Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a OctaviaTurbo Pe jul 27, 2012 7:25 pm

pozdravljeni!!! imam octavio 1.8T 2000letnik, 204.000km,in seveda prve amortizerje :x sem že nekaj časa v dilemi,ker se nemorem odločit kakšne amortizerje naj kupim.... problem je v tem,da nevem kako je bila kaj lega avta na cesti,ko so bili amortizerji še "novi", če bi imel šanso preizkusit bi že vedel kaj kupit, ampak moj avto je totalna LADJA na cesti, v vsakem ovinku se nagiba,stabilnost je na nuli, pri vožnji čez luknje vsaj 2 amortizerja "pihata".... nisem neki upokojenec,zato bi rad da se mi avto dokaj dobro drži ceste, sploh ker je moje prejšno vozilo bila ALFA in je tam lega bila res fenomenalna,človek se pač razvadi :lol: . zaj pa dilema,kaj kupit???? originallne amortizerje dobim lahko vse 4 nove za ceno okrog 200€,ampak pol ostane tisti dvom,kako se bo avto peljal...,če bi vedo da bo ok,bi jih kupil takoj...... za tak denar dobim že športne amortizerje,zato spet nevem kera firma, katere vzmeti,... avto pa ima most že dokaj nizko,tako da mi pretirano spuščanje vozila ne diši,ker nebi rad plužil z njim vsepovsod, bi pa rad karseda preprečil nagibanje vozila, sepravi hočem stabilen avto,ki leži v ovinkih,pa da glih vsake luknje ne dobiš po tazadnji plati... za vsako informacijo bom hvaležen! Lep pozdrav! 8)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a a_sist Pe jul 27, 2012 8:05 pm

tole prečekiraj..

viewtopic.php?f=38&t=92708
No escape from the mass mind rape...
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a OctaviaTurbo Pe jul 27, 2012 10:31 pm

hm...malo sem skeptičen, če nekdo nekaj kupi, čez 14dni pa prodaja...... :DDD
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a a_sist Pe jul 27, 2012 11:13 pm

Kolega je prodajal športne vzmeti po 3h mesecih, ker se je preselil in zaradi strmega klanca ni mogel pred hišo :). Slicker je po postih sodeč vredu dec. Poklič, pa vprašaj.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek Po okt 15, 2012 9:23 pm

Ker si sam lastim 1U5 Octavio bom kr tukaj vprašal. Kakšna se vam zdi kombinacija Bilstein B4 + Eibach 30/30mm ProKIT?
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek To okt 30, 2012 9:08 am

Anyone?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a hippo To okt 30, 2012 10:10 pm

pSicek je napisal/-a:Ker si sam lastim 1U5 Octavio bom kr tukaj vprašal. Kakšna se vam zdi kombinacija Bilstein B4 + Eibach 30/30mm ProKIT?

B4 so malenkost, ampak res malenkost trši od originala, tako da prav veliko razlike ne boš čutil, edino zaradi fedrov. Eibach naj bi bili malce trši od H&R in seveda od originala.


OctaviaTurbo je napisal/-a:pozdravljeni!!! imam octavio 1.8T 2000letnik, 204.000km,in seveda prve amortizerje :x sem že nekaj časa v dilemi,ker se nemorem odločit kakšne amortizerje naj kupim.... problem je v tem,da nevem kako je bila kaj lega avta na cesti,ko so bili amortizerji še "novi", če bi imel šanso preizkusit bi že vedel kaj kupit, ampak moj avto je totalna LADJA na cesti, v vsakem ovinku se nagiba,stabilnost je na nuli, pri vožnji čez luknje vsaj 2 amortizerja "pihata".... nisem neki upokojenec,zato bi rad da se mi avto dokaj dobro drži ceste, sploh ker je moje prejšno vozilo bila ALFA in je tam lega bila res fenomenalna,človek se pač razvadi :lol: . zaj pa dilema,kaj kupit???? originallne amortizerje dobim lahko vse 4 nove za ceno okrog 200€,ampak pol ostane tisti dvom,kako se bo avto peljal...,če bi vedo da bo ok,bi jih kupil takoj...... za tak denar dobim že športne amortizerje,zato spet nevem kera firma, katere vzmeti,... avto pa ima most že dokaj nizko,tako da mi pretirano spuščanje vozila ne diši,ker nebi rad plužil z njim vsepovsod, bi pa rad karseda preprečil nagibanje vozila, sepravi hočem stabilen avto,ki leži v ovinkih,pa da glih vsake luknje ne dobiš po tazadnji plati... za vsako informacijo bom hvaležen! Lep pozdrav! 8)

Lej, ne moreš primerjat Alfe in Octavie, pa kakor koli obrneš. Ker ni stvar samo amortizerjev.
Lahko daš gor Sachs Advantage, ki so trši, ali pa čisto stock varianto pa bo čisto ok. Za octavijo dobiš vse amortizerje že za 125 eurov komplet ali pa vzami original za 200 eur. Slabše kot je zdaj sigurno ne bo.
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek Sr okt 31, 2012 10:37 am

@hippo kje pa dobis vse 4 amortizerje za 125€. Vsi hočejo za mojo pri nas vsaj 60-70€ po kosu. Najceneje sem našel (sreča da mamo internet) Bilstein B4 z vsemi štirimi ščitniki proti prahu za 175€ + ptt na pojlskem. Zdaj moram samo še eibache najt :D
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 31, 2012 10:57 am

pSicek je napisal/-a:@hippo kje pa dobis vse 4 amortizerje za 125€. Vsi hočejo za mojo pri nas vsaj 60-70€ po kosu. Najceneje sem našel (sreča da mamo internet) Bilstein B4 z vsemi štirimi ščitniki proti prahu za 175€ + ptt na pojlskem. Zdaj moram samo še eibache najt :D


Pri njem :D

OctaviaTurbo je napisal/-a:pozdravljeni!!! imam octavio 1.8T 2000letnik, 204.000km,in seveda prve amortizerje :x sem že nekaj časa v dilemi,ker se nemorem odločit kakšne amortizerje naj kupim.... problem je v tem,da nevem kako je bila kaj lega avta na cesti,ko so bili amortizerji še "novi", če bi imel šanso preizkusit bi že vedel kaj kupit, ampak moj avto je totalna LADJA na cesti, v vsakem ovinku se nagiba,stabilnost je na nuli, pri vožnji čez luknje vsaj 2 amortizerja "pihata".... nisem neki upokojenec,zato bi rad da se mi avto dokaj dobro drži ceste, sploh ker je moje prejšno vozilo bila ALFA in je tam lega bila res fenomenalna,človek se pač razvadi :lol: . zaj pa dilema,kaj kupit???? originallne amortizerje dobim lahko vse 4 nove za ceno okrog 200€,ampak pol ostane tisti dvom,kako se bo avto peljal...,če bi vedo da bo ok,bi jih kupil takoj...... za tak denar dobim že športne amortizerje,zato spet nevem kera firma, katere vzmeti,... avto pa ima most že dokaj nizko,tako da mi pretirano spuščanje vozila ne diši,ker nebi rad plužil z njim vsepovsod, bi pa rad karseda preprečil nagibanje vozila, sepravi hočem stabilen avto,ki leži v ovinkih,pa da glih vsake luknje ne dobiš po tazadnji plati... za vsako informacijo bom hvaležen! Lep pozdrav! 8)


Tudi če vzameš Sachs Super Touring (nadomestek originalnih), bo lega bistveno boljša, če ti zdaj avto plava, na Passatu 3BG je razlika kot dan in noč. Jaz bi ti nekako še najbolj priporočal Sachs Advantage, ker so verjetno najbolj cenovno dostopni kvalitetni "športni" amortizerji (hippo jih verjetno lahko zrihta ugodno). Glede fedrov... če so te Octavie imele možnost orginal športnega podvozja (pri VW-ju je to ponavadi 15mm nižje) in če fedri pašejo na tvojo, bi jaz poiskal nadomestek orginal športnih. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a hippo Sr okt 31, 2012 12:02 pm

pSicek je napisal/-a:@hippo kje pa dobis vse 4 amortizerje za 125€. Vsi hočejo za mojo pri nas vsaj 60-70€ po kosu. Najceneje sem našel (sreča da mamo internet) Bilstein B4 z vsemi štirimi ščitniki proti prahu za 175€ + ptt na pojlskem. Zdaj moram samo še eibache najt :D

Niso Bilsteini...
Kot sem že napisal, B4 sploh niso nič posebnega, boljše je dati gor Sachs Advantage.

Hvala tommy. ;)
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek Sr okt 31, 2012 12:16 pm

hippo je napisal/-a:
pSicek je napisal/-a:@hippo kje pa dobis vse 4 amortizerje za 125€. Vsi hočejo za mojo pri nas vsaj 60-70€ po kosu. Najceneje sem našel (sreča da mamo internet) Bilstein B4 z vsemi štirimi ščitniki proti prahu za 175€ + ptt na pojlskem. Zdaj moram samo še eibache najt :D

Niso Bilsteini...
Kot sem že napisal, B4 sploh niso nič posebnega, boljše je dati gor Sachs Advantage.

Hvala tommy. ;)

Pač trenutno iščem najcenejšo varijanto pa da ni čisti no name hudič :D Mam itak še dober mesec čas da se odločim kak pa kaj :P Če pa veš za kako zanimivo zadevo za pameten denar pa kr na pm :P
 
jani.vuk
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Če nov 23, 2006 3:27 pm
Kraj: Idrsko pri Kobaridu

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a jani.vuk Sr okt 31, 2012 12:18 pm

B4 so nadomestek original b6 so pa ze skrajsane batnice za vzmeti 30mm nasledna opcija je b8 min 30mm max 50 mm ali kit b12 kjer so b8 pa vzmeti eibach prokit 30mm ali sporline 50mm ker bilstein sedaj sodeluje z eibach imas pa se b14 nastavlivo po visini ter b16 za najbol zahtevne visina ter trdota.
A2R.SI
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek Sr okt 31, 2012 12:33 pm

jani.vuk je napisal/-a:B4 so nadomestek original b6 so pa ze skrajsane batnice za vzmeti 30mm nasledna opcija je b8 min 30mm max 50 mm ali kit b12 kjer so b8 pa vzmeti eibach prokit 30mm ali sporline 50mm ker bilstein sedaj sodeluje z eibach imas pa se b14 nastavlivo po visini ter b16 za najbol zahtevne visina ter trdota.

To je meni vse jasno. Jaz bom nabavo načeloma OEM nadomestek in nižal za 30mm. Tak kot to večina dela na novih avtomobilih in amortizeji še vseeno zdržijo cca 100k km. Amortizerje menjavam, ker so zanič in če bo vse skupaj že narazen, bom pa še -30mm naredo :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a hippo Sr okt 31, 2012 12:56 pm

pSicek je napisal/-a:Pač trenutno iščem najcenejšo varijanto pa da ni čisti no name hudič :D Mam itak še dober mesec čas da se odločim kak pa kaj :P Če pa veš za kako zanimivo zadevo za pameten denar pa kr na pm :P

Da ne boš mislil, da je no name slabši kot kakšna "renomirana" firma. Velika večina znanih firm dela v Tručiji, Romuniji, Bolgariji... Poljaki največ delajo za nemce in sploh ni slaba roba.
Ostalo pa na zs.
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a OctaviaTurbo Sr okt 31, 2012 11:09 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
pSicek je napisal/-a:@hippo kje pa dobis vse 4 amortizerje za 125€. Vsi hočejo za mojo pri nas vsaj 60-70€ po kosu. Najceneje sem našel (sreča da mamo internet) Bilstein B4 z vsemi štirimi ščitniki proti prahu za 175€ + ptt na pojlskem. Zdaj moram samo še eibache najt :D


Pri njem :D

OctaviaTurbo je napisal/-a:pozdravljeni!!! imam octavio 1.8T 2000letnik, 204.000km,in seveda prve amortizerje :x sem že nekaj časa v dilemi,ker se nemorem odločit kakšne amortizerje naj kupim.... problem je v tem,da nevem kako je bila kaj lega avta na cesti,ko so bili amortizerji še "novi", če bi imel šanso preizkusit bi že vedel kaj kupit, ampak moj avto je totalna LADJA na cesti, v vsakem ovinku se nagiba,stabilnost je na nuli, pri vožnji čez luknje vsaj 2 amortizerja "pihata".... nisem neki upokojenec,zato bi rad da se mi avto dokaj dobro drži ceste, sploh ker je moje prejšno vozilo bila ALFA in je tam lega bila res fenomenalna,človek se pač razvadi :lol: . zaj pa dilema,kaj kupit???? originallne amortizerje dobim lahko vse 4 nove za ceno okrog 200€,ampak pol ostane tisti dvom,kako se bo avto peljal...,če bi vedo da bo ok,bi jih kupil takoj...... za tak denar dobim že športne amortizerje,zato spet nevem kera firma, katere vzmeti,... avto pa ima most že dokaj nizko,tako da mi pretirano spuščanje vozila ne diši,ker nebi rad plužil z njim vsepovsod, bi pa rad karseda preprečil nagibanje vozila, sepravi hočem stabilen avto,ki leži v ovinkih,pa da glih vsake luknje ne dobiš po tazadnji plati... za vsako informacijo bom hvaležen! Lep pozdrav! 8)


Tudi če vzameš Sachs Super Touring (nadomestek originalnih), bo lega bistveno boljša, če ti zdaj avto plava, na Passatu 3BG je razlika kot dan in noč. Jaz bi ti nekako še najbolj priporočal Sachs Advantage, ker so verjetno najbolj cenovno dostopni kvalitetni "športni" amortizerji (hippo jih verjetno lahko zrihta ugodno). Glede fedrov... če so te Octavie imele možnost orginal športnega podvozja (pri VW-ju je to ponavadi 15mm nižje) in če fedri pašejo na tvojo, bi jaz poiskal nadomestek orginal športnih. ;)


aja sem pozabo napisat da sem že pred časom kupil komplet amortizerje+vzmeti Vogtland -35mm..... z trdoto in lego sem zadovoljen,sploh za to ceno...LP
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Vzmetenje Octavia 1U

Napisal/-a pSicek Če nov 01, 2012 12:57 am

OctaviaTurbo je napisal/-a:aja sem pozabo napisat da sem že pred časom kupil komplet amortizerje+vzmeti Vogtland -35mm..... z trdoto in lego sem zadovoljen,sploh za to ceno...LP

Kolko pa si dal za komplet?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov