Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a nejc1 Po nov 03, 2014 9:49 pm

 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a INFINITI Po nov 03, 2014 9:59 pm

bridgestone je napisal/-a:
IgorMM je napisal/-a:italjanski/nemski stil :lol: kaksen je pa slovenski/francoski/belgijski/nizozemski stil? :lol:
da je dizel motor pumpa za zrak :lol: :lol:

takemu talentu zaupate vozila :roll: :lol:


lej meni je osebno vseeno kolk je on tunerja, ker za to da mi en sfleša motorni računalnik ne rabi bit tuner. Tudi vremenarka na pot tv ali kanalu A ne rabi bit meteorologinja, važn da lepo govori in da dobr izgleda ane? Pomembno pa je, da ji je tekst, ki ga mora bejba prebrati napisal kvaliteten meteorolog iz kvalitetnih podatkov in analiz.

Sem še vedno prepričan, da noben map sam ne dela, ker sem to v živo videl pri RSRu in vem kako zahtevna in časovno potratna stvar je to (stane pa čez jurja). Mape so kupljene (upam da od preverjenega tunerja) in je potem dejasnko vseeno ali to naredi on ali pa jaz doma v garaži z gallettom ali čim drugim.

Njegove izjave pa so tudi meni bile malo off, samo nisem toliko strokovnjaka da bi sodil. Poznam pa osnove in tudi kaj več kot osnove delovanja dizel motorja in približno se mi sanja kaj spreminja. Dvomim tudi da bi tak avto šel skozi tehničnega ko bodo meritve izpuha kompleksnejše in se bo izvajalo meritev tudi PM delcev in NOx.


No to se motiš - še kako je pomembno, da človek ki dela ve kaj dela in kako kaj deluje, od kod je težava in zakaj. Iz tovarne prihaja "teoretično" enak motor, ampak v realu še sploh po dolčenih kilometrih in načinu uporabe je lahko marsikaj drugače.
Tudi Tunerc dela custom mape - meni jo je tudi naredil recimo. Pri meni je bila še ena dodatna zanimivost- povsod piše da ima moj motor SAGEM računalnik, bil pa je vgrajen VALEO, tako da se je potem moral znajti s drugačnim softwerjem in rešitvami - pa je vse teklo tekoče kot po maslu, brez da bi se sekundo ustavil in razmišljal kaj pa sedaj - tako je ko ti dela nekdo, ki dejansko ve kaj dela in ima ogromno izkušenj tako z elektorniko kakor tudi z mehaniko. Pa tudi ni stalo "jurja", še zdaleč ne.
In še nekaj - tisto o navoru, ki buta in hitro crkne je tudi totalno amaterstvo. Navor se spelje, da lepo zvezno narašča in traja, da je avto lepo vozen in da motorne in pogonske komponente ne trpijo. Ampak tko je, ko kopiraš mapce ne pa, da jih delaš sam in testiraš na konkretnem vozilu stranke. Da ne rečem da bi se na tvojem mestu vprašal kaj od varnostnih zank ala temperatura izpuha, pritisk turbine ipd imaš pobrisano oz dano pod "ignore" ko ti motor sedaj deluje.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a R 34 GT-R To nov 04, 2014 12:10 pm

Na mestu bi blo vprašanje koliko motorjev je kak tuner skuril pri razvoju svojih map?
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a INFINITI Pe nov 07, 2014 12:16 am

R 34 GT-R je napisal/-a:Na mestu bi blo vprašanje koliko motorjev je kak tuner skuril pri razvoju svojih map?


Še bolj pa koliko se jih še vedno skuri od copy-paste načina tuninga
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a primozek68 Pe nov 07, 2014 7:12 pm

ludbe je napisal/-a:mape se kupuje
http://www.autodynoforce.com/europa/


Itak no. Infinitiju je verjetno samo grafe premikal,kar pa še zdaleč ni custom mapa. Custom mape so pri resnih projektih,kjer se najprej hardware predribla,potrm pa še mape...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a INFINITI Pe nov 07, 2014 7:33 pm

primozek68 je napisal/-a:
ludbe je napisal/-a:mape se kupuje
http://www.autodynoforce.com/europa/


Itak no. Infinitiju je verjetno samo grafe premikal,kar pa še zdaleč ni custom mapa. Custom mape so pri resnih projektih,kjer se najprej hardware predribla,potrm pa še mape...



Si bil tam z mano 8 ur in videl vse skupaj a ne? :D Sem že razlagal da nimam Sagem temveč Valeo za katerega nikjer ne piše da je sploh za ta avto in motor. Povsod je zaveden kot računalnik za 1.4 TCE. Tudi turbino ima drugačno, višji boost kot recimo soroden motor od RS-a.
Custom je ko greš od nule, kot je moral Tunerc - mapa ni od nikoder prej narejena ampak narediš in dodeluješ svojo novo dokler ne prideš točno do želenih rezultatov - sicer pa kaj bi razlagal - najboljše da pokličeš Tunerca, pa ti bo on razložil kaj in kako je delal.
Kar se pa mene tiče gre lahko vsak kamor hoče čipat svojo gajbo - dirkalnem teamu na tuning ali sosedu z torrent mapami pod kozolc - jaz vem kaj imam in zakaj.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a OctaviaTurbo Po nov 10, 2014 6:47 pm

Ki šteka pubeci?? Sem napisal da se gre za K03S sepravi verzija 052....... Dejstvo je da na vs tuningu znajo samo števce obračat......... Spomladi še pride večji IC in to je to
 
robek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 18, 2008 7:11 pm

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a robek85 Če nov 20, 2014 1:39 pm

at OctaviaTurbo

kaj pa je spremenil na mapi, da ne dobivaš več 17705. Imam namreč isti problem. Nimam puščanja vacuma ali boosta (za inf.)
 
OctaviaTurbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 18, 2012 6:56 am

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a OctaviaTurbo Pe nov 21, 2014 10:31 am

Kdo pa ti je čipau?? Nisem se točno poglabljau , vglavnem problem je v softweru...
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: izkušnje z VSTUNING D.O.O.

Napisal/-a atek Ne apr 19, 2015 10:11 am

Že svoj tretji avto čipiral na VS tuningu pa ni bilo z nobenim težav.
Lp atek
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov