Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a opelboy Sr nov 27, 2013 5:28 pm

Pozdravljeni.
Imam vprašanje za tuning mojstre.. In sicer gre za Oplov DTI motor z Bosch pumpo(VP44 če se ne motim) in znamenito PSG16 ECU-jem.
Pri mnogih mehanikih, tunerjih ter na forumih sem izvedel da je ta ECU praktično nemogoče spreminjati. Don't ask me why..

Potem pa sem na nekaj tujih forumih, predvsem hrvaških in srbskih zasledil da neka možnost za remap pa le obstaja.

Torej, če ima kdo IZKUŠNJE s takim primerom kar z besedo na dan :) Koliko je tu resnice, če je v Sloveniji kak ponudnik, ki to opravlja, itd..

Hvala že vnaprej :)
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a CSS Tuning Sr nov 27, 2013 7:53 pm

PSG 16 ne podpira branja, samo pisanje.
Za modifikacijo rabiš originalen program, če ga nimaš, ne moreš narediti tuninga. Računalnika ne moreš odpreti (lahko odpreš vendar ti nič ne pomaga) saj je hibrid, branje na mizi torej odpade.
Nekaj originalnih programov se da dobiti, vendar je flešanje programa, za katerega nisi siguren da je pravilen, zelo rizično.
V primeru poškodbe programa na PSG16, je zelo verjetno, da reflash z original testerjem ne bo mogoč.
Zaradi tega zelo redki nudijo to storitev in če se poškoduje ne bo nihče kupil nove pumpe ter računalnika (posebej mislim da jih ni mogoče kupiti).

Lp,
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a opelboy Če nov 28, 2013 3:59 pm

Ok, zdaj se mi malo bolj sanja. Sepravi je pri vsem skupaj večje tveganje, da narediš avto nevozen :roll:
Sem že skoraj opustil tako možnost, med drugim tudi zato ker motor in pritikline niso ravno najbolj sveže :D

Bral sem tudi o Steinbauer powerboxu, ki naj bi se obnesel na teh motorjih. Kakšne izkušnje mogoče? Skoraj ne morem verjeti, da izmed vseh DTI-jev na cesti noben ne vozi čipanega :)
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a CSS Tuning So nov 30, 2013 7:47 am

Vidim, da je magicmotorsport imel novo posodobitev in v tej podpira PSG16:
http://magpro2.helpserve.com/index.php? ... newsid=135

Mi tega orodja sicer nimamo,sigurno pa je nekdo v slo, ki ga uporablja.
Vredno je poizkusit, če zadeva dela, pri magicmotorsportu veliko stvari ne dela kot obljubljajo.
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a hippo Po dec 02, 2013 1:43 pm

Lahko daš gor box, je pa nekaj težav:
- imaš dva možna priklopa na pumpo (dva različna konektorja). Pri enem lahko priklopiš box direkt preko konektorja na pumpo, pri ta drugem bo treba mal rezat pa lotat.
- box je precej drag (150 eur in več, govora je o rabljenih)
- težko ga je dobiti
- prirastek pri boxu je odvisen od mašine do mašine in lahko se bo kaj poznalo ali pa zelo malo
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Remap 2.2 DTI - y22dtr

Napisal/-a opelboy To dec 03, 2013 5:21 pm

Kolikor sem pregledoval net se box skorajda ne da dobiti. Rabljen seveda..nov Steinbauer pa 700€.
Zaenkrat me samo firbec daje..tako da ni panike :)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov