Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
boosskko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 28, 2011 8:18 pm

golf 2

Napisal/-a boosskko Če jul 28, 2011 8:22 pm

lep pozdraw. sm novi na tej strani, tk da bodite potrpežljivi. :) nabavo sm si vr6 masino brušeno na 2.9l.. zej me pa zanima kje bi se dalo dobit biturbo za njega?
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: golf 2

Napisal/-a CockroaC Pe jul 29, 2011 11:56 am

Tukaj recimo http://www.emtec-racing.de/Turbokits.htm
Jaz bi predlagal da pohitiš ker september bo hitro .. pol pa tak vemo kak je s časom.
Slika
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3790
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: golf 2

Napisal/-a Blinder Pe jul 29, 2011 12:32 pm

ima tut večji uplinjač?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
boosskko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 28, 2011 8:18 pm

Re: golf 2

Napisal/-a boosskko Pe jul 29, 2011 6:35 pm

Tukaj recimo http://www.emtec-racing.de/Turbokits.htm
Jaz bi predlagal da pohitiš ker september bo hitro .. pol pa tak vemo kak je s časom.







ufff.. tu pa majo materijala.... :).. ja za toto zimo bo kr en drug projek na njemu, na clean ga naredit pa podvozje ojacat... za bi turbo bo treba mal se nasparat :) .a mi se lah gdo pove kk se kaj supercharger obnaša na tem motorji?
 
boosskko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 28, 2011 8:18 pm

Re: golf 2

Napisal/-a boosskko Pe jul 29, 2011 6:46 pm

aja pa ka grejo se kaki drugi turboti od drugega avta gor... vse drugo bi tk sam si naredo (cevi, sesalni,ispušni kolektor...) Aha pa kolk konjev zdrzi ta motor z orginal ojnico pa bati. ;)
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Re: golf 2

Napisal/-a vepar Pe jul 29, 2011 7:02 pm

ne. samo original turbini od vr6 2.9 pašejo ;)
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: golf 2

Napisal/-a pocesnkII So jul 30, 2011 6:53 pm

vepar je napisal/-a:ne. samo original turbini od vr6 2.9 pašejo ;)

nisem vedu da imajo vr6 ke turbine

pa folk nehite pisat neki ce nimate pojma

p.s pasejo tut turbine iz drugih avtov z predelavami, samo ne me sprasevat katere in kako.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: golf 2

Napisal/-a Slicker So jul 30, 2011 7:50 pm

2500€ sploh ni drago za kompleten kit. če si ga sam sestaviš dvomim da pride kaj ceneje. tle treba zraven dodat še standalone računalnik, ker drgač je vse skp bl burek.
kakšno maš oznako motorja? abv ali aaa? ker dvomim da so brusli 2.8 na 2.9. je pol bolš ga brusit na 3.0 ker stroški so tko enaki.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: golf 2

Napisal/-a tristan01 Ne jul 31, 2011 7:26 am

pocesnkII je napisal/-a:
vepar je napisal/-a:ne. samo original turbini od vr6 2.9 pašejo ;)

nisem vedu da imajo vr6 ke turbine

pa folk nehite pisat neki ce nimate pojma

p.s pasejo tut turbine iz drugih avtov z predelavami, samo ne me sprasevat katere in kako.


Če bi prebral celo temo, bi hitro ugotovil, da so odgovori v stilu celotne teme. Kot prvo, avtor napiše enega prvih postov kako se loteva predelave VR6 motorja in tuninga. Ob tem pa v naslov teme napiše Golf II. Že vsak otrok, ki je kdaj odprl google ve, da se je VR6 motor pojavil šele v tretji generaciji golfa. Obstajata dve različni prostornini tega motorja... In našla bi se še kakšna malenkost, ki je avtor niti ne omenja in potem se sprašuješ zakaj so odgovori neresni....

Je pač čas poletnih počitnic in mulci sanjajo mokre sanje, ker imajo preveč časa pa pišejo še neumnosti po netu.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: golf 2

Napisal/-a Slicker Ne jul 31, 2011 10:51 am

"pol" hrvaške v dvojkah vozi vr6, ne vem zakaj tega tut pri nas nebi moglo bit. nebi bil prvi, ampak vseeno tut meni tole smrdi.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3790
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: golf 2

Napisal/-a Blinder Ne jul 31, 2011 11:07 am

Drugače pade komu na misel vr6 prevrtat na 2.9 ali je to avtor teme napisal, ker se na tomosih vrta cilindre in ker je on pač mulec ki kar je predelal do zdaj je frčomatik?
Pol je še ročična gred z daljšim hodom
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
boosskko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 28, 2011 8:18 pm

Re: golf 2

Napisal/-a boosskko Ne jul 31, 2011 6:34 pm

pardon folk mal sm zajebo, ni so celindri brušeni, sam kolektor. gor je pa obešen sesalni kolektor od 2.9.... aha pa da new pomote, nism noben smrkawc! tomosa v zivljeni nism mew ko to ni motor za mene, je v tej kategoriji PUH enkrat boljsi :) pusmo to.. avto bi pa rad naredo čimveč sam. obeso bi pa tui rad ka se pac da ;),,, doma pa ze mam karoserijo od golfa pa srce za njega tudi (a kupi slučajno gdo 1.6 d. z 5 stopenjskim menjalnikom). delaw ga bom pa počasi pa vredi, ker mam cajt pa to bo avto za dušo,, pac VW ;)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: golf 2

Napisal/-a airmike Ne jul 31, 2011 6:57 pm

Imate pa vi fantomi, ki se vzamete od nikoder z nekimi ambicioznimi projekti eno stvar skupno: ne znate pisat slovensko :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: golf 2

Napisal/-a tristan01 Ne jul 31, 2011 7:00 pm

boosskko je napisal/-a:pardon folk mal sm zajebo, ni so celindri brušeni, sam kolektor. gor je pa obešen sesalni kolektor od 2.9.... aha pa da new pomote, nism noben smrkawc! tomosa v zivljeni nism mew ko to ni motor za mene, je v tej kategoriji PUH enkrat boljsi :) pusmo to.. avto bi pa rad naredo čimveč sam. obeso bi pa tui rad ka se pac da ;),,, doma pa ze mam karoserijo od golfa pa srce za njega tudi (a kupi slučajno gdo 1.6 d. z 5 stopenjskim menjalnikom). delaw ga bom pa počasi pa vredi, ker mam cajt pa to bo avto za dušo,, pac VW ;)


Ne mislim modrovat, saj sem večino že povedal v prvem postu, s tem kar si parvakr napisal, pa si na nek način potrdil:

Še vedno ne vemo o katerem tipu motorja je govora (2,8 ali 2,9)? Prav tako še zdaj nisi uspel povedati kakšno karoserijo imaš doma - predvidevam da od golfa II, ker skušaš prodati 1.6d motor in menjalnik (lahko je tudi od serije I). Kot drugo bi rad naredil čimveč sam, pa iščeš naše nasvete. Torej lahko sklepam, da nimaš niti približno pojma kakšne predelave si se lotil. Prav tako nisi niti z besedico omenil v kakšen namen predeluješ avtomobil: bi rad bil najjači na vasi? Bo avtomobil namenjen za drag race? Ali ga imaš morda celo namen uporabljati za vsakodnevno vožnjo?

Najprej razmisli o namenu uporabe, nato pomisli kaj vse potegne za sabo (homologacija je NO GO pri nas), nato premisli še o proračunu ki ga imaš, nato navedi vsaj osnovne podatke o motorju in karoseriji, šele potem lahko o predelavi resno razpravljamo.

Pa še kratek komentar na tvoj slog pisanja. Na forumu smo člani iz vseh vetrov in koncev naše države, pa še kakšen iz tujine se najde... Vsi govorimo različna narečja, zato da se razumemo pa skušamo pisati vsaj približno knjižno (saj veš tako kot so nas učili že v osnovni šoli). Prav tako je precej moteča upraba črke W nameso V. Ne pričakujemo, da boš pisal lepo kot Cankra ali kateri drugi velikan naše književnosti, le toliko se potrudi da te bomo razumeli tudi če nismo ravno iz tvojega mesta ali vasi.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
S-line-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Ne mar 01, 2009 9:21 pm
Kraj: sl.konjice

Re: golf 2

Napisal/-a S-line- Ne jul 31, 2011 9:59 pm

mislim da vem gdo se skriva pod tem nickom :D torej njegova masina je vr2.8 kolektor ima pa od 2.9, masino misli vpasat
pa v karoserijo od golfa 2ke,avto ne bo za drage race ampak kot 2gi avto.

Torej ce se meni zdi za koga se gre, ve mehanske osnove,financne pa niti priblizno ne ( turbina,podvozje itd)
My Life Your Entertainment
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: golf 2

Napisal/-a Mgajvr Po avg 01, 2011 6:46 am

če si pravilno razlagam tale stavek:
"pardon folk mal sm zajebo, ni so celindri brušeni, sam kolektor. gor je pa obešen sesalni kolektor od 2.9"
tle je motor nedotaknjen, samo SESALNI kolektor je pobrušen....
očitno ima res nekdo preveč časa pa piše zgodbice.
pejt raje kakega "tomosa" napilit, pa se pol loti predelave avta. boš vsaj dobil izkušnje. in zgleda delaš avto iz nule, brez financ. :roll:
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: golf 2

Napisal/-a pocesnkII Če avg 04, 2011 5:16 pm

tristan01 je napisal/-a:
boosskko je napisal/-a:pardon folk mal sm zajebo, ni so celindri brušeni, sam kolektor. gor je pa obešen sesalni kolektor od 2.9.... aha pa da new pomote, nism noben smrkawc! tomosa v zivljeni nism mew ko to ni motor za mene, je v tej kategoriji PUH enkrat boljsi :) pusmo to.. avto bi pa rad naredo čimveč sam. obeso bi pa tui rad ka se pac da ;),,, doma pa ze mam karoserijo od golfa pa srce za njega tudi (a kupi slučajno gdo 1.6 d. z 5 stopenjskim menjalnikom). delaw ga bom pa počasi pa vredi, ker mam cajt pa to bo avto za dušo,, pac VW ;)


Ne mislim modrovat, saj sem večino že povedal v prvem postu, s tem kar si parvakr napisal, pa si na nek način potrdil:

Še vedno ne vemo o katerem tipu motorja je govora (2,8 ali 2,9)? Prav tako še zdaj nisi uspel povedati kakšno karoserijo imaš doma - predvidevam da od golfa II, ker skušaš prodati 1.6d motor in menjalnik (lahko je tudi od serije I). Kot drugo bi rad naredil čimveč sam, pa iščeš naše nasvete. Torej lahko sklepam, da nimaš niti približno pojma kakšne predelave si se lotil. Prav tako nisi niti z besedico omenil v kakšen namen predeluješ avtomobil: bi rad bil najjači na vasi? Bo avtomobil namenjen za drag race? Ali ga imaš morda celo namen uporabljati za vsakodnevno vožnjo?

Najprej razmisli o namenu uporabe, nato pomisli kaj vse potegne za sabo (homologacija je NO GO pri nas), nato premisli še o proračunu ki ga imaš, nato navedi vsaj osnovne podatke o motorju in karoseriji, šele potem lahko o predelavi resno razpravljamo.

Pa še kratek komentar na tvoj slog pisanja. Na forumu smo člani iz vseh vetrov in koncev naše države, pa še kakšen iz tujine se najde... Vsi govorimo različna narečja, zato da se razumemo pa skušamo pisati vsaj približno knjižno (saj veš tako kot so nas učili že v osnovni šoli). Prav tako je precej moteča upraba črke W nameso V. Ne pričakujemo, da boš pisal lepo kot Cankra ali kateri drugi velikan naše književnosti, le toliko se potrudi da te bomo razumeli tudi če nismo ravno iz tvojega mesta ali vasi.

LP Tristan01

nekaj casa nazaj je bil v SLO golf ena v katerem je bi HOMOLOGIRAN motor od vr6
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: golf 2

Napisal/-a _furby_ Če avg 04, 2011 5:25 pm

mene pa zanima kaka slika tega projekta. da vidimo kako se tole zacenja in kako napreduje? ;)
turbo inside
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov