Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

dnevne luči octavia led

Napisal/-a primoz79 Če avg 30, 2012 9:38 am

Pozdrav!

Na Octavii II Combi Facelift imam serijsko vgrajene dnevne luči, ki jih redno uporabljam in se vklopijo ob vžigu vozila.

Žarnica dnevnih luči je P21 5W in sveti rumeno.

Zanima me če, je možno na to mesto oz. vložišče namestititi kakšno led žarnico, ki ima podoben nastavek kot navadna P21 5W. Rad bi imel led dnevno luč bele svetlobe. Če zadeva ni možna, bi se potem odločil za dnevne luči Philips daylight 8, ki se vgradijo ločeno.

Hvala za odg. in LP.

Primož
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a _furby_ Če avg 30, 2012 10:18 am

ce se prau spomnem so ene octavie ze original imele not tole zarnico: Slika
sicer ni LED, ampak je vseeno bolj bela kot navadna.

druga resitev (LED) pa bi morala bit tale http://www.superstrela.com/led-zarnica- ... m-12v.html
turbo inside
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a primoz79 Če avg 30, 2012 10:21 am

To žarnico že imam in je pozicijska luč, ki gori skupaj z zasenčenimi. Jaz sem mislil dnevno luč spodaj (ki je skupaj z meglenko) in je prižgana ob lepem vremenu.
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a Kukec Če avg 30, 2012 10:24 am

 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a _furby_ Če avg 30, 2012 10:25 am

primoz79 je napisal/-a:To žarnico že imam in je pozicijska luč, ki gori skupaj z zasenčenimi. Jaz sem mislil dnevno luč spodaj (ki je skupaj z meglenko) in je prižgana ob lepem vremenu.


huh...zajebal oops
poglej tukaj, imajo svasta in ni vrag, da je ne najdes ;)
http://www.superstrela.com/
turbo inside
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a primoz79 Če avg 30, 2012 10:36 am

Najbrž bodo te prave na ebayu (led bele):

http://www.ebay.de/itm/2-x-Weis-44-LED- ... 3cc63c6ebe

Imajo tudi upor, da mi računalnik ne bo zaznal napake zaradi led namesto klasične P21, ki je bolj požrešna.

Prosim za pomoč

Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a primoz79 Pe okt 12, 2012 11:34 am

Led žarnica P21W Canbus so vgrajene in lepo svetijo, vendar mi javlja napako pregorela žarnica. Led ima canbus, vendar vem, da vsak canbus ni zadovoljiv, predsvem pri Octavijah in Superbih.

Ker ne nameravam menjati, me zanima, če je lahko kaj narobe ker mi gori opozorilna lučka za pregorele žarnice. Prav tako mi javlja napako za osvetlitev tablice (tudi led canbus).

Hvala in LP.
 
Uporabniški avatar
simonz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr jul 23, 2008 10:38 am
Kraj: Novo mesto

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a simonz1 Sr apr 03, 2013 8:08 pm

primoz79 je napisal/-a:Led žarnica P21W Canbus so vgrajene in lepo svetijo, vendar mi javlja napako pregorela žarnica. Led ima canbus, vendar vem, da vsak canbus ni zadovoljiv, predsvem pri Octavijah in Superbih.

Ker ne nameravam menjati, me zanima, če je lahko kaj narobe ker mi gori opozorilna lučka za pregorele žarnice. Prav tako mi javlja napako za osvetlitev tablice (tudi led canbus).

Hvala in LP.



Imaš še te led žarnice za dnevne luči? Kje si jih kupil? Kako je s svetlobo podnevi?

Hvala
LP Simon

Scenic II, 1.5dCi 106KM

Twingo II, 1.2TCe 101KM
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a primoz79 Po apr 08, 2013 10:18 am

simonz1 je napisal/-a:
primoz79 je napisal/-a:Led žarnica P21W Canbus so vgrajene in lepo svetijo, vendar mi javlja napako pregorela žarnica. Led ima canbus, vendar vem, da vsak canbus ni zadovoljiv, predsvem pri Octavijah in Superbih.

Ker ne nameravam menjati, me zanima, če je lahko kaj narobe ker mi gori opozorilna lučka za pregorele žarnice. Prav tako mi javlja napako za osvetlitev tablice (tudi led canbus).

Hvala in LP.



Imaš še te led žarnice za dnevne luči? Kje si jih kupil? Kako je s svetlobo podnevi?

Hvala


Kupil sem jih na ebay-u:
http://www.ebay.de/itm/2-x-Weis-44-LED- ... 3cc63c6ebe

Napako mi vseeno javlja, lučka me ne moti. Gorijo zelo dobro saj jih je veliko 44x led. Za dnevne luči so super, namesto serijskih rumenih P21W. Res pa je, da te žarnice nimajo E oznake, ker vsaka avto žarnica bi jo mogla imeti za uporabo v prometu. Naslednji avto ki ga kupim, bo pa itak imel te led dnevne luči že serijsko vgrajene.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: dnevne luči octavia led

Napisal/-a miapan Če apr 11, 2013 1:52 pm

lahko slikaš kako gorijo podnevi?
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov