Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

elektronika za hitrejšo odzivnost gas pedalke - automatic

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 10, 2011 8:40 am

Lep pozdrav!

Na tem forumu sem v neki temi videl, da se da kupit neki modul kateri se priključi na gas pedal, kateri potem omogoča da gas pedalka prime takoj. Namreč na mojem avtu (Laguna automatic) je ta problem,da ko speljujem lahko dam gas do podna, pa bo avto imel zakasnitev,da bo začel pospeševat. Zadeva je postala nevarna, saj sem se že znašel da sem se moral vklučit na glavno cesti in dal gas do podna, avto pa šele zagrabo sekundo kasneje, potem pa mi ni preostalo druga kot da se peljem po nasprotnem pasu in vklučim na pravi pas ali pa da na sredini ceste se ustavim. Rad bi, da ko dam na gas, začne avto tudi takoj pospeševat, brez zakasnitve

Vglaunem, pisalo se je da imajo to nekateri v cliotih rs, cena je bla mensezdi da 200€

Sedaj me pa zanima če se da to kupit in vgradit v moj avto in če bi potem izboljšal odzivnost gas pedala, ali imajo to vsi automatici tak drek pri takojšnjem speljevanju?

Lp,Patrk
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: elektronika za hitrejšo odzivnost gas pedalke - automat

Napisal/-a DragonForce Sr avg 10, 2011 8:45 am

Naprimer Volvo S60 D5 ima tudi manjšo zakasnitev pri speljevanju iz mesta. Če se hočeš hitro vključit na res prometno cesto, je treba malo bolj premislit. Prej spustit bremzo in potem po gasu.

Če pa pri sami vožnji pritisneš, pa skoči kar takoj. Ima manjšo zakasnitev, zaradi kick-downa, ker more pač zamenati prestavo, ampak ni toliko opazno.

Te pa razumem, zna biti to problem. Ne vem pa nažalost, kako imajo to Lagune.
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Re: elektronika za hitrejšo odzivnost gas pedalke - automat

Napisal/-a oorosh Sr avg 10, 2011 9:11 am

Modul se imenuje sprintbooster.
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: elektronika za hitrejšo odzivnost gas pedalke - automat

Napisal/-a SašoP Sr avg 10, 2011 5:14 pm

To je pr vseh avtomatikih tko, pač pride do zakasnitve, proti ročnemu res tm kšno sekundo. Rešiš pa loh ta problem čist u izi, predn mislš speljat, tisto sekundo prej gas pohodš in pičiš. Podobno je pr prehitevanju pač tisto sekundo morš prej reagirat, pride pa to samo od sebe k se res navadš na avto
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov