Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Buschi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po jul 09, 2007 10:07 pm
Kraj: Savinska

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a Buschi Pe okt 25, 2013 12:21 pm

Imam 1.9 JTD 110 KM, prevoženih 277.000 km. Robat, glasen motor, ampak trotelziher. Olje menjavam redno, sicer ne po intervalih, včasih se pregrešim za 5kKm. Tudi jermen sem zamenjal po 120 kKm, pa je bil še dober, beri nenapokan. Okoli motorja je šla rakom žvižgat edino jermenica altenatorja, in pa tisti ventil, ki uravnava pretok zraka glede na izpuh(mislim da) ima včasih svoje dneve.
Aja, pa senzor vode v dizelfiltru je po 250.000 crknil, sem ga izklopil, da ni piskal in gremo dalje.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a ~toMmy~ Pe okt 25, 2013 4:26 pm

Me veseli, da se nas toliko strinja, da to enostavno niso tako zelo tihi in mirni motorji, kot se neumorno trdi že dolga leta! :D Pa da ne bo pomote, noben ne pravi, da so slabi! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a marjan novak Pe okt 25, 2013 5:32 pm

Pred leti sem prodal mareo JTD 105 pri 350.000 km. Pod pokrovom nisem imel nobene okvare, še sklopka je zdržala okoli 250.000.
Ja, res je robat, vendar tudi tišji od folcvagnovih motorjev istega letnika.
Ni ga čez JTD. Novejši kloni imajo omejeno ž. dobo pri brizgalkah, so pa še vedno razred zase.

LP
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a xxl Pe okt 25, 2013 11:03 pm

Robat ali ne,PD in VP 37 sta sigurno bolj,sam nisem nikjer napisal,da je jtd zelo tih in miren.Ne vem kako ima to urejeno Fiat,Alfa ima zvočno izoliran motorni prostor,tudi motorni pokrov,ne samo steno.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a King1 So okt 26, 2013 4:47 am

Ze neki casaprebiram temo in spet eno petelinjenje..kdo ma daljsega!!! Spet tdi vs jtd. Stari tdi in jtd sta oba glasna k lokomotiva. Sicer je tudi moj tdci se vedno glasen kot tdi ali jtd pred dvajsetimi leti. Ne stekam kaj ma vglasnost veze. Vazn, da dela in vrti. Je pa res da so eni avti pac bolje izolirani kot drugi. Kok je pa zunaj glasen me pa prov en k*** briga... ce komu to ne paše naj mi pa novga dci ja kupi k je tih.:-)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a xxl So okt 26, 2013 8:30 am

Še sanjalo se mi ni,da bo preraslo v petelinenje,ker mi niti ni znano,da so že potekale debate o tem in do zdaj nisem vedel,da so jtd glasni in robati,čeprav sem si ga lastil 7 let in sam nimam takšnih izkušenj,s PD in VP37 pa ogromno.V bistvu,med dizli nekih večjih razlik ni,vsi so takoj po zagonu glasni in robati,znano pa je,da je VAG opustil PD motorje tudi zaradi robatosti in glasnosti.CR se pa razvija naprej,ker se je očitno pokazal primernejši in naprednejši sistem.Tudi jaz ne trdim ,da je PD slab motor,ampak,pokazal se je za neprimernega za nadaljni razvoj,vsaj za zdaj,tisti,ki ga vozi,naj mu služi,v prihodnosti se bo,hočeš-nočeš,srečal s CR motorjem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a carloabarth So okt 26, 2013 11:02 am

Imam 115 konjskega JTD-ja, redno servisiranega (1x na leto), prevoženih 150.000 km, in stvar dela kot švicarska ura. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a CheFF Po nov 04, 2013 12:35 pm

En znanec ima stilota z 1.9jtd menda 115 konjev. Avto se uporablja izključno za delo in se ga nikoli ni šparalo. Naredil je skoraj 500.000 potem je pa motor zaribal :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a ~toMmy~ So nov 09, 2013 5:05 am

xxl je napisal/-a:Še sanjalo se mi ni,da bo preraslo v petelinenje,ker mi niti ni znano,da so že potekale debate o tem in do zdaj nisem vedel,da so jtd glasni in robati,čeprav sem si ga lastil 7 let in sam nimam takšnih izkušenj,s PD in VP37 pa ogromno.V bistvu,med dizli nekih večjih razlik ni,vsi so takoj po zagonu glasni in robati,znano pa je,da je VAG opustil PD motorje tudi zaradi robatosti in glasnosti.CR se pa razvija naprej,ker se je očitno pokazal primernejši in naprednejši sistem.Tudi jaz ne trdim ,da je PD slab motor,ampak,pokazal se je za neprimernega za nadaljni razvoj,vsaj za zdaj,tisti,ki ga vozi,naj mu služi,v prihodnosti se bo,hočeš-nočeš,srečal s CR motorjem.


Ti JTD-ji so pač robati, pa če se postaviš na trepalnice, povem iz izkušenj v avtomobilih s temi motorji, kot tudi iz poslušanja le teh na raznih parkingih ipd. Daleč od tega, da bi bili slabi, ampak po desetih letih je razlika le v "načinu" ropotanja in ne glasnosti v primerjavi s PD-ji. Polega tega imajo to "srečo". da so pogosto nameščeni v avtih z (relativno gledano) slabo izolacijo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a pskoda So nov 09, 2013 12:29 pm

Vsi dizli (lahko bi rekel delovni stroji) so glasni kot kakšna tečna baba...bencin je zakon 8)
Lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a Daedalus So nov 09, 2013 12:52 pm

pskoda je napisal/-a:Vsi dizli (lahko bi rekel delovni stroji) so glasni kot kakšna tečna baba...bencin je zakon 8)


HAHAHAH, tle se pa nikakor ne morem strinjat. :D Najbolj "tečna baba" zvok je od kakšnih I4 bencincev na vrtljajih, ki jih pač rabijo, da se premaknejo (po možnosti z nekimi izpuhi). Pomojem dizel zveni najbolj moško kar si lahko zamisliš. :D Če je glasen je pač glasen, saj itak tričetrt ljudem glasnost paše, če je le pravega zvena.
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Re: Motor 1.9 JTD slab ali dober?

Napisal/-a care20 Če nov 14, 2013 6:29 pm

Zakaj je motor na mojem avtu vcasih glasen kot tisti stari dizli npr golf 2....ko dodam glas..vcasih pa dela dosti tisje
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov