Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
UrbanU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po apr 25, 2011 5:03 pm

Opel Kadett predelava

Napisal/-a UrbanU Po apr 25, 2011 5:10 pm

Lepo Pozdravljeni,

Vrjetno, me boste že na samem začetku pošiljali nekam, ampak tako je.

In sicer sem prišel na idejo, da bi Opel Kadetta predelal v nekakšen MUSCLE CAR.

Največjo težavo mi predstavlja motor. Ima kdo kak predlok kako bi predelal motor, da bi bil zvok močnejši in da bi mogoče zbil porabo goriva.
In ali ima kdo kakšno zamisel oz. predlog kateri motor bi lahko še vgradil v Opel Kadetta l.76, če je seveda to možno?
In ali kdo pozna kakšno odlično trgovino/avto odpad, kjer bi lahko dobil kakšne dele za zgoraj omejeni kadett?

Za vaše odgovore se že v naprej zahvaljujem in upam, da mi bo uspel ta podvog.

S spoštovanjem, Urban
Zadnjič spremenil UrbanU, dne Po apr 25, 2011 5:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a dejan84 Po apr 25, 2011 5:15 pm

A to si že v srednji šoli, al imate samo osnovnošolci sedaj počitnice?
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
UrbanU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po apr 25, 2011 5:03 pm

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a UrbanU Po apr 25, 2011 5:16 pm

dejan84 je napisal/-a:A to si že v srednji šoli, al imate samo osnovnošolci sedaj počitnice?


tudi srednješolci imamo sedaj počitnice.
 
Uporabniški avatar
eFxx
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Po avg 14, 2006 1:20 pm

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a eFxx Po apr 25, 2011 5:54 pm

Naredi si uslugo in ga pusti takega kot je. Čez par let se ti zna okus prelevit v bolj oldskul retro vode, in takrat si boš hvaležen da imaš doma nekaj zelo uporabnega. Ti kadeti so lušne zadeve.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a branee Po apr 25, 2011 6:06 pm

enostavno prevec je teh pocitnic cez leto :!:
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a nevermind Po apr 25, 2011 6:11 pm

OFF
No ne takoj zafrkavat s počitnicami, ker tudi zaposleni imamo ''počitnice'' do konca tedna :D

ON:
To ima zadnji pogon ane?
Kako je z motorjem, predelavami tega in menjavo... nevem. Naj poznavalci napišejo.
Sedaj se pa poraja vprašanje, kaj ti smatraš pod muscle car? (to so ameriški avti '60, '70 let z velikimi motorji +6000 ccm)
Bi pa za začetek jaz naredil tako... odpravil probleme s plehom (če jih ima) in ga ustrezno zaščitil.
Potem pa clean look, znižat in nizkocolažne feltne na rob, pa kakšno odbito barvo. To je to.

Npr.
Slika
 
UrbanU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po apr 25, 2011 5:03 pm

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a UrbanU Po apr 25, 2011 6:21 pm

nevermind je napisal/-a:OFF
No ne takoj zafrkavat s počitnicami, ker tudi zaposleni imamo ''počitnice'' do konca tedna :D

ON:
To ima zadnji pogon ane?
Kako je z motorjem, predelavami tega in menjavo... nevem. Naj poznavalci napišejo.
Sedaj se pa poraja vprašanje, kaj ti smatraš pod muscle car? (to so ameriški avti '60, '70 let z velikimi motorji +6000 ccm)
Bi pa za začetek jaz naredil tako... odpravil probleme s plehom (če jih ima) in ga ustrezno zaščitil.
Potem pa clean look, znižat in nizkocolažne feltne na rob, pa kakšno odbito barvo. To je to.

Npr.
Slika


Glede mašine sem spoznal, da nebo nič. Mogoče samo cevi zamenjat, da nebodo rjaste in kakšno malenkost spremenit.
Glede look-a se pa strinjam stabo in sem o tem razmišljal.
Mogoče poznaš kakšno trgovino, kjer imajo dele za Kadetta? lahko tudi avto-odpad sigurno se tudi tam kaj najde :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a tristan01 Po apr 25, 2011 6:31 pm

nevermind je napisal/-a:OFF
No ne takoj zafrkavat s počitnicami, ker tudi zaposleni imamo ''počitnice'' do konca tedna :D

ON:
To ima zadnji pogon ane?
Kako je z motorjem, predelavami tega in menjavo... nevem. Naj poznavalci napišejo.
Sedaj se pa poraja vprašanje, kaj ti smatraš pod muscle car? (to so ameriški avti '60, '70 let z velikimi motorji +6000 ccm)
Bi pa za začetek jaz naredil tako... odpravil probleme s plehom (če jih ima) in ga ustrezno zaščitil.
Potem pa clean look, znižat in nizkocolažne feltne na rob, pa kakšno odbito barvo. To je to.

Npr.
Slika


Ja tole je zadnji pogon in vzdolžno nameščen motor. V Mante vem, da se je dalo vgraditi celo GM-ov V8 motor, potreben pa je bil konkreten poseg. Sem prepričan da v tega kadeta bi pasal vsaj kakšen Oplov šestvaljnik, morda celo kakšen V8... Je pa res da tak poseg zahteva precej znanja, malce iznajdljivosti, predvsem pa zelo globoko denarnico.

Avtomobil bo potrebno pred predelavo vsaj rešiti rje, prirediti/prilagoditi podvozje večji moči, pametno bi bilo vgraditi varnostno kletko...
Skratka precej dela in denarja bi bilo potrebno vložiti v tak projekt, da bo narejen varno in uporabno. Sem pa prepričan da bo največ znanja in izkušenj s takimi predelavami v Murski soboti na Opel kliniki.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a abbe Po apr 25, 2011 6:43 pm

ti bi mel ornk avto pa sprasujes kako bi zmanjsal porabo.ce gledas na porabo poj niti priblizno nimas dovoj denarja da bi se sploh spustu v kakrsno kol predelavo
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
anzee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne okt 06, 2002 7:22 pm
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Opel Kadett predelava

Napisal/-a anzee To apr 26, 2011 8:01 am

No, ce bos v kadetta tlacil ne vem kako ogromne in tezke masine bos izjemmno poslabsal vodljivost vozila. Z lahkimi motorji se kadett namrec zelo dobro pelje. Sicer pa lahko stlacis v motorni prostor prakticno kar hoces. Najmaj zafrkavanja je seveda ce ostanes na opel motorjih (kar pa ne pomeni, da motor samo spustis notri in je - predelati moras tunel, kardan, dobiti menjalnik, izpuh,..). Skratka, kup ljudi je ze poskusilo predelati kadetta takole, le pescici je uspelo, se manj je takih, kjer predelava dejansko lepo izgleda, najvec je pa unicenih in spresanih kadettov ker so postali neuporabni..

Lahko pa prides pogledat na oldschool slo forum ( http://www.oldschool-slo.tk ), ker imamo dostikrat debate o taksnih zadevah (+velika vecina je oplovcev), veliko podatkov o slovenskih opel youngtimerjih mas pa na moji strani Opel Arhiv slovenija - http://www.opelarhiv.si 8)

lp Anze
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov