Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Doctorslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 13, 2014 12:00 am

Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Doctorslo Po nov 24, 2014 10:00 pm

Pozdravljeni,

zanima me, ali je potrebna homologacija za LED luči, za katere ni potrebno nobene predelave, samo vstaviš jih.
Na primer, na mesto pozicijskih luči spredaj, bi dal tole:
http://www.superstrela.com/levi-meni-av ... w-12v.html

lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a EX-B To nov 25, 2014 9:10 am

LED pozicijske "zarnice" iz tega linka NIMAJO dovoljenja za uporabo v cestnem prometu. Uporabljas jih namesto navadnih zarnic popolnoma na lastno odgovornost in tvegas da te zavrnejo na tehnicnem oz. da ti policaj napise kazen za tehnicno neizpravno vozilo (po izrednem tehnicnem pregledu seveda). Ker nimajo ustreznega dovoljenja za uporabo v cestnem prometu, jih seveda tudi homologirat ne gre.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a INFINITI To nov 25, 2014 9:10 am

Samo vprašanje - koliko watne pa so tvoje standardne pozicijske žarnice? Sprašujem ker se mi zdi nenavadno da bi ti imel tako zelo močne pozicijske.
Pri meni so recimo tudi w5w ampak so 5W pa 50lm svetilnosti, ti pa sprašuješ za vgradnjo ekvivalenta 37W z 476lm svetilnosti :shock:
-Tega ti nihče nebi "spregledal"
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Doctorslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 13, 2014 12:00 am

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Doctorslo To nov 25, 2014 1:15 pm

Ja sej jst mam tud W5W, samo sem mislil, da bi samo s temi vozil podnevi.
Drugace pa sem jih zmeril in porabijo okoli 1.8W.

Ali obstajajo kaksne W5W LED, ki bi jih lahko imel?
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a LeQuack To nov 25, 2014 1:48 pm

Razne LED pozicijske ali pa zadaj ko tablico osvetljujejo se vidi na 10km da niso original, tako da kar kličeš da te policija ustavi.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a EX-B To nov 25, 2014 2:56 pm

Doctorslo je napisal/-a:Ja sej jst mam tud W5W, samo sem mislil, da bi samo s temi vozil podnevi.
Drugace pa sem jih zmeril in porabijo okoli 1.8W.

Ali obstajajo kaksne W5W LED, ki bi jih lahko imel?

Ne, se Osramove W5W LEDice nimajo ECE certifikata (http://www.osram.com/osram_com/products ... MP_1072056, pod Legal Advice pise..), pa so velika priznana firma, torej ni za pricakovat od "kitajcev" da bo kateri imel dovoljenje.

Za voznjo samo z pozicijskimi podnevi so tole veliko veliko presvoh LEDice.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a ~toMmy~ To nov 25, 2014 2:59 pm

Žal so tidi od npr. Osrama LED W5W samo za notranjo rabo oz. off road (ne vem zakaj!), tako da ni nobene legalne rešitve...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a EX-B To nov 25, 2014 3:05 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Žal so tidi od npr. Osrama LED W5W samo za notranjo rabo oz. off road (ne vem zakaj!), tako da ni nobene legalne rešitve...

Predvidevam da enostavno ne dobijo certifikata zaradi kota svetilnosti.. Navadne zarnice vseeno svetijo skoraj 360 stopinjski kot, LEDice pac ne, in nekatere pozicijske luci se zanasajo na tak kot in enostavno ni popolnoma iste funkcionalnosti, zato seveda ne bo dobila certifikata..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Falco_ To nov 25, 2014 3:15 pm

Doctorslo, preglej na facelift.si če imajo led žarnice za tvoje vozilo.
When life speeds by... downshift.
 
Doctorslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 13, 2014 12:00 am

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Doctorslo To nov 25, 2014 3:28 pm

Drgač se pa ne vidi slabo :D
Še zadnji sliki, predno sem jih dal dol :cry:

Slika Slika


Drugač sem pa šel pogledat po trgovinah, in sploh ne prodajajo takih kot so original. Imeli so modre(!) in pa še tele LED, ki so spodaj na sliki. A teh se tud ne sme met?

Slika Slika

EDIT: Aja, sej verjetno pod nalepko piše "Not approved .." Zakaj pol navadnih ne morš kupt?
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Falco_ To nov 25, 2014 3:57 pm

Modrih v nobenem primeru ne smeš imeti. Samo bele ali rumene. Razlog več, zakaj bi ostal brez tablic.
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a arijan To nov 25, 2014 4:34 pm

Sem bil zadnjič na tehnični bazi, ko sem šel da mi nastavijo luči, so mi nizko svetile. Pa sem mu rekel, da vem da ledic ravno ne bi smel imet za pozicijske, pa je pogledal, pa rekel da malo na modro potegnejo, da drugače ni problema. Tako da sem potem dal ene, ki bolj belo svetijo, vendar z manjšo svetilnostjo. Vem da še vedno lahko dobim kazen od policije, samo na tehničnem mi ni pa nič kompliciral, še zastonj mi je nastavil luči.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a EX-B Sr nov 26, 2014 8:38 am

arijan je napisal/-a:Sem bil zadnjič na tehnični bazi, ko sem šel da mi nastavijo luči, so mi nizko svetile. Pa sem mu rekel, da vem da ledic ravno ne bi smel imet za pozicijske, pa je pogledal, pa rekel da malo na modro potegnejo, da drugače ni problema. Tako da sem potem dal ene, ki bolj belo svetijo, vendar z manjšo svetilnostjo. Vem da še vedno lahko dobim kazen od policije, samo na tehničnem mi ni pa nič kompliciral, še zastonj mi je nastavil luči.

Si imel sreco, vecina preglednikov te bo samo ven poslala zamenjat zarnice za navadne.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Zamenjava pozicijskih luči z LED

Napisal/-a Fnatic Sr dec 24, 2014 8:47 am

Jaz imam pozicijske modre LED, luči sem pa mejal za močnejše (na pamet ne vem specifikacij) in hladno bele barve. Imajo pa moder odtenek. Če imam prižgane samo pozicijske, seveda sveti močno modro. Ko pa imam prižgane še navadne, je pa svetloba veliko lepša in seveda boljša, je pa samo malo modrega odtenka, ker LED takrat ne svetijo tako močno. Seveda ni nič homologirano vendar na tehničnem bp, policaji pa tudi, ko so me ponoči zdej že tretjič ustavili (redna kontrola) niso rekli nič. Če mi bojo kej, bojo verjetno luči še tazadnje glede na zvok avtomobila in samega stylinga. Uglavnem zaenkrat v nekaj letih še vedno bp.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov