Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a domzikales Če okt 13, 2011 8:32 pm

Lp.

Trenuten budget mi omogoča, da se lahko odločam med brembo in ferodo diski ter ploščicami. Avto je renault clio 1.4 16v 2004 letnik. Povejte mi kaj mi najbolj priporočate za ta avto (od teh dveh proizvajalcev). Diski + ploščice max 150€. Sem gledal par starih tem, glede tega, pa ponekod piše, da bi naj brembo diski in ferodo ploščice dobro sodelovale, spet nekateri pravijo, da so brembo diski zanič, eni pravijo, da so ferodo diski bli učasih zanič, zdej so jih pa nekaj nadgrajevali in bi naj bili vredu. Skratka, želim samo model in kateri proizvajalec(disk+ploščice).

Hvala za prijaznost.
 
Uporabniški avatar
cejpc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če okt 13, 2011 10:58 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a cejpc Če okt 13, 2011 11:04 pm

Fritech "dirkalne" ploščice in navadne Delphi ali TRW diske, če hočeš da avto veliko bolje zavira in se zadeva ne pregreva. Cena ploščic nekje 80-90€, diski pa 60-70€. Menjaš še zavorno olje (10€) in imaš vsaj 1 leto mir, pa bo prijelo kot se šika. Sicer malo cvilijo, ampak meni to odtehta večja zavorna moč in veliko težje pregrevanje. Tudi do diskov so precej prijazne te ploščice.

Če pa misliš kupit neki navadnega, pa kupi Lucas ali TRW diske in ORIGINAL Renault ploščice, še najboljša kombinacija za normalno uporabo. So pa diski mislim da okrog 80-90€ in ploščice dobrih 40€.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a domzikales Pe okt 14, 2011 8:11 am

Kaj pa bosch ploščice in diski? Zanima me še kakšen fi diska( 238mm ali 259mm) ima renault clio 1.4 16v 2004 letnik? TRW nebi jemal, ker jih ima kolega gor in so porazne.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 11:56 am

domzikales je napisal/-a:Kaj pa bosch ploščice in diski? Zanima me še kakšen fi diska( 238mm ali 259mm) ima renault clio 1.4 16v 2004 letnik? TRW nebi jemal, ker jih ima kolega gor in so porazne.

Pol pa ATE, ziher bo dobro.
238 mm če nimaš ABS, če pa imaš ABS potem pa 259 mm.
Povej če ga maš, potem ti pa napišem cene.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a domzikales Pe okt 14, 2011 1:01 pm

hippo je napisal/-a:
domzikales je napisal/-a:Kaj pa bosch ploščice in diski? Zanima me še kakšen fi diska( 238mm ali 259mm) ima renault clio 1.4 16v 2004 letnik? TRW nebi jemal, ker jih ima kolega gor in so porazne.

Pol pa ATE, ziher bo dobro.
238 mm če nimaš ABS, če pa imaš ABS potem pa 259 mm.
Povej če ga maš, potem ti pa napišem cene.


Imam abs( sem izmeril diagonalo in so 259mm). Če ti ni težko bi te prosil, če bi lahko poizvedel za cene. Drugače sem za bosch zvedel. Diski fi259mm so 40€ po komadu in pa disk ploščice 25€ komplet(dveh). Ferodo ploščice so isto toliko. Trw diski so 30€ po komadu. To sem se pozanimal. In pa seveda original servis ampak tam so cene takšne :O 160€ 2 diska in pa 40€ploščice. Hvala.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 3:14 pm

domzikales je napisal/-a:Imam abs( sem izmeril diagonalo in so 259mm). Če ti ni težko bi te prosil, če bi lahko poizvedel za cene. Drugače sem za bosch zvedel. Diski fi259mm so 40€ po komadu in pa disk ploščice 25€ komplet(dveh). Ferodo ploščice so isto toliko. Trw diski so 30€ po komadu. To sem se pozanimal. In pa seveda original servis ampak tam so cene takšne :O 160€ 2 diska in pa 40€ploščice. Hvala.

ATE diski pridejo 38 eur kos, Bosch pridejo 31 eur kos, QH pridejo 28 eur kos.
TRW ploščice pridejo 18 eur, Bosch so 20 eur, ATE so 30 eur.

Če hočeš dobro potem daj kombinacijo ATE-ATE, lahko pa tudi ostalo, edino Bosch ploščice znajo biti malo trde pa kdaj mal zacvilijo.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a nevermind Pe okt 14, 2011 3:46 pm

Jaz imam Brembo diske in Bosch ploščice in je super kombinacija.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a domzikales Pe okt 14, 2011 4:15 pm

Ali ti kaj cvilijo ali pokajo?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 5:19 pm

Brembo diski v tem rangu ne slovijo kot dobri, veliko je reklamacij.
 
Uporabniški avatar
cejpc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če okt 13, 2011 10:58 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a cejpc Pe okt 14, 2011 6:30 pm

Če si odprl temo v podforumu tuning, je logično da hočeš boljše zavore ane? Eno boljših price/performance opcij sem ti že napisal (Fritech + katerikoli diski in novo olje), vse ostalo te pride dražje ;)

Če pa gledaš navadne zadeve, pa pojdi v prvo trgovino z avtodeli in kupi kar pač imajo, brezveze komplicirat. Ker diski iz prve trgovine (Delphi, TRW, Lucas) so se že izkazali za zelo dobre, tako da je večino odvisno od ploščic. Če hočeš imet isto kot original, ti še enkrat povem da kupi ORIGINAL ploščice, ker so boljše kot ostale, pol cenejše.

Poznam veliko renojevcev ki vozijo čisto navadne diske in različne ploščice, pa imajo avte za vsak dan, za tiščanje, za pisto,... in še vsak je rekel da razliko naredijo ploščice.

P.S.: Res pa je da vsakemu disku ne paše vsaka ploščica, ampak to velja samo v primeru teh poceni stvari (recimo EBC Greenstuff in TRW diski niso najboljša kombinacija, ker diski radi začnejo vibrirat ko jih enkrat pregreješ)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 6:49 pm

cejpc je napisal/-a:Če si odprl temo v podforumu tuning, je logično da hočeš boljše zavore ane? Eno boljših price/performance opcij sem ti že napisal (Fritech + katerikoli diski in novo olje), vse ostalo te pride dražje ;)

Če pa gledaš navadne zadeve, pa pojdi v prvo trgovino z avtodeli in kupi kar pač imajo, brezveze komplicirat. Ker diski iz prve trgovine (Delphi, TRW, Lucas) so se že izkazali za zelo dobre, tako da je večino odvisno od ploščic. Če hočeš imet isto kot original, ti še enkrat povem da kupi ORIGINAL ploščice, ker so boljše kot ostale, pol cenejše.

P.S.: Res pa je da vsakemu disku ne paše vsaka ploščica, ampak to velja samo v primeru teh poceni stvari (recimo EBC Greenstuff in TRW diski niso najboljša kombinacija, ker diski radi začnejo vibrirat ko jih enkrat pregreješ)

Bom mal komentiral:
1. Delphi je roba, ki jo kupiš če se nikjer ne da dobiti nič drugega in rabiš zadevo zamenjat takoj, drugače ti bo avto razpadel. In nikakor se ne more primerjati z ATE ali TRW.
2. TRW in Lucas je eno te isto, firma in fabrika ista, samo dve imeni imajo. Lahko preveriš na http://www.lucas-bikersworld.com/
3. Si upam trditi, da dela ATE robo enake kvalitete kot original in včasih celo boljše.
4. Tako da teorija pejt pa kupi kar ti pride pod roke ne drži.

Eto, tolk sm hotel povedat, da ne bo kdo mislil da je vse isto.
 
Uporabniški avatar
cejpc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če okt 13, 2011 10:58 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a cejpc Pe okt 14, 2011 7:06 pm

No jaz pa samo povem da problemov z Delphi diski pač še nisem imel, tudi kar nekaj kolegov ne (pa noben ne špara zavor), zdaj si pa misli svoje ;) Pa avto mi tudi še ni razpadel, čeprav imam tudi 2 končnika od Delphi-ja. Vsaka firma ima dobro in malo manj dobro robo. Ne zagovarjam nobene firme, samo povem svoje izkušnje in izkušnje tistih ki so konkretno sprobali že kar nekaj stvari :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 8:25 pm

Raje ne povem komentarjev ljudi, ki so imeli gor Delphija, sploh dele podvozja (roke, končniki). Če se je pa pri vas dobro obneslo pa lahko samo pohvalim.
 
Uporabniški avatar
Misfits
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So mar 29, 2008 2:38 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a Misfits Pe okt 14, 2011 9:47 pm

js pa povem svoj komentar na delphi zavorne elemente:
Do kur*a so !!! ... prste in misli proč od tega ...

Izkušnja na mondeu mk3 ...

PS: Hippo kolk so kej ploščice za Mondeo mk3 karavan (2003 diesel)?

LP
Misfits
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a abbe Pe okt 14, 2011 10:02 pm

da se jaz malo dodam.
80% evropskih vozil ma ferodoo ploscice v prvi vgradnji.seveda boste zj rekl da ma vag grupa trw pa da majo renoji tut trw.no ce je kdo od vs bil v ferodoo fabrki ve da tm na ploscice tiskajo trw znak zravn pa se audi pa vw logo...tko da..za ate ne vem.
to da je delphi cisti skret ne drzi amak ok.je treba vedt da je zloo pomembno to kako je del vgrajen v vozilo,so pac eni diski bol obcutljivi na to drugi manj..
avtorja teme pa ne zastopim zakaj bi dajal na vozilo neki superiorni sistem,pa po nepotrebnem dnar kuru..
Ni vse res kar napišem
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 10:15 pm

Da dodam k abbeju:
VAG ima (ne vem kako imajo ta najnovejši modeli) narejeno tako, da ima ponavadi ATE sistem spredaj (posledično ATE diske in ploščice) zadaj pa Lucas (dokler jih ni TRW kupu, od takrat naprej pa TRW). Vem za A4 B5 da je imel tako. Tako da so imeli malo mešano.
Delphi diski še grejo nekako skozi, ploščice cvilijo, podvozje je pa katastrofa (če zdrži 12-18 mesecev si lahko srečen).
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Pe okt 14, 2011 10:20 pm

Misfits je napisal/-a:js pa povem svoj komentar na delphi zavorne elemente:
Do kur*a so !!! ... prste in misli proč od tega ...
Izkušnja na mondeu mk3 ...
PS: Hippo kolk so kej ploščice za Mondeo mk3 karavan (2003 diesel)?
LP
Misfits

Sem ti pisal na zs, da ne bom tle smetil teme.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a domzikales So okt 15, 2011 1:01 pm

abbe je napisal/-a:da se jaz malo dodam.
80% evropskih vozil ma ferodoo ploscice v prvi vgradnji.seveda boste zj rekl da ma vag grupa trw pa da majo renoji tut trw.no ce je kdo od vs bil v ferodoo fabrki ve da tm na ploscice tiskajo trw znak zravn pa se audi pa vw logo...tko da..za ate ne vem.
to da je delphi cisti skret ne drzi amak ok.je treba vedt da je zloo pomembno to kako je del vgrajen v vozilo,so pac eni diski bol obcutljivi na to drugi manj..
avtorja teme pa ne zastopim zakaj bi dajal na vozilo neki superiorni sistem,pa po nepotrebnem dnar kuru..


Lp.

Sej jaz nisem napisal, da bi imel nek superiorni sistem. Jaz sem uprašal za osnovni model brembo in ferodo diskov in pa ploščic. To se mi ne zdi nek superiorni sistem. Na koncu sem se pa odločil za Ate diske in pa ate ploščice.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a nevermind So okt 15, 2011 1:13 pm

domzikales je napisal/-a:Ali ti kaj cvilijo ali pokajo?


Opravljajo delo brez problemov.

hippo-ta pa melo jemlji z rezervo, ker hvali samo svojo robo. Pa brez zamere hippo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo So okt 15, 2011 1:25 pm

nevermind je napisal/-a:
domzikales je napisal/-a:Ali ti kaj cvilijo ali pokajo?


Opravljajo delo brez problemov.

hippo-ta pa melo jemlji z rezervo, ker hvali samo svojo robo. Pa brez zamere hippo.

Nič ne zamerim. Sicer pa lahko dobim oboje, kar sem skritiziral, torej tako Delphi kot Brembo, da ne bo pomote.
Tako da men je vseen kaj kdo vzame. Sam ne potem jokat da nisem prej opozoril. Če te cviljenje ne moti bodo tudi Delphi ploščice ok, sej nisem rekel da ne primejo.
Edino Brembo diski se znajo predčasno krivit. Pa sej nisem tega včeraj slišal, zdej se pa pametnega delam... :tomidelej:
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov