Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
opelvivaro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So jul 06, 2013 1:27 pm

Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a opelvivaro So jul 06, 2013 1:52 pm

Pozdravljeni,

rad bi dobil mnenje od vas strokovnjakov, kateri imate sigurno že veliko izkušenj, kaj bi bilo najbolj primerno za povečanje moči za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw. Vem da bi bilo najbolj primerno klasično čipanje vendar jih veliko predlaga tudi tuning boxe, ki naj bi bili že toliko bolj napredni da ni to nek bav bav z upori in lažnimi podatki. Rad bi predvsem povečal odzivnost in zmanjšal porabo. Neka končna hitrost me niti ne zanima toliko. Problem je, ker ima avto kljub veliki kubitaži in kar nekaj konjev (146km) zelo malo moči. Motor je tako len in počasen, tako da res ne vem od kje te konji :) V toplih dneh je zelo očitna velika luknja v majhnih obratih pri speljevanju ali prestavljanju,..nobene moči potem pa kar potegne. Tega bi se rad znebil če bi bilo možno.

Prosim vas za kakšen resen nasvet ali pa mnenje, ker vem da se na podlagi izkušenj lahko bolj realno svetuje. Na trgu je veliko različnih tunerjev in pa tuning boxov, da na koncu res ne veš kaj sploh bi. Mi je pa pomembna tudi cena.

Že v naprej se lepo zahvaljujem za vse informacije.

Lp
Matevž
 
FAG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So dec 25, 2010 12:57 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a FAG So jul 06, 2013 2:07 pm

http://www.css-tuning.com/osebna-vozila/opel#vivaro Preveri pri Css jaz sem peljaj senika in je tuning naredil brez težav in problemov!
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a fare So jul 06, 2013 2:21 pm

Priporočam CSS! Avto sem tam čipal(prejšnji) in kolikor vem še kar dela bp. Odnos pa slploh, :bow !
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a TOYOTA So jul 06, 2013 3:13 pm

vsak bo pisal da je najboljši njegov tuner...jaz bi jih par poklical in povprašal koliko takih avtov/motorjev so že čipali in se potem odločil, se bo pa kar poznalo - 170 ps in 400 nm navora :)
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a hippo Po jul 08, 2013 8:43 am

Prepovedano oglaševanje.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a Daedalus Po jul 08, 2013 9:23 am

hippo je napisal/-a: *Brisano - Prepovedano oglaševanje.


To torej pomeni, da ne optimira delovanja motorja, ampak samo poveča moč. Torej se poraba ne zniža ob enakem režimu vožnje, temveč celo poviša. Ker pa je nekako tudi zahteva OP-ja da se poraba zniža, in, če dela precej kilometrov (kar ponavadi se, s takšnimi vozili), se mu bo investicija v čip hitro povrnila. :)
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a IgorMM Po jul 08, 2013 1:34 pm

powerbox - :/:o:/

en lep primer kaj te cudezni tuning boxi ponujajo, kaj pa pravi tuning na vozilu
http://www.css-tuning.com/seznam-vozil/ ... tdi-105-hp

;) tko da ta box si lahko nekam vtaknete mogoce boste mal pametnej pa razmisljal za najboljso resitev ne pa samo gledati cez €€€€
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a abbe Po jul 08, 2013 2:51 pm

opelvivaro je napisal/-a:Pozdravljeni,

rad bi dobil mnenje od vas strokovnjakov, kateri imate sigurno že veliko izkušenj, kaj bi bilo najbolj primerno za povečanje moči za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw. Vem da bi bilo najbolj primerno klasično čipanje vendar jih veliko predlaga tudi tuning boxe, ki naj bi bili že toliko bolj napredni da ni to nek bav bav z upori in lažnimi podatki. Rad bi predvsem povečal odzivnost in zmanjšal porabo. Neka končna hitrost me niti ne zanima toliko. Problem je, ker ima avto kljub veliki kubitaži in kar nekaj konjev (146km) zelo malo moči. Motor je tako len in počasen, tako da res ne vem od kje te konji :) V toplih dneh je zelo očitna velika luknja v majhnih obratih pri speljevanju ali prestavljanju,..nobene moči potem pa kar potegne. Tega bi se rad znebil če bi bilo možno.

Prosim vas za kakšen resen nasvet ali pa mnenje, ker vem da se na podlagi izkušenj lahko bolj realno svetuje. Na trgu je veliko različnih tunerjev in pa tuning boxov, da na koncu res ne veš kaj sploh bi. Mi je pa pomembna tudi cena.

Že v naprej se lepo zahvaljujem za vse informacije.

Lp
Matevž


najrej dj avto pregledat, če je z njim vse ok sploh,potem se paa odločaj za povečanje moči.
pa nikakor ne tuning box ali kar kol takega ker o je bedarija,neglede na to kaj drugi pišejo....
Ni vse res kar napišem
 
opelvivaro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So jul 06, 2013 1:27 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a opelvivaro Po jul 08, 2013 10:27 pm

Pozdravljeni,

hvala lepa za vse informacije in odgovore. Sej tega se zavedam da je klasično čipanje boljše od tuning box-a, samo me je zanimalo če je kakšen že to naredil na podobnem oz. enakem avtu. Ker motor je po mojem mnenju tako len, da ne vem če bo kaj boljši učinek. Bil je že na raznih računalnikih priklopljen, pa naj bi bilo vse uredu, samo pač lena mašina ali pa zastarel tip mašine (ponavadi je tak odgovor) :)

Hvala vsem za informacije. Zanima me če kdo pozna koga ki bi bil pripravljen posodit za preizkus kakšen ustrezen tuning box, da bi prvo videl če bo kaka razlika. Če pa bo rezultat viden tako na moči kot tudi porabi ga pa seveda potem plačam in obdržim. Ker klasično čipanje pa težko samo preizkusiš, ker na koncu čeprav ne bo neke hude razlike bom še vedno moral plačat. Box pa enostavno vrneš in je :)

Lp
Matevž
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a IgorMM To jul 09, 2013 12:08 pm

pozabil sem gor dopisati, da bi tudi od katerega drugega tuning podjetja link oz slike grafov, samo v nasi drzavi vsi skrivajo vse kot kaca noge...

pri css imas 14dni money back ce ti zadeva nebo vsec.
lp
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a R 34 GT-R To jul 09, 2013 12:54 pm

opelvivaro je napisal/-a:Pozdravljeni,

hvala lepa za vse informacije in odgovore. Sej tega se zavedam da je klasično čipanje boljše od tuning box-a, samo me je zanimalo če je kakšen že to naredil na podobnem oz. enakem avtu. Ker motor je po mojem mnenju tako len, da ne vem če bo kaj boljši učinek. Bil je že na raznih računalnikih priklopljen, pa naj bi bilo vse uredu, samo pač lena mašina ali pa zastarel tip mašine (ponavadi je tak odgovor) :)

Hvala vsem za informacije. Zanima me če kdo pozna koga ki bi bil pripravljen posodit za preizkus kakšen ustrezen tuning box, da bi prvo videl če bo kaka razlika. Če pa bo rezultat viden tako na moči kot tudi porabi ga pa seveda potem plačam in obdržim. Ker klasično čipanje pa težko samo preizkusiš, ker na koncu čeprav ne bo neke hude razlike bom še vedno moral plačat. Box pa enostavno vrneš in je :)

Lp
Matevž


V osnovi bi se najprej prepričal, če je z motorjem in njegovim delovanjem vse ok (bil je že na več računalnikih??...dovolj je, da je na enem in da tisti mehanik ve kaj dela) v kolikor je kakšna hiba v samem delovanju motorja (sumljiva mi je turbo luknja, ki jo opisuješ) povečanje moči ne bo blagodejno vplivalo na sam motor.
RiDe hArD
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a hippo Če jul 11, 2013 9:47 am

Daedalus je napisal/-a:
hippo je napisal/-a: *Brisano - Prepovedano oglaševanje.


To torej pomeni, da ne optimira delovanja motorja, ampak samo poveča moč. Torej se poraba ne zniža ob enakem režimu vožnje, temveč celo poviša. Ker pa je nekako tudi zahteva OP-ja da se poraba zniža, in, če dela precej kilometrov (kar ponavadi se, s takšnimi vozili), se mu bo investicija v čip hitro povrnila. :)

Box poveča vbrizg in izkoristi višek zraka. To isto se naredi na drugačen način tudi pri čipanju poleg še ostalih stvari. S povečanjem moči se ob normalni vožnji poraba zniža. Koliko se zniža je pa odvisno od tega koliko je normalna poraba.

IgorMM je napisal/-a:en lep primer kaj te cudezni tuning boxi ponujajo, kaj pa pravi tuning na vozilu
http://www.css-tuning.com/seznam-vozil/ ... tdi-105-hp

;) tko da ta box si lahko nekam vtaknete mogoce boste mal pametnej pa razmisljal za najboljso resitev ne pa samo gledati cez €€€€

Kako naj ti razložim, če sploh ne veš kakšen box so dali noter za primerjavo. Namreč tale mala škatlica si sploh ne zasluži imena tuningbox, kvečjemu box. Notri je navaden upor, ki daje računalniku konstantno vrednost temperature nafte, ki jo veselo naliva v motor.
Če bi dali noter pravi digitalni tuningbox bi bili rezultati precej drugačni. Samo potem tega ne bi gor limali, ker jim ne bi bilo všeč...
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a CSS Tuning Če jul 11, 2013 11:18 am

[/quote] Če bi dali noter pravi digitalni tuningbox bi bili rezultati precej drugačni. Samo potem tega ne bi gor limali, ker jim ne bi bilo všeč...[/quote]


Bom takole povedal, pripeljite avtomobile in vaše box-e, meritve so zastonj.

Lahko lepo pomerimo in bom nalimal karkoli valji pokažejo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a hippo Če jul 11, 2013 12:17 pm

CSS Tuning je napisal/-a:
Če bi dali noter pravi digitalni tuningbox bi bili rezultati precej drugačni. Samo potem tega ne bi gor limali, ker jim ne bi bilo všeč...



Bom takole povedal, pripeljite avtomobile in vaše box-e, meritve so zastonj.

Lahko lepo pomerimo in bom nalimal karkoli valji pokažejo.

Ni problema.
Ko bo imel kdo željo pomerit vas pokličem in se dogovorimo...

Za formaše:
če ima kdo s foruma željo preverit koliko dobi z boxom in koliko s čipanjem mu dam za potrebe testiranja box na razpolago, pa se lahko dogovori s CSS-om za test, če je to g. Alenu ok!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a abbe Če jul 11, 2013 12:19 pm

jaz sem za to takoj.
pripelem svoj avto
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a abbe Če jul 11, 2013 12:23 pm

hippo je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
hippo je napisal/-a: *Brisano - Prepovedano oglaševanje.


To torej pomeni, da ne optimira delovanja motorja, ampak samo poveča moč. Torej se poraba ne zniža ob enakem režimu vožnje, temveč celo poviša. Ker pa je nekako tudi zahteva OP-ja da se poraba zniža, in, če dela precej kilometrov (kar ponavadi se, s takšnimi vozili), se mu bo investicija v čip hitro povrnila. :)

Box poveča vbrizg in izkoristi višek zraka. To isto se naredi na drugačen način tudi pri čipanju poleg še ostalih stvari. S povečanjem moči se ob normalni vožnji poraba zniža. Koliko se zniža je pa odvisno od tega koliko je normalna poraba.


to je pa tko skregan z logiko,al pa neveš kako motor deluje,
box da več nafte,od ke pa dobi več zraka?ga ne more če se ne dvigne tlak turbini.kakšen višek zraka ti omeenjaš?viška zraka ni nikoli,ga ne sme bit,ker se vbrizgana kolicina goriva odmerja z količino posesanega zraka in mora biti vedno optimalna,sloh pri vozilih ki imajo dpf da se ta ne maši prepogosto.
vprizg se regulira glede na posesan zrak,in ne obratno kot ti pišeš.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a CSS Tuning Če jul 11, 2013 12:30 pm

Petek 26.07.2013 imamo prosto.

Zmenite se za boxe in mi pošljite na mail kdo vse pride.

Mail:

info@css-tuning.com
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a abbe Če jul 11, 2013 12:37 pm

jaz sem na žalost na dopustu od 23. do konca tedna. :(
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a CSS Tuning Če jul 11, 2013 12:39 pm

Lahko tudi 02.08.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning za Opel Vivaro 2.5 cdti 107kw

Napisal/-a hippo Če jul 11, 2013 12:49 pm

abbe je napisal/-a:to je pa tko skregan z logiko,al pa neveš kako motor deluje,
box da več nafte,od ke pa dobi več zraka?ga ne more če se ne dvigne tlak turbini.kakšen višek zraka ti omeenjaš?viška zraka ni nikoli,ga ne sme bit,ker se vbrizgana kolicina goriva odmerja z količino posesanega zraka in mora biti vedno optimalna,sloh pri vozilih ki imajo dpf da se ta ne maši prepogosto.
vprizg se regulira glede na posesan zrak,in ne obratno kot ti pišeš.

Nič ni narejeno do limita, tako imaš pri zraku še malo lufta, tako da ob povečanju vbrizga gorivo še vedno normalno izgoreva. Ko presežeš limit dobiš zadaj dimno zaveso...
Pri avtih z DPF-ji je treba box malce manj odpreti. Zato je dobro imeti box, ki omogoča nastavljenje. Sicer pa imaš pa več načinov povečanja dotoka goriva.

Kot sem že napisal v postu, ki ga je admin zbrisal:
sotfwersko čipanje je boljše kot tuningbox, dobiš več ven, nastavljaš raznorazne parametre. Pri boxu pač samo vbrizg. Obstajajo sicer tudi večkanalni boxe, ki pa po moje ne upravičijo svoje cene, ki je pošteno zasoljena.
Za nekoga, ki bi samo malo več rad dobil ven iz mašine, pa da ni predrago je pa box ok, ane?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov