Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
GTI_Mk4
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe jan 08, 2010 1:57 pm

Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a GTI_Mk4 Pe maj 24, 2013 8:39 pm

Lp...
Pred kratkim sem kupil nizkocenovne gewinde za corradota. Sedaj me pa zanima sledeče. Zadnji dve imata navoj za nastavljanje višine normalno na armotizerju, tam kjer so fedre. Sprednji dve pa imata tudi navoj tam kjer zadnji dve, vendar imata navoj še na tistem del kjer pride armotizer na roko prišravfan. S tistim povečujemo oz. zmanjšujemo dolžino celotnega armotizera. Bi mi kdo znal povedat čemu služi tisti navoj razen temu, da spreminjamo dolžino armotizera. V čem je bistvo tega?

Še simbolična slika za lažjo predstavljanje. Rdeče je označeno kjer je navoj.
Slika
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a virtuoso89 Pe maj 24, 2013 8:42 pm

Da je avto na tleh in kljub temu ni amortizer preveč stisnjen.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a buhti So maj 25, 2013 3:34 pm

Saj si si že sam odgovoril, zato da avto spravimo na tla, ob skoraj isto stisnjeni vzmeti...

LP
Slika
 
GTI_Mk4
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe jan 08, 2010 1:57 pm

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a GTI_Mk4 Ne maj 26, 2013 11:37 am

Torej če ni vzmet tako stisnjena to pomeni, da je avto mehkejši oz trdejši, ali to nima vloge?
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a airmike Ne maj 26, 2013 11:44 am

To nima vpliva. Dejansko višino nastavljaš tam ko si označil. Vijak pri vzmeti pa zategneš samo toliko da je vzmet malo stisnjena (da ne pleše ko je amortizer raztegnjen). Zato ker se višina nastavla na ta način maš dejansko lahko avto v podnu hkrati pa ohraniš celotno delovno območje batnice amortizerja kar pri konvencionalni metodi ni možno. Zato tudi pravijo da nižje ko greš trše je :D
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a dejan84 Ne maj 26, 2013 11:45 am

Sem se normalno prišraufajo aksšenkli. Razen, če maš ti kej drgačne gewinde, kot maš to sliko.
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a airmike Ne maj 26, 2013 11:49 am

 
GTI_Mk4
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe jan 08, 2010 1:57 pm

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a GTI_Mk4 Ne maj 26, 2013 1:15 pm

Še vedno ne razumem tehnike...
Tisto kaj sem označil se pri meni vrti in ima navoj...Torej to pomeni, da morem, če želim nastavit višino, odšravfat dol z abšentla celoten armotizer (2 vijaka) in potem s tistim nastavljat?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a Slicker Ne maj 26, 2013 1:57 pm

Predvidevam da imas lowtec gewinde. Pri teh gewindah imas navoj cez cel amotizer in lahko sraufas amortizer ven in not in lezisca kje se prisraufa na aksenkel. Jaz sem jih montiral na golfa 5 in sem amortizer prisraufal v lezisce nekje do sredine, zategnes ga z spodnjo matico da nima lufta kokr ga je pac pri navoju, spuscas pa pac z matico ki na katero pride vzmet. Pri gewindah in vseh podbozjih je tko da bolj je vzmet stisnjena, bolse podvozje dela. Najslabse je ce vzmet pade iz lezisca ko avto dvignes. Tako da jz ti priporocam da nastavis matico tako da bo vzmet stisnjena cca 2 cm pa bos pol videl kako je z visino. Jaz sem recimo zgoraj omenjenega golfa stelal skoraj 1 uro. Guma je poravnana z blatnikom, pa je se 6cm navoja za spustit ce se prav spomnim. Upam da sem ti kaj pomagal in da bos razumel razlago.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Gewinde - Pomoč pri nastavitvi

Napisal/-a airmike Ne maj 26, 2013 4:23 pm

GTI_Mk4 je napisal/-a:Še vedno ne razumem tehnike...
Tisto kaj sem označil se pri meni vrti in ima navoj...Torej to pomeni, da morem, če želim nastavit višino, odšravfat dol z abšentla celoten armotizer (2 vijaka) in potem s tistim nastavljat?


Nič ne rabiš dat iz abšenkla sam odtegneš matico in vrtiš cel amortizer.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov