Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a J.McLane To apr 02, 2013 8:57 am

Dejstvo je da je zadeva lahko nevarna, ker to gre po istem protokolu kot vsa ostala diagnostika. Dejstvo je da Torque aplikacija omogoča vnos svojih custom PID, in če tule kaj zajebeš, ali kdo drug, lahko narediš sranje. Verjetnost je sicer majhna ampak lahko pa.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a Renault Co To apr 02, 2013 11:12 am

J.McLane je napisal/-a:Dejstvo je da je zadeva lahko nevarna, ker to gre po istem protokolu kot vsa ostala diagnostika. Dejstvo je da Torque aplikacija omogoča vnos svojih custom PID, in če tule kaj zajebeš, ali kdo drug, lahko narediš sranje. Verjetnost je sicer majhna ampak lahko pa.


+1 ;)
 
garupz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe apr 05, 2013 2:53 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a garupz Pe apr 05, 2013 3:28 pm

Živjo :D jest sm si naroču OBD 2 za opel astro gtc in sm jo dubu za 25€ z poštnino vred, pripeljali pa so mi ga u 2 dneh :) Potel si še iz strani www.blapkmarket.com naložiš Torque aplikacijo (krekano) in se povežeš z BT ja, ( blututam)... Zadeva dela res fajn ;D
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a _Dejan_ Pe apr 05, 2013 8:28 pm

Renault Co je napisal/-a:Dobra stvar ,da si uničite svoj avtomobil si predtavljate ,da aplikacije mimogrede naredi zapis v avtomobilski računalnik! . Ta aplikacija pa je čista igrača napram pravim avto testerjem . Vsak tester ima notri v vezju can linijo preko katere komunicira in mora poslati avto računalniku določene prarametre na podlagi katerih se le ta odziva. Te igrači pa uspe nekako dostopati do netočnih informacij.


Fant ali si že kdaj delal z CAN-busom? Da pridobiš podatke na can busu ti ni potrebno pošiljati NIČESAR, ker se stalno prenašajo po can busu... ELM327 protokol je druga stvar tam mora aplikacija pošiljati komande vmesniku in ji potem on vrača nazaj(kako jih pridobi od ECU-ja pa ne vem)... Po can busu pa kot sem že rekel ni potrebno pošiljati ničesar da dobiš vse podatke(no določeni so na voljo tudi samo na zahtevo)... Vsi ti podatki ji jih potrebuje Torque in verjetno ostale aplikacije pa potrebujejo samo prosto pretočne podatke... Drugo pa je če želiš iz aplikacije odpirati okna, zaklepati vrata, upravljati radio, board computer, vklapljati luči, utripalnike in podobne zadeve...
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a Renault Co So apr 06, 2013 10:47 am

Hvala za obrazložitev D:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a J.McLane So apr 06, 2013 11:08 am

Ampak vseeno Torque aplikacija za custom PID-e, ki jih lahko dodatno vpisuješ za nek svoj tip avta, dela poizvedbe (za standardne se verjetno ni za bati), torej zadeva je nevarna, če bi ti kdo podtaknil kakšno PID listo, ki bi bila namensko narejena zato da onesposobi avto, ampak res pa je da bi ti moral vseeno dodati ta PID "bombo" na ekran. Je res?
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a _Dejan_ So apr 06, 2013 12:35 pm

J.McLane je napisal/-a:Ampak vseeno Torque aplikacija za custom PID-e, ki jih lahko dodatno vpisuješ za nek svoj tip avta, dela poizvedbe (za standardne se verjetno ni za bati), torej zadeva je nevarna, če bi ti kdo podtaknil kakšno PID listo, ki bi bila namensko narejena zato da onesposobi avto, ampak res pa je da bi ti moral vseeno dodati ta PID "bombo" na ekran. Je res?


Tako je. Verjetno pa ko dodajaš custom PID-e te opozori, da je zadeva lahko nevarna :) Sama po sebi aplikacija, ki jo naložiš in pričneš uporabljati(brez custom PIDov) ni nič nevarna oz lahko je nevarna če avto ni OBDII kompatibilen(Ne govorim o CAN protokolu ampak OBDII/ELM327 komande) in standardne PID addresse za hitrost, obrate pomenijo nekaj čisto drugega... Pač tukaj je uporabnik sam dolžen preveriti, če je avto OBDII kompatibilen...
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a barossa45 So jul 06, 2013 10:16 am

Zdravo, mi lahko kdo pomaga pri moji težavi ?
kupil sem si Prestigio Multipad 7.0 z gps in BT-jem in imam problem z aplikacijo torque. Pri tej aplikaciji potrebuješ modul ki bere podatke iz avtomobila. Ko prvič odpreš aplikacijo moreš izbrati modul z katerim se bo povezala. Izbereš si lahko pa samo BT naprave katere so že "sparjene"(pair) z napravo. Ko pa greš na nastavitve BT-ja se pa ne moreš spariti z modulom ker, ko pritisneš "pair" naprava zahteva geslo, gesla pa seveda ne moreš na pisati v modul(elm327).
Imam še Galaxy s in na njem čisto lepo deluje vse, ker se je kar nekako sam povezal z tem modulom, med tem ko tablica ne more. Ima kdo kašno rešitev zame ? je že kdo uporabljal aplikacijo torque na "cenenih" tablicah ?
lp.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a _Dejan_ So jul 06, 2013 10:21 am

Zraven BT ELM327 si dobil Cd na katerem so navodila in notri tudi koda za parjenje. Lahko poizkusiš 0000 ali 1234 :)
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a =swen= Pe jul 19, 2013 10:34 pm

Običajno je koda 6789 (v redkejših primerih 1234) ;)
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Torque aplikacija.

Napisal/-a barossa45 Ne jul 21, 2013 1:33 pm

1234 je bila taprava.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov