Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr apr 18, 2012 7:53 am

torej imam octavio 1.8T 150hp..2000letnik.. Avto sem dau mesec dni nazaj predelat na plin,PRO naprava Zavoli... Zdaj pa me zanima kako je z čipiranjem na 180-185hp? Gre to brez problemov? Ker nebi rad meu nekih nepotrebnih stroškov,saj je naprava stala 1500€. Prosim da mi svetujete tisti,ki ste že bili v podobni situaciji.. lp.
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Sr apr 18, 2012 7:55 am

OctaviaTurbo je napisal/-a:torej imam octavio 1.8T 150hp..2000letnik.. Avto sem dau mesec dni nazaj predelat na plin,PRO naprava Zavoli... Zdaj pa me zanima kako je z čipiranjem na 180-185hp? Gre to brez problemov? Ker nebi rad meu nekih nepotrebnih stroškov,saj je naprava stala 1500€. Prosim da mi svetujete tisti,ki ste že bili v podobni situaciji.. lp.


A ni point LPG-ja da zmanjšaš porabo, pa mislm da tut malo moči izgubiš, sam nerazumem zakaj bi zdj chipiru? :) Bi blo bolš brez vgradnje plina, pa bi sam chipiru pa je :D Ampak to je sam moje mnenje.

LP!
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a Vikking Sr apr 18, 2012 8:11 am

KlemenP: Zato ker še pade malenkost poraba, konji in navor se pa povečajo. Verjetno je vse odvisno od kapacitete uparjalnika, verjetno novo mapiranje lpg računalnika.

Vsekakor poročaj, kako in kaj se je dogajalo, če boš čipiral po vgradnji plina.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a airmike Sr apr 18, 2012 9:24 am

Čipanje ni samo navijanje konjev do MAX. Ker ma LPG višje oktansko število bi priporočal da daš optimizirat elektroniko nekomu ki ve kaj dela. Za priporočilo pa mi piši na ZS da nebomo reklame delali :)
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a Vikking Sr apr 18, 2012 9:29 am

airmike: se pravi poznaš nekoga ki ima izkušnje s čipiranje motorje ki so imeli že vgrajen LPG. pošlji na ZS tudi meni.
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr apr 18, 2012 2:00 pm

A ni point LPG-ja da zmanjšaš porabo, pa mislm da tut malo moči izgubiš, sam nerazumem zakaj bi zdj chipiru? :) Bi blo bolš brez vgradnje plina, pa bi sam chipiru pa je :D Ampak to je sam moje mnenje.

LP![/quote]

Point LPG-ja ni v zmanjšani porabi, temveč v znižanju stroškov pogonskega goriva... poraba ostane ista, oz. kaki % večja, izgube so neopazne pri PRO-sistemih, pri navadnih pa do 15%.... pa verjemi, če bi ti vozo na LPG, bi imel drugačno mnenje :) LP
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Sr apr 18, 2012 2:12 pm

Point LPG-ja ni v zmanjšani porabi, temveč v znižanju stroškov pogonskega goriva... poraba ostane ista, oz. kaki % večja, izgube so neopazne pri PRO-sistemih, pri navadnih pa do 15%.... pa verjemi, če bi ti vozo na LPG, bi imel drugačno mnenje :) LP


No sj porabo bencina ja...

Mislm da si že raj omislm dizla kukr pa bencinarja s plinom :P Vsakemu svoje.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a evilfury Sr apr 18, 2012 2:15 pm

Odvisno koliko km nardiš na dan in pa tega da se dizli počasneje ogrejejo pa še več stroškov imaš z njimi.
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr apr 18, 2012 7:49 pm

KlemenP je napisal/-a:
Point LPG-ja ni v zmanjšani porabi, temveč v znižanju stroškov pogonskega goriva... poraba ostane ista, oz. kaki % večja, izgube so neopazne pri PRO-sistemih, pri navadnih pa do 15%.... pa verjemi, če bi ti vozo na LPG, bi imel drugačno mnenje :) LP


No sj porabo bencina ja...

Mislm da si že raj omislm dizla kukr pa bencinarja s plinom :P Vsakemu svoje.


pomojem še nisi peljal bencinara s turbino..... :-P no pač vsak ma svoje veselje, LP
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Sr apr 18, 2012 8:18 pm

OctaviaTurbo je napisal/-a:
KlemenP je napisal/-a:
Point LPG-ja ni v zmanjšani porabi, temveč v znižanju stroškov pogonskega goriva... poraba ostane ista, oz. kaki % večja, izgube so neopazne pri PRO-sistemih, pri navadnih pa do 15%.... pa verjemi, če bi ti vozo na LPG, bi imel drugačno mnenje :) LP


No sj porabo bencina ja...

Mislm da si že raj omislm dizla kukr pa bencinarja s plinom :P Vsakemu svoje.


pomojem še nisi peljal bencinara s turbino..... :-P no pač vsak ma svoje veselje, LP


Pomojem res nism, razen če se 1.2 TSI šteje za bencinarja s turbino, če se ga peljem vsak dan, če ne ga pa res nisem :)

Samo nerazumna se mi zdi vgradnja plina, če maš že tak veselje do vožnje turbaka ga daš samo čipirat pa je to to, s plinom si sam dodatne sitnosti nakoplješ (rezervar za plin, injektorji, več stvari katere grejo lahko narobe, itd.), lahko se pa motim in je plin super zadeva, v mojih očeh pač ne, že raje potem elektrika :)
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr apr 18, 2012 8:45 pm

sn novi na forumu, in še nisem sfolgal pogledat kaj kdo vozi :lol: ....... no vglavnem, kar se plina tiče,rezervoar je namesto rezervnega kolesa,tak da prostora ne zasede, plin je itak dost lažji od bencina,tak da neke velike teže ne vozim zraven, na vse je dolga garancija,če pa pride do kakšne napake, lahko z 1 pritiskom na gumb,brez ustavljanja preklopiš na bencin kar med vožnjo, kljub visokim cenam goriva te po domače boli kita, in voziš 200+, ne da bi bankrotiral,ker je dost bol poceni,in ko seštejem letni prihranek €€€, si za ta denar plačam konkretni dopust+še kaj zraven... elektrika za mene Ne pride v poštev :) pa lep pozdrav :D
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Sr apr 18, 2012 8:52 pm

OctaviaTurbo je napisal/-a:sn novi na forumu, in še nisem sfolgal pogledat kaj kdo vozi :lol: ....... no vglavnem, kar se plina tiče,rezervoar je namesto rezervnega kolesa,tak da prostora ne zasede, plin je itak dost lažji od bencina,tak da neke velike teže ne vozim zraven, na vse je dolga garancija,če pa pride do kakšne napake, lahko z 1 pritiskom na gumb,brez ustavljanja preklopiš na bencin kar med vožnjo, kljub visokim cenam goriva te po domače boli kita, in voziš 200+, ne da bi bankrotiral,ker je dost bol poceni,in ko seštejem letni prihranek €€€, si za ta denar plačam konkretni dopust+še kaj zraven... elektrika za mene Ne pride v poštev :) pa lep pozdrav :D


Ja sam kolk litrov plina pa gre v rezervoar? To je kul da lahko preklopš na bencin če pride do napake, sam problem je v tem da bo tut plin šou gor slej kot prej, res da počasnej kot bencin ampak ja :)

Kok kilometrov pa delaš pol, da se ti tok splača predelava na plin? Potem se ti je že v even letu povrnila investicija?
 
pero666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne apr 05, 2009 6:04 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a pero666 Sr apr 18, 2012 9:02 pm

Na plin se avtomobili predelujejo iz dveh razlogov:
-cenejsa voznja z pozresnejsimi motorji
-ekologija (za vecino nepomembno...)
Ni pa ravno namestu odsvetovanje predelave z nakupom dizla. Jaz imam v pregovorno pozresnem Alfinem sestaku vgrajen plin, poraba preracunano cca 6,5 litrov, kar je priblizno tako kot pri povprecnem dinamicno nozenem dizlu. Ampak uzitek v voznji je pa cisto nekaj drugega :mrgreen:
Pocasi se bo pa splacalo se kakega starega sparovcka z enostavnim neunicljivim atmosfercem predelat, glede na cene goriva, ki se jih pricakuje....
 
pero666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne apr 05, 2009 6:04 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a pero666 Sr apr 18, 2012 9:04 pm

Aja, KlemenP:
1.2 TSI ni turbak, tak da ne steje :)
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr apr 18, 2012 9:08 pm

v tank gre 44litrov plina.... zagotovo bo šau tudi plin gor, ampak dejstvo je, da bo držal distanco pred bencinom,zagotovo ;)
ja mesečno od 1500-3500km....odvisno pač od relacij.... glede zanesljivosti pa tako, tut bencinska pumpa ti lahko crkne,pa ostaneš na cesti,jas pa mam v tem primeru še drugo možnost,in peljem dalje :) LP
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Sr apr 18, 2012 9:43 pm

pero666 je napisal/-a:Aja, KlemenP:
1.2 TSI ni turbak, tak da ne steje :)


Pele se že tko, ti toplo priporočam da sprobaš :)
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a Doche Sr apr 18, 2012 9:44 pm

pero666 je napisal/-a:Aja, KlemenP:
1.2 TSI ni turbak, tak da ne steje :)


Ja kaj pa je pol, hibrid? :lol:
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a KlemenP Če apr 19, 2012 12:44 pm

Doche je napisal/-a:
pero666 je napisal/-a:Aja, KlemenP:
1.2 TSI ni turbak, tak da ne steje :)


Ja kaj pa je pol, hibrid? :lol:


Jah glede na porabo je skor da hibrid ja :P Pa rožce vn iz auspuha letijo haha :P

Me pa zanima kok bi pršla predelava 1.2 TSI na plin pa če bi se mi splačal, če delam 20.000km na leto.
Če ma slučajno kdo kšne podatke/informacije/karkoli <3
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a INFINITI Če apr 19, 2012 1:00 pm

KlemenP je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:
pero666 je napisal/-a:Aja, KlemenP:
1.2 TSI ni turbak, tak da ne steje :)


Ja kaj pa je pol, hibrid? :lol:


Jah glede na porabo je skor da hibrid ja :P Pa rožce vn iz auspuha letijo haha :P

Me pa zanima kok bi pršla predelava 1.2 TSI na plin pa če bi se mi splačal, če delam 20.000km na leto.
Če ma slučajno kdo kšne podatke/informacije/karkoli <3


Tukaj vprašaj:
viewtopic.php?f=2&t=43038&p=1526456
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: octavia 1.8T LPG-Čipiranje,da_ne?

Napisal/-a pskoda Če apr 19, 2012 1:32 pm

Mene pa sm zanima kam daš rezervno kolo če imaš plinski rezervar namesto rezervne :?:
Lp
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov