Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
passat123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe sep 27, 2013 2:16 pm

pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a passat123 To jan 07, 2014 9:16 am

 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a .com To jan 07, 2014 10:02 am

gewind pod 600-800eur se ne kupuje, ker so sam šrot...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a buhti Če jan 09, 2014 1:27 am

Vse gewinde katere si nalimal - to je vse isto. Pomoje še iz istega traku ;)

Z zgornim komentarjem se ne strinjam popolno. Sam imam lowtec 9.1 gewinde na leonu, za katere sem odštel 450€ in so odlične!

Lp
Slika
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a lowrajder Če jan 09, 2014 7:18 am

.com je napisal/-a:gewind pod 600-800eur se ne kupuje, ker so sam šrot...


x2
dandanes narodu ni več mar za kvaliteto samo da je čimceneje pa čeprav je avto za 30k€+ :roll:
 
passat123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe sep 27, 2013 2:16 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a passat123 Če jan 09, 2014 6:57 pm

V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a tristan01 Pe jan 17, 2014 9:10 am

passat123 je napisal/-a:V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


Na forumu je kar nekaj fantov, ki so takšne poceni vzmeti preizkusili na lastni koži. Ponavadi se zgodi, da je avto nižji, pelje pa se kot na serijskem podvozju ali celo slabše. Če kupuješ vzmetenje le zaradi show efekta bo tudi najcenejša zadeva dobra, če iščeš dober performance na cesti in avtomobil ki bo še vedno dovolj udoben za dnevno uporabo poslušaj nasvete. Končna odločitev pa je tvoja.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a Doche Pe jan 17, 2014 12:25 pm

passat123 je napisal/-a:Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


Jaz ti lahko dam primer za Polota, ki je manjši avto in toliko bolj občutljiv.

Za 240eur sem sprva nabavil komplet vzmeti + amortizerje od Supersporta - na začetku je zadeva igrala odlično, potem pa vedno trše in samo še nabijanje. Spuščen je bil na -40. Zdaj imam gor KW V1 gewinde, je bil pa dost nižji od prejšnjih in zadeva teče dost lepše oz tako kot mora (cena je okrog 900eur).

Sem se pa tud vozil zraven v avtih tipa Passat na poceni gewindah za 200-300 eur in je tud znosno. Vprašanje kako dolgo zdržijo te zadeve.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a abbe Pe jan 17, 2014 1:57 pm

passat123 je napisal/-a:V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


vse je to utemeljeno.
gewinde za manj k 600 eur so zanič.to je dejstvo.
pojdi v tgovino pa kupi 4 amortizerje navadne pa boš za njih dal 400 eur.in to je govora o navadnih amotizerjih,tko da gewinde ne morejo biti dobre za ta denar.
p.s. seveda vsak ki kupi ta šrot bo reku da so to super gewinde ker nben ne bo pluval na svoje stvari,ali pa se nikoli ni vozil z konkretnim podvozjem.
@buhti kaje zate odlično?
to da avto zgleda dobro al da se pelje dobro?
če ti je prvo prioriteta potem so gewinde za 400€ odlične za vse.
če bi pa rad mel varno vozilo ki se dobro pelje pa pod 800€ ne prideš skos.
tko to pač je vse ostalo kar folk govori da je to vse isto sam druga firma je pa itak bedaija.kvaliteto se plača!!
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a TOYOTA Pe jan 17, 2014 5:52 pm

kupi take, da so barvno usklajene z avtomobilom in potem čez par mesecev poročaj...če si spraševal za menjavo fedrov in veš, da dobri fedri stanje več kot tu gewinde, ti ni jasno, da je to j**c? kot so povedali dobro so od 600€ naprej oz. vzmeš vsaj preizkušene firme, če nisi nek racer na raznih track dayih bodo tudi kakšne H-R, vogtland,...dobre, če pa hočeš dobro podvozje imaš pa bilstein, tein, kayaba, itd....ampak tu tu jurček ne uide...pa je, pozna se razlika in to zelo, recimo v mojem primeru hr proti bilstein, razlika v ceni 1100€...in taka razlika je tudi na cesti, teh za 200 si tudi upal ne bi dat na avto...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a buhti Ne jan 19, 2014 8:09 pm

abbe je napisal/-a:
passat123 je napisal/-a:V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


vse je to utemeljeno.
gewinde za manj k 600 eur so zanič.to je dejstvo.
pojdi v tgovino pa kupi 4 amortizerje navadne pa boš za njih dal 400 eur.in to je govora o navadnih amotizerjih,tko da gewinde ne morejo biti dobre za ta denar.
p.s. seveda vsak ki kupi ta šrot bo reku da so to super gewinde ker nben ne bo pluval na svoje stvari,ali pa se nikoli ni vozil z konkretnim podvozjem.
@buhti kaje zate odlično?
to da avto zgleda dobro al da se pelje dobro?

če ti je prvo prioriteta potem so gewinde za 400€ odlične za vse.
če bi pa rad mel varno vozilo ki se dobro pelje pa pod 800€ ne prideš skos.
tko to pač je vse ostalo kar folk govori da je to vse isto sam druga firma je pa itak bedaija.kvaliteto se plača!!

Nisem edini kateri imam te gewinde. Vem vsaj še za enega iz vw teama ki jih ima na s3 in vem da je isto zadovoljen. Ja pravim da so gewinde odlične. Vozi se fenomenalno. Če te pa zanima kako se vozi, pa lahko kmot pridš v kamnik in sam sprobaš kako se vozi in kako se obnaša čez ovinke avto (greva lahko 10x čez tuhinsko dolino)!

Pred tem sem imel original amortizerje in h&r vzmeti. Tist kvečjemu ni bilo varno. Pa ima 3/4 folka tako kombinacijo ;)

Pa lep pozdrav!
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a abbe Po jan 20, 2014 8:28 am

buhti je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
passat123 je napisal/-a:V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


vse je to utemeljeno.
gewinde za manj k 600 eur so zanič.to je dejstvo.
pojdi v tgovino pa kupi 4 amortizerje navadne pa boš za njih dal 400 eur.in to je govora o navadnih amotizerjih,tko da gewinde ne morejo biti dobre za ta denar.
p.s. seveda vsak ki kupi ta šrot bo reku da so to super gewinde ker nben ne bo pluval na svoje stvari,ali pa se nikoli ni vozil z konkretnim podvozjem.
@buhti kaje zate odlično?
to da avto zgleda dobro al da se pelje dobro?

če ti je prvo prioriteta potem so gewinde za 400€ odlične za vse.
če bi pa rad mel varno vozilo ki se dobro pelje pa pod 800€ ne prideš skos.
tko to pač je vse ostalo kar folk govori da je to vse isto sam druga firma je pa itak bedaija.kvaliteto se plača!!

Nisem edini kateri imam te gewinde. Vem vsaj še za enega iz vw teama ki jih ima na s3 in vem da je isto zadovoljen. Ja pravim da so gewinde odlične. Vozi se fenomenalno. Če te pa zanima kako se vozi, pa lahko kmot pridš v kamnik in sam sprobaš kako se vozi in kako se obnaša čez ovinke avto (greva lahko 10x čez tuhinsko dolino)!

Pred tem sem imel original amortizerje in h&r vzmeti. Tist kvečjemu ni bilo varno. Pa ima 3/4 folka tako kombinacijo ;)

Pa lep pozdrav!


fenomenalno ja.
lej jst nočm bit nesramn sam ne moreš trdit da se avto na jajček gewindah pele fenomenalno.
rezn če maš ti drugačna merila za fenomenalost.
to da jh ma nekdo na s3 pa tut nč ne pomen.
ljudje tut čungalunga gume tlačijo na fermormace avtomobile pa to še ne pomen da so gume dobre...
Ni vse res kar napišem
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a hippo Po jan 20, 2014 10:40 am

Boljše je dat gor eibach -30 fedre pa stock amortizerje kot pa poceni gewinde.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a opelboy Po jan 20, 2014 3:54 pm

Toliko enega pametovanja o "jajček" (kaj je to??) gewindah, cenah pod katerimi je vse klump, nad je pa raj na zemlji..
In grem stavit, da nihče od vas dejansko nikoli ni uporabljal takšnih ali drugačnih gewind (dragih ali poceni). Če ne ne bi pisali takih neumnosti..ampak res gluposti, da glava boli. :roll:

Kot da vsaka firma dela vzmeti in amortizerje le za svoj brand. In to je Eibach, H&R, nato pa zmanjka t.i. "dobrih znamk". :huh:

Avtorju teme pa: nabavi, kar ti pač leži..malo pogooglaj za dotičnimi gewindami, kakšne izkušnje imajo ljudje, nato poišči najugodnejšo ceno in je.
Brez vesoljske znanosti, konec koncev s Passatom TDI verjetno ne boš podiral rekordov na Nordschleife?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a abbe Po jan 20, 2014 4:05 pm

opelboy je napisal/-a:Toliko enega pametovanja o "jajček" (kaj je to??) gewindah, cenah pod katerimi je vse klump, nad je pa raj na zemlji..
In grem stavit, da nihče od vas dejansko nikoli ni uporabljal takšnih ali drugačnih gewind (dragih ali poceni). Če ne ne bi pisali takih neumnosti..ampak res gluposti, da glava boli. :roll:

Kot da vsaka firma dela vzmeti in amortizerje le za svoj brand. In to je Eibach, H&R, nato pa zmanjka t.i. "dobrih znamk". :huh:

Avtorju teme pa: nabavi, kar ti pač leži..malo pogooglaj za dotičnimi gewindami, kakšne izkušnje imajo ljudje, nato poišči najugodnejšo ceno in je.
Brez vesoljske znanosti, konec koncev s Passatom TDI verjetno ne boš podiral rekordov na Nordschleife?


jst sm vozu na istmu avto noname gewinde pa kw v2 pa bilsteinb16.
in mi nuaš nikol reku da je to isto in da ni razlike.
ma sj men je dejansko vseen kaj boš ti reku (napisal).jst vem da razlika je ogromna med samo vožnjo.sploh na slabi luknjasti cesti ali na neravninah...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a .com Po jan 20, 2014 4:28 pm

tle pametujejo samo uni, ki (so) si lastili/jo cheap shi.t gewinde, pa jim je težko priznati, da so šrot... Ali pa se v življenju niso vozili z vozilom, ki ima kvalitetne gewinde... Meni je vseeno, gor tlačte kar želite... Kolega je vprašal, podali smo mu par nasvetov, katere pa zgleda ne želi upoštevati...

mmm... opelboy... kvalitetne gewinde za na pisto so po 2000eur+/kom, za rally pa 10000eur+(samo v vednost)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a opelboy Po jan 20, 2014 4:59 pm

.com je napisal/-a:tle pametujejo samo uni, ki (so) si lastili/jo cheap shi.t gewinde, pa jim je težko priznati, da so šrot... Ali pa se v življenju niso vozili z vozilom, ki ima kvalitetne gewinde... Meni je vseeno, gor tlačte kar želite... Kolega je vprašal, podali smo mu par nasvetov, katere pa zgleda ne želi upoštevati...

mmm... opelboy... kvalitetne gewinde za na pisto so po 2000eur+/kom, za rally pa 10000eur+(samo v vednost)


Spet pametovanje..Vem jaz točno koliko stanejo dirkalne gewinde (samo v vednost), zato mi je še bolj smešno da mu predlagate gewinde OD 600€ naprej..
Pa kje za božjo voljo ravno 600€?? Pri KW-ju recimo se tam mogoče začne vstopni model V1, pri recimo AP-ju imaš za to ceno že skoraj gewinde nastavljive po trdoti.
Zdaj lahko vsi po vrsti trdite, da so (v tem primeru) KW enostavno boljše, ker...?

Vidim, da nima smisla dopovedovati, če nekateri po defaultu nočete razumeti. Najboljše, da vsem nizkocenovnim ponudnikom pošljete inšpekcijo na vrat, češ da prodajajo nevarne izdelke.. Oz. naj ceno dvignejo na 600€, takrat bo vse v najlepšem redu. :roll:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a abbe Po jan 20, 2014 10:42 pm

sj noben ne trdi da so nevarne poceni gewinde. sam ne moremo pa govort da so to kvalitetne gewinde in da se avto a njij vozi super.
jst sm lepo povedau da kar se izgleda tice so tut te za 400 super.
ne more se pa avto na teh gewindah super vozt.
cena 600 eur je bla cist tko postauljena na oko.
za weitec se ve da so hcerinska firma od kw, sam to se zdalec ne pomen da so enak kvalitetne.
sm meu oboje v rokah in na avtu pa lah povem
pa te tapocen gewinde majo tok navoja da jh lah spustis cist dol, tok dol da ze amortizer zabije v pod . i poj je to ok.
na mojih bilataineh je navoje sam za 4 cm. seprau so v fabrki razmisljal da more met amortized se vedno neki placa za delovanje, pa tut podvozje od avta ne more vsega prenest.
to da ma batnca ene 6 cm premera tut vrjetn kj pomen. pa se velik je tega.
clouk voz passata dizlm v nosu. spredn deu avta ma 800+ kg me prou zanima kako bi te gewinde to blazile. ze to da so te gewinde kr za vse motorne izvedenke za tega passata dost pove o tem kok so preracunane obremenitve.
brezveze pa da kle neki omenjamo dirkalna podvozja ( jaz o njih itak nc ne vem)ker je to vrjetn cist drug svet in je vse kar se dobi v trgovinah v primerjavi z dirkalnim vrjetn en jajcek.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a opelboy To jan 21, 2014 5:03 pm

Zdaj se pa razumemo :)
Točno to pravim..pač nizkocenovne gewinde za cca. 200€ bodo narejene iz slabših materialov, amortizerji bodo manj časa zdržali, delovanje na splošno ne bo ravno optimalno.
Ampak mislim, da še vedno boljša izbira kot stock zjahano podvozje..ali bog ne daj športne vzmeti+stock amortizerji(stari). To zadnje sem trpel na 2h avtih, na tretjem celoten komplet športnega podvozja kao "v redu" znamke. Nič ni delalo.
Na koncu sem pristal na gewindah malce cenejše znamke za cca 500€. Začetni vtisi so super..upam da bo tako tudi ostalo :)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a buhti To jan 21, 2014 5:24 pm

opelboy je napisal/-a:Zdaj se pa razumemo :)
Točno to pravim..pač nizkocenovne gewinde za cca. 200€ bodo narejene iz slabših materialov, amortizerji bodo manj časa zdržali, delovanje na splošno ne bo ravno optimalno.
Ampak mislim, da še vedno boljša izbira kot stock zjahano podvozje..ali bog ne daj športne vzmeti+stock amortizerji(stari). To zadnje sem trpel na 2h avtih, na tretjem celoten komplet športnega podvozja kao "v redu" znamke. Nič ni delalo.
Na koncu sem pristal na gewindah malce cenejše znamke za cca 500€. Začetni vtisi so super..upam da bo tako tudi ostalo :)

Točno o tem sem govoril! Ker glih stock amortizerji + kakšne nižje vzmeti je pa muka čez luknje. Vse skos zabija, itd. Ko sem prešel na prve gewinde sem samo :shock: kako se je lepše čez luknje pelalo + čez ovinke, itd...

PS: ne govorim da so moje gewinde super fenomenalne. Ampak zame so čist uredu. Vredu se pelje. Z vsakim podvozjem sem itak bolje zadovoljen. Verjamm da je z kw še bolje se pelati. Sam zakaj bi dajal 1000€ za kw, če sm pa s temi čisto zadovoljen... ?
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a ~toMmy~ To jan 21, 2014 5:43 pm

passat123 je napisal/-a:V osnovi sem mislil kupit samo vzmeti, tu pa dobim za dodatnih 50€ 4 amontizerje pa se mi je zdelo da se splaca... Govorite samo zato ker je poceni al ker je kdo preizkusil in govori utemeljeno?


S samimi vzmetmi ne boš naredil nič, s poceni gewindami pa tudi. Če imaš rad samega sebe, zberi (dobrih) 400€ na kup, pa kupi kvalitetne "originalne" amortizerje (Sachs) in fedre, če hočeš nižat, pa pač dodaš kakšnih 100€ in vzameš mogoče Sachs Super Touring, pa kakšne kvalitetne športne fedre.

Jaz sem na Passatu 3BG premišljal, če so amortizerji krivi, da se ne obnaša najlepše v ovinkih (ni nilo očitnih znakov), potem me je pa enkrat preguncalo čez eno jamo na ovinku, kot da sem na pudingu. Lepo nabavil Sachsove amortizerje, pa je kot dan in noč. Pozneje sem še za Golfa vzel Sachsove, pa še ene solidne fedre in je sploh ogromna razlika, pa gre praktično za nadomestek originala. Pri teh letih/kilometrih je to vse skupaj še samo za v kanto, pa ne rabijo puščat ipd.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov