol:

Drugace pa imas pri ABT nemcija chipanje na 140 konjev in 220NM navora, samo je cena precej lepa :?
Bo pa res pomoje nekaj na tej blokadi, tudi na ABT-jevi strani imas 2 razlicna paketa, ki se razlikujeta samo v koncni. Pri prvem je isto 190, pri drugem pa 210. http://www.abt-sportsline.de/tuning/sho ... rung-4904/

btw, speedfreak, imas boavisto na svojem?



Imam boavisto, zakaj vprašaš? Drugače pa je na BC pokazalo 196 km/h potem pa ni šlo več pa da si ga na kolenih prosil, res pa je da mu je bila to prva izkušnja ker je še mlad :mrgreen: , mogoče bo boljše ko bo pridobil izkušnje oops
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a sašo5 Po jan 03, 2011 3:59 pm

speedfreak je napisal/-a:
mam boavisto, zakaj vprašaš? Drugače pa je na BC pokazalo 196 km/h potem pa ni šlo več pa da si ga na kolenih prosil, res pa je da mu je bila to prva izkušnja ker je še mlad :mrgreen: , mogoče bo boljše ko bo pridobil izkušnje oops

no in to je dejanskih 190 km/h...........kaj bi rad več :?: tudi po remapu ne bo šel bistveno več, to niti ni cilj čipanja, bo pa definitivno bolj živ, po tistem ko bo števec kazal 100km/h (zgoraj si napisal, da je od 100 naprej "mrtev") osebno se eno popoldne teral polota s tako mašino in hitro potegnil zaključek: če hočeš šparat, ga vozi po dizelsko, če hočeš bit hiter, vozi dirkaško_šaltaš vse na blokadi in si dejansko cel čas prvi; tako na semaforjih, kot na regionalki.....

gusti85 je napisal/-a:Nevem zakaj polo nebi mogel it 190km/h, če je toliko šla moja vectra (2.0 dizel) z 101KM in 1,4 tone. Res je pa, da je blo treba ugasnit klimo, če ne je hitrost padla na 180 :) Polo je pa lažji in bolj aerodinamičen tak da po moje tu ni problema. Sam fora pri vectri je bla, da je imela blokado na 5.000rpm

ma ti maš blokado......veš kje :roll: klasičen dizel pa 5000 rpm :roll: :lol: na 2800 pa že krivulja pada.....daj prosim te ne trosi neumnosti

PS in tudi ko je 190 kazal števec, je bilo dejanskih 175, kajti Opel je od nekdaj poznan po tem, da frizira števce.....
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a peroRS Po jan 03, 2011 4:29 pm

sašo5 je napisal/-a:
gusti85 je napisal/-a:Nevem zakaj polo nebi mogel it 190km/h, če je toliko šla moja vectra (2.0 dizel) z 101KM in 1,4 tone. Res je pa, da je blo treba ugasnit klimo, če ne je hitrost padla na 180 :) Polo je pa lažji in bolj aerodinamičen tak da po moje tu ni problema. Sam fora pri vectri je bla, da je imela blokado na 5.000rpm

ma ti maš blokado......veš kje :roll: klasičen dizel pa 5000 rpm :roll: :lol: na 2800 pa že krivulja pada.....daj prosim te ne trosi neumnosti

PS in tudi ko je 190 kazal števec, je bilo dejanskih 175, kajti Opel je od nekdaj poznan po tem, da frizira števce.....


Jaz sem z Astro 2.0DTI 101KM naredil par 1000km....poraz od poraza. Komaj voziš po omejitvah, prehitet kopača na regionalki ali pa tovornjak na AC je že tvegano. V vsak manjši klanec v vasi pa je blo treba šaltat v prvo :bonk :bonk

VAG-ov SDI je raketa v primerjavi s tem Oplovim dizlom :mrgreen:
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a gusti85 Po jan 03, 2011 4:32 pm

Kaj si ti hotel zej povedat, da se 2.0 DTI motor od opla vrti max. na samo 2800 obratov al kaj? 5.000 rpm pa res ni neki posebnega za noben motor. Krivulje moči in navora pa nisem jaz nikjer omenjal tak da malo mešaš jabolke in hruške.

Tule se jasno vidi da se motor zavrti do 5.000rpm tako da nevem kaj ti ni jasno: http://www.youtube.com/watch?v=d81-5wjvR2Y

PS: Sej nisem rekel da sem se peljal 190 po števcu, zato ne fantaziraj.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a King1 Po jan 03, 2011 5:51 pm

sašo5 je napisal/-a:
PS in tudi ko je 190 kazal števec, je bilo dejanskih 175, kajti Opel je od nekdaj poznan po tem, da frizira števce.....


Ne vem če res. Vsaj pri moji astri kaže 130km/h po števci in po garminu. Imam pristen dokaz in to @speedfreaka, ki je bil z mano in kar ni mogel verjeti svojim očem, da je do kilometra isto. ;) ;) Lahko pa da imam samo jest tako srečo. 8) 8)

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: tuning 1.2 tsi

Napisal/-a maniaxxx Po jan 03, 2011 5:52 pm

sašo5 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
mam boavisto, zakaj vprašaš? Drugače pa je na BC pokazalo 196 km/h potem pa ni šlo več pa da si ga na kolenih prosil, res pa je da mu je bila to prva izkušnja ker je še mlad :mrgreen: , mogoče bo boljše ko bo pridobil izkušnje oops

no in to je dejanskih 190 km/h...........kaj bi rad več :?: tudi po remapu ne bo šel bistveno več, to niti ni cilj čipanja, bo pa definitivno bolj živ, po tistem ko bo števec kazal 100km/h (zgoraj si napisal, da je od 100 naprej "mrtev") osebno se eno popoldne teral polota s tako mašino in hitro potegnil zaključek: če hočeš šparat, ga vozi po dizelsko, če hočeš bit hiter, vozi dirkaško_šaltaš vse na blokadi in si dejansko cel čas prvi; tako na semaforjih, kot na regionalki.....

gusti85 je napisal/-a:Nevem zakaj polo nebi mogel it 190km/h, če je toliko šla moja vectra (2.0 dizel) z 101KM in 1,4 tone. Res je pa, da je blo treba ugasnit klimo, če ne je hitrost padla na 180 :) Polo je pa lažji in bolj aerodinamičen tak da po moje tu ni problema. Sam fora pri vectri je bla, da je imela blokado na 5.000rpm

ma ti maš blokado......veš kje :roll: klasičen dizel pa 5000 rpm :roll: :lol: na 2800 pa že krivulja pada.....daj prosim te ne trosi neumnosti

PS in tudi ko je 190 kazal števec, je bilo dejanskih 175, kajti Opel je od nekdaj poznan po tem, da frizira števce.....



Odvisno od modela Sašo, na corsi C laže konstantno za 3 kmh ne glede na hitrost, pri astri H pa laže kot Pahor :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov