Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

H4 LED - nadomestek halogenk

Napisal/-a David34 So jan 17, 2015 11:02 pm

Pozdravljeni.

Vidim, da je bilo nekaj že napisanega na to tematiko, a vseeno ne točno to kot zanima mene.

Namreč: Kitajci, vsekakor. :-) Pred časom sem na dx.com kupil 7,5W-720 Lm HIŠNE LED žarnice, s katerimi sem zamenjal prejšnje 50 Watne halogenke in rezultat je neverjeten, te LED svetijo najmanj za 50% bolje. Direkten pogled v te ledike bi človeka verjetno za lep čas oslepil... :-)

Torej sem seveda prišel na idejo, kaj pa če bi podobno "rošado" naredil tudi s H4 ki jih imam v mojem Vivarotu. Nekaj sem sicer zasledil, da LED niso homologirane oz. jih naj sploh ne bi bilo mogoče homologirati. A, preden zaključim to smer zanimanja, me vseeno zanima, ali je pa le mogoče preprosto zamenjati halogenke z nadomestnimi LED žarnicami? Kolikor sem bral tehnikalije, (predvsem lumne) - če sem prav razumel seveda, imajo običajne H4 halogenke okoli 500Lm (??), tele ki pa so na linku spodaj pa kar 1400Lm. Zdaj pa ne vem, ali brcam v meglo, pa a so to sploh prave H4 (kratka in dolga)..

Vsako mnenje dobrodošlo in hvala vsem!

http://www.dx.com/p/h4-20w-1800lm-4-cre ... LrV5tKG9Bl
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1274
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: H4 LED - nadomestek halogenk

Napisal/-a mevden So jan 17, 2015 11:08 pm

Brcaš v meglo, avto led žarnice niso niti približno tako močne kot halogenke. To je bolj dekorativno, tudi sam vidiš na sliki da osvetli 3cm. Tudi če bi svetilo kot halogenke je to prepovedano uporabljati v vozilu. Tako da...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: H4 LED - nadomestek halogenk

Napisal/-a gasolinedream Ne jan 18, 2015 1:19 pm

Nekako dvomim da ima zgoraj opisana žarnica 3x po 5W diode. Pa tudi če jih ima, led H4/H7/H1.. žarnice se ne obnesejo najbolje, ker svetlobo drugače oddajajo (zgornja npr. samo na 3 mestih), in se po cestišču razprži pod čudnimi koti. Znajo slepit, cesto pa osveltjijo bolj slabo.

Pa tudi legalne niso. Vsekakor pa... nekateri so z tem zadovoljni. Škode na avtomobilu ravno ne moreš naredit.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: H4 LED - nadomestek halogenk

Napisal/-a NoF3ar Ne jan 18, 2015 1:31 pm

V kolikor v to ciljaš je OK. Ampak samo s tem.

http://www.dx.com/p/h4-36w-3000lm-3-x-c ... Lum9i50mvE

To bo svetilo kot Xenon žarnica, ter moteče za ostale voznike. Obvezna uporaba leče, da bo svetloba pravilno prišla na cesto, saj z projektorji nebo vredu svetilo, ker oddajajo svetlobo samo na 1 ali 2mestih (odvisno od modela) in ne 360stopinj. Pri H4 moreš bit pozoren da imajo "high and Low beam".

V kolikor se spuščas v nakup tega, vedi ta se to zelo zelo greje, ter potrebuješ v žarometu ogromno prostora, drugače se pokvari v 2mesecih zaradi pregretja. Pravtako 6300k je prehladna barva.

Te bi svetile lepo 5000k

http://www.dx.com/p/honsco-h4-24w-1800l ... Luopi50mvE
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov