Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

"Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Speedfighter Pe apr 24, 2015 10:03 pm

Pozdravljeni.

Stvar je sledeča - na avtu imam prilepljene registrske tablice, me pa zanima, kje bi se dalo dobiti kakšno zaščitno obrobo za tablico (plastika, guma ipd.)? Sprednja tablica je namreč nekoliko večja od pritrdilne osnove, posledično so ostri robovi le-te izpostavljeni...že med pranjem vozila se hitro lahko popraskaš po tem robu, sedaj pa še naš enoletnik kaže vedno večje zanimanje za avto. Obrnil sem že pol interneta, pa nobene pametne rešitve zaenkrat - kakšna ideja? :)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a čare Pe apr 24, 2015 10:07 pm

Karkoli bi dal gor bi bilo grdo tako da je vseen qrc če daš okvirje gor.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a blaz2013 Pe apr 24, 2015 11:20 pm

Vsi tiščite ta tesa lepilni trak, ki je agresiven kot hudič, ker ga zelo težko dobiš dol brez poškodbe. Pa še nekaj zvijate tablice in ne vem kaj še vse berem... Brezveze je to.

Jaz sem za ta "clean look" registrske tablice naredil drugače. Na notranji strani tablice sem z BREZKISLINSKIM prozornim silikonom(ki ga prodajajo v tubi) namazal po vseh robovih, pravtako pa po centru tablice in diagonalno. Drži kot mora, lahko ga daš malo čez rob in na debelejše in otrok niti ne bo mogel tablice zagrabit, razen če ga bo spraskal vn(kar verjetno še ni tako pameten).
Če mi ta silikon drži veliko ogledalo v kopalnici, bo še pred enoletnim otrokom varna tablica.
Prednost tega silikona je to da je vodoobojen in ko je po robovih tablica namazana se nič umazanije notri ne nabira.

Elegantna rešitev in tudi odstrani se ga lahko brez večjih težav z nitjo in podobno. Treba je edino prebrat navodila za aplikacijo in koliko časa se suši da se strdi. Simpl kot pasulj.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Speedfighter So apr 25, 2015 6:08 am

@blaz2013: Slednja rešitev mi žal ne koristi, ker če je recimo tablica cca. 12cm visoka, je pri mojem vozilu pritrdilna površina max.8cm, torej gleda spodnji rob približno 4cm čez pritrdilno površino, kar ne reši noben silikon. Sicer pa ne vidim težave v rahli ukrivljenosti tablice po liniji odbijača, prav tako mi obojestranski trak odlično služi že na četrtem vozilu, pa tudi z odstranjevanjem tablic ni bilo večjih težav.

@čare: z okvirčkom tablice le-ta hudo grdo štrli pri mojem vozilu (sprednji odbijač pač ni primarno delan za evropsko velikost tablic). V poštev bi prišel zgolj okvir (brez pritrdilnega dela zadaj), pa še to je praktično nemogoče dobiti kaj diskretnega, brez širokega roba z reklamnimi napisi spodaj.

Sicer pa hvala za predloga in še kakšno idejo :)
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a StajercS So apr 25, 2015 6:32 am

V interšparu imaš prozorno gumi zaščitno obrobo za na vrata. Bi znalo lepo na tablici pasat. 4€ je cena se mi zdi.
Slika
 
Neverhood
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe nov 08, 2013 12:25 pm

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Neverhood Sr jul 08, 2015 12:39 am

jaz sem ravno na amzs kupil nova okvirja za tablice za 3€ in so dokaj diskretni - čisto črne barve in brez debelega roba (no malenkost je debelejši spodaj, ampak ne tako kot ponavadi)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Fnatic Sr jul 08, 2015 9:44 am

Odrežeš tablico :)

No, jaz imam od nekdaj zasilikonirane tablice lepo do roba in to je to. Za kaj takega bi pa tudi jaz dal eno gumico okoli, ki jo dobiš v skoraj vsaki malo večji trgovini.
Ba-dum tssssssss =P
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a TRIROG Sr jul 08, 2015 1:18 pm

Lahko uporabiš gumo, ki se uporablja za zaščito robov in odprtin vrezanih v kovine.Ne bo pa lepo.

Iskreno: mislim da bo bolje IN lepše, če za čas dokler mladenič ne odraste, namestiš okvir za tablico (ceneje in preverjeno). Saj je lahko samo spredaj.
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a knt So jul 11, 2015 5:17 pm

Ko pereš avto boš pač malo bolj pazljiv, mladeniča je pa pač treba naučit, da mora neke stvari pustiti pri miru.

Da ne bo izgledalo, da kr neki pametujem... dva sem naučil, da je lahko pod pisalno mizo razšraufan PC pa ni noben potegnil nobene žice stran. Včasih je enostavno treba rečt NE.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Black_Racer
 

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Black_Racer Ne jul 12, 2015 12:38 pm

TAblice dol daj in jih super spigaj da se bodo prilegale u nulo z odbijačem in ne bo nobenega robova :)
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: "Obroba" registrske tablice

Napisal/-a Speedfighter Ne jul 12, 2015 12:49 pm

No, resitev je bila preprosta in efektivna-kupil en zelo tanek okvircek v LeClercu (po cudnem nakljucju par mm premajhen za euro tablice??), obrezal stran samo okvir in ga s kitom pritrdil na tablico - izgled kot po planu, ucinkovito, prezivelo tudi ze pranje v avtopralnici :)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov