Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a primoz79 Sr apr 03, 2013 9:15 am

Pozdrav rabim pomoč

Na octavi Combi sem namestil nove letne gume R17 225/45 z novimi platišči 17 col ET 45. Izgleda lepo. Sedaj pridejo še vzmeti Eicbah Pro kit -30mm.

Prebral sem si veliko, da bi bilo najboljše, da še menjam serijske amortizerje z športnimi, vendar zaradi cene ne bom. Najrajši bi zamenjal samo vzmeti, vendar me je strah, da bi mi avto skakal. Kakšna so vaša mnenja z Eibach pro kit?

Kako bi se obneslo, če bi dal serijske amortizerje potršat? Se da to naredit? Rad bi ohranil dobre vozne lastnosti moje Octavie z novimi gumami in fedrami Eihbach Pro kit.

Hvala za odg in lp.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a Gyga Sr apr 03, 2013 9:23 am

Priporočeno je iskanje.

viewtopic.php?f=8&t=29596&start=20

http://lmgtfy.com/?q=tr%C5%A1anje+amortizerjev
;)

Sicer je pa moje mnenje, da počakaš s tršanjem in najprej z avtom občutiš le nižanje.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a gdi Sr apr 03, 2013 12:28 pm

pri -30mm nebo nič skakalo in zabijalo tud če pustiš serijske. Mogoče bodo le kakšnih par 1000km prej izdahnili. Če pa hočeš da ima avto dobro lego in ne samo izgleda pa moraš še menjat amontizerje daj gor športne ali pa daš svoje obnovit in stršat lahko ti jih stršajo po želji.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a pinny Sr apr 03, 2013 1:00 pm

Jaz sem na svojem Bravotu sprva imel montiran Eibach Pro Kit, z original amortizerji pa ni bilo nubenih problemov. Avto se ravnoprav posedel, trdote pa nekako nisem preveč kaj opazil. Ker sem pa želel imeti še nižjega, sem montiral Vogtland gewinde =P
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a BoneS Sr apr 03, 2013 6:21 pm

Ne rabis menjavat amortizerjev niti trsat. Js nisem tega storil niti pri eibach sportline vzmeteh.
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a ~toMmy~ Sr apr 03, 2013 8:04 pm

Koliko km ima avto prevoženih, v kakšnem stanju so amortizerji?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a hippo Če apr 04, 2013 12:56 pm

Na -30 mm so komot gor serijski amortizerji in ne bo nič skakalo.
 
stig
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne mar 02, 2008 1:43 am
Kraj: Novo mesto

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a stig Če apr 04, 2013 10:27 pm

k sm kupoval nove fedre mi je prodajalec omenil da je neko nepisano pravilo kar je več ali enako -5cm je priporočljiva menjava armortizerjev za krajšimi da fedr nima lufta
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a BoneS Pe apr 05, 2013 6:51 am

Na golfu sem pred leti montiral eibach sportline, mislim, da je nekje bil avto nizji -5cm. Je priporocljivo menjat, ni pa nujno. Predvsem je vazn, v kaksnem stanju so amortizerji. Sam nisem imel noibenih tezav s podvozjem, avto ni nic skakal, hopsal ali nabijal. V bistvu vse ok.
Slika
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a sasocar123 So apr 06, 2013 3:01 pm

Tudi sam sem imel na audiju H&R - 35mm in org amortizerje in je bilo čisto ok. Tako da mislim da ni potrebe po menjavi, če seveda niso preveč zmatrani 8)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: eicbach pro kit octavio combi

Napisal/-a ~toMmy~ Ne apr 07, 2013 1:48 am

Treba se je zavedat, da če ima avto recimo 150k km za sabo in ni bil vožen izključno neobtežen na avtocesti, so amortizerji (in verjetno tudi fedri) slabi. V tem primeru bo kakršnakoli menjava pomenila konkretno spremembo na bolje, jaz recimo sem na enem avtu menjal amortizere, na drugem pa še fedre zraven z "originalnimi" (Sachs + Lesjofors) in je ogromna, ampak res ogromna razlika. Na (precej) obrabljene amortizere se mi pa zdi neumnost dajat nove kvalitetne športne fedre, ker sicer greš na bolje, ampak še vedno "polovica" vzmetenja ne deluje kot bi morala
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 14 gostov