Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
golf driver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če avg 01, 2013 6:57 am

STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a golf driver So avg 03, 2013 6:52 am

pozdravljeni,

Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje o steinbauer chipu na comon rail motorjih, ter kako zadeva deluje. Namreč zanimam se za nakup omenjenega chipa, ki ga sicer nebi montiral v avto, ampak v traktor (john deere 6330). zanima me kaj se zgodi z porabo, navorom, ima kakšne stranske učinke na motor , je vreden svojega denarja? Najbolj se bojim negativnih učinkov na motor, ker so to zelo drage mašine. Traktor je stal 70 tisoč € nebi rad da bi bil v 2 letih fuč zaradi te škatjice. ali priporočate chip katerega drugega proizvajalca?

lp. golf driver
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a čare So avg 03, 2013 11:10 am

Ja daj ga čipat a ne.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a TOYOTA So avg 03, 2013 1:52 pm

verjetno ti res primanjkuje navora in moči pri takem traktorju...mogoče dobiš zraven še evropska sredstva,daj ... če crkne boš/boste pa drugega kupil :twisted:
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
golf driver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če avg 01, 2013 6:57 am

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a golf driver So avg 03, 2013 6:30 pm

Pa si ti predstavljaj da bi imel avto z 100 km 5 ton težak pa še 15 ton težko prikolico zadej pa bi vidu koliko moči in navora bi imel viška. Pa če že odgovarjaš odgovarjaj to kar sem upraašal!? Je blo treba kr fajn delat d je lahko pršu h bajt... če vrjameš al pa ne ;)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a Mgajvr So avg 03, 2013 6:43 pm

ne serji s temi Power boxi. pozanimaj se pri kakem boljšem serviserju kako je s temi traktorji, kaj se da naredit za več moči.
za našega Fendt 312 vario vem da obstaja program ki mu prestavi omejitev iz 43km/h na okoli 60, pa ga nihče ne priporoča (baje da potem menjalnik zelo trpi)
priporočam obisk večih servisov, ali pa malo preišči po netu, verjetno se najde kater ki pozna kako boljšo rešitev za povečanje navora-moči.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a sašo5 Ne avg 04, 2013 9:23 am

Edit (mod): izbrisano!
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a FuriousG Ne avg 04, 2013 9:49 am

90% subvencija? Daj povej kje se lahko prijavim!

Matr ste ga napadli! Tipična slovenska fovšarija!
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a TOYOTA Ne avg 04, 2013 1:45 pm

golf driver je napisal/-a:Pa si ti predstavljaj da bi imel avto z 100 km 5 ton težak pa še 15 ton težko prikolico zadej pa bi vidu koliko moči in navora bi imel viška. Pa če že odgovarjaš odgovarjaj to kar sem upraašal!? Je blo treba kr fajn delat d je lahko pršu h bajt... če vrjameš al pa ne ;)


saj sem odgovoril kar si vprašal, no ti dodam še link, ker ne uporabljaš googla:
http://www.skn-tuning.de/en/kategorie780.html?marke=21877&modell=407302&motor=675580&

aja, pa še to, verjetno ste imeli oz. imate še par traktorjev, zato ste vedeli kaj potrebujete in če že kupujete "stroj" za tak znesek bi kupili močnejšega...pa nikoli nisem rekel, da ni treba delat..predobro vem; samo je lažje, če ti primakne nekdo več kot polovico...zakaj že? Naj dajo vsem subvencije za avto, saj ga uporabljamo tudi za službo in služenje, tako kot vi te "stroje"...ampak , pa saj vemo, da je to samo umetna rast prodaje strojev, katerih si več kot 80% kmetov itak ne privošči, saj jim je za njihove potrebe dovolj 15 let star ferguson...je pa verjetno res lepo imeti brezstopenjski menjalnik , klimo in radio med košnjo...aja pa nisem nevošljiv, samo primerno se mi ne zdi....samo moje mnenje ;)
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a fare Ne avg 04, 2013 2:16 pm

V neki vzporedni temi smo razglabljali med tuninngom prek boxov in chipom. Ugotovljeno je bilo da chip lepše špila tako da v kolikor imaš željo in seveda če se da to narediti na tvoji mašinci lepo obišči kakega tunerja in čipiraj zadevo. Pol pa boš sam videl če ti je zadeva ok ali ne. lp.
 
golf driver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če avg 01, 2013 6:57 am

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a golf driver Ne avg 04, 2013 7:41 pm

TOYOTA je napisal/-a:
golf driver je napisal/-a:Pa si ti predstavljaj da bi imel avto z 100 km 5 ton težak pa še 15 ton težko prikolico zadej pa bi vidu koliko moči in navora bi imel viška. Pa če že odgovarjaš odgovarjaj to kar sem upraašal!? Je blo treba kr fajn delat d je lahko pršu h bajt... če vrjameš al pa ne ;)


saj sem odgovoril kar si vprašal, no ti dodam še link, ker ne uporabljaš googla:
http://www.skn-tuning.de/en/kategorie780.html?marke=21877&modell=407302&motor=675580&

aja, pa še to, verjetno ste imeli oz. imate še par traktorjev, zato ste vedeli kaj potrebujete in če že kupujete "stroj" za tak znesek bi kupili močnejšega...pa nikoli nisem rekel, da ni treba delat..predobro vem; samo je lažje, če ti primakne nekdo več kot polovico...zakaj že? Naj dajo vsem subvencije za avto, saj ga uporabljamo tudi za službo in služenje, tako kot vi te "stroje"...ampak , pa saj vemo, da je to samo umetna rast prodaje strojev, katerih si več kot 80% kmetov itak ne privošči, saj jim je za njihove potrebe dovolj 15 let star ferguson...je pa verjetno res lepo imeti brezstopenjski menjalnik , klimo in radio med košnjo...aja pa nisem nevošljiv, samo primerno se mi ne zdi....samo moje mnenje ;)

sicer mimo teme pa vendar
no tkole na naši kmetiji redimo preko 100 glav goveda in obdelujemo z gozdom vred blizu 50 h kmetijskih zemljišč imamo 2 takšna traktorja JD eden dela 1000 ur na leto eden pa malo manj , in še enega starega zetorja za medvrstno obdelavo in take manše stvari za traktorje in ostale stoje na naši kmetiji nismo dobili nobenih nepovratnih sredstev je pa res da so jih dobivali ter jih še pa si tega nisem jaz zmislil in do tega je kar teško pridt brez kakšnih "vez" skoraj nemogoče (lastne izkušnje) smo pa dobili 30% pri gradnji hleva (samo betonski del ) tako da mamo slabe izkušnje s temi stvarmi. kar se teme tiče: google tudi neve vsega, je e drugače slišati komentar od nekoga ki to zadevo uporablja . :)
lp.
 
Gassper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr avg 07, 2013 8:35 am

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a Gassper Sr avg 07, 2013 9:02 am

@Golfdriver

Steinbauerja ne najdeš kaj dosti med oglaševalci. S končnimi uporabniki praktično ne dela. Ukvarja se direktno s prodajalci vozil. Močan je na ladijskem programu (Volvo Penta, Caterpillar, Cummins...), gospodarskih vozilih (tovornjaki, avtobusi) in kmetijski mehanizaciji, kar tebe zanima. Slovenski zastopniki traktorjev ga imajo praktično vsi v programu. Zadeva NI POCENI, vendar se očitno splača. Če ima njihovo elektroniko vgrajeno kamion, ki letno prevozi od 150 do 200.000 kilometrov, si lastnik kamiona verjetno ne bi upal vgraditi nečesa, zaradi česar bi se mu kamion ustavil.
Moj stric ima to vgrajeno na Claasovemu kombajnu Jaguar kakšna 3 leta. Pravi, da se mu je hitro povrnila investicija, ker njivo bistveno prej pospravi in da je že pozabil, da je kdaj to vgradil. Nima nobenih težav. Jaz bi rekel takole: če ti tvoj zastopnik za John Deere ponuja to elektroniko, jo vzemi. On že ve kako je s tem. Če boš dal to elektroniko na 6330 je približno tako, kot da bi imel 6534. In itak jo lahko kadarkoli snameš in jo daš na drug traktor. Lahko pa si daš gor stikalo in dodatno moč vklapljaš samo takrat, ko jo res rabiš. Ne računaj pa, da se ti bo končna hitrost traktorja na cesti kaj povečala. Ta elektronika s tem nima nobene veze.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a TOYOTA Sr avg 07, 2013 9:51 am

@golf driver: nisem mislil biti žaljiv in nisem hotel metati vse kmete v isti koš... ;)

vsekakor bi raje dal narediti remap in ne bi uporabil boxa...imaš podobno temo o teh boxih tu na forumu pa si preberi, sicer ne pravim , da je steinbauerjev box zanič...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Gassper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr avg 07, 2013 8:35 am

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a Gassper Sr avg 07, 2013 11:56 am

TOYOTA je napisal/-a:@golf driver: nisem mislil biti žaljiv in nisem hotel metati vse kmete v isti koš... ;)

vsekakor bi raje dal narediti remap in ne bi uporabil boxa...imaš podobno temo o teh boxih tu na forumu pa si preberi, sicer ne pravim , da je steinbauerjev box zanič...


Tole si prav povedal o "istem košu". Niso vsi "chiptunerji" dobri in niso vsi "powerboxi" slabi. Kako se razlikujejo dodatne elektronike sem razložil pod drugo temo. težava je v tem, da velika večina tistih, ki želijo povečati moč motorja, gleda na razmerje med "konji in evri". Ne zanima pa jih:
- ali držijo navedbe o povečani moči
- kako so prišli do te moči
- kako se motor "počuti"

Za precejšnje število moči željnih voznikov, zadostuje že Powerpedal oz. sprememba odzivnosti stopalke plina. Občutek imajo, da avto "trga", kljub temu, da nimajo niti konja več :) Je pa dejansko bolj dinamičen, prej spelje itd

Pozdrav
gašper
 
golf driver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če avg 01, 2013 6:57 am

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a golf driver Sr avg 07, 2013 2:20 pm

Hvala za mnenja,
sem si tudi sam bolj želel da bi mu dvignili moč preko računalnika (tovarniško). vendar bi bilo treba zamenjat dize kar je pa spet dodaten strošek tako da bom verjetno šel v to zadevo pa da vidmo kako se bo obneslo.
lp.
 
Uporabniški avatar
CyberMatrix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne okt 06, 2002 9:24 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a CyberMatrix Pe sep 06, 2013 11:12 pm

@golf driver:
Ni treba nobenih diz menjat če se updata sw v ECU-ju. To ti je mogoče rekel tisti ki ti hoče prodati Steinbauerja kar danes počne skoraj vsak trgovec kmetijske mehanizacije. Steinbauer je dober, ampak adaptacija SW v računalniku je tisto kar je najbolj profesionalno. Itak se vidi kaj se dela...potem bi jih moral tudi pri Steinbauerju.

mcchip-dkr ima v Sloveniji od julija podružnico in v Nemčiji je bilo samo v 2012 narejenih preko 1000 traktorjev, od tega zelo veliko JD. Tvojga 6330 se dvigne za 45 KM in navor za 163 Nm. S ceno ti grejo lahko zelo zelo naproti ker ravno iščejo reference iz tega segmenta - bo ceneje kot Steinbauer.

Poleg tega gre pri novejših z AdBlue dodatkom tudi poraba tega in na splošno tudi poraba goriva v bistvu dol ker je izgorevanje v celoti optimizirano. Box ne more nikoli delat tako točno.

SLO stran: http://www.mcchip-dkr.si FB business page: http://www.m-chip.eu
Stran matičnega podjetja: http://www.mcchip-dkr.com

Tale brand se je dolgo čakalo v Sloveniji...dela se tudi na drugih področjih veliko veliko "high class" zadev, recimo predelave MB AMG C63, McLarne, Ferrarije, tovornjake itd itd.
 
Uporabniški avatar
CyberMatrix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne okt 06, 2002 9:24 pm

Re: STEINBAUER Power box - izkušnje

Napisal/-a CyberMatrix Sr dec 25, 2013 1:43 pm

Evo še en članek pred kratkim v Gorenjskem glasu o MCCHIP-DKR ... http://goo.gl/YSW1gI
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov