Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a Black_Racer® Po nov 09, 2015 11:38 pm

Ker kupujem športne vzmeti ali gewinde za Fiat grande punto 1.3 16v, 90 HP malo sprašujem za nasvet kje kupiti kj ugodnega in kvalitetnega, rabim pa da ostane vsaj malo udobja in da se avto spusti minimum 5 cm, ne rabim pa za dirke ampak kot sem rekel bolj izgled/udobje ...
Prosil bi za kakšen nasvet in kakšen link kaj priporočate ;)

Gledal sem ti dve opciji zaenkrat:

1.) Glede fedre eibach sportline 45-50/30 kjer še moram amoritzerje potem krajšat in tršat ali že kupiti takšne...

http://www.mstyling.net/iskanje-po-znam ... -5276.html

2.) Ali pa druga varjanta ki se mi zdi huda od Voghtlanda gewinde:

http://www.yatego.com/pbt-racing/p,554c ... 199-968504
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a a_sist To nov 10, 2015 12:45 am

Poceni in dobro pri podvozju ne obstaja :). Če boš krajšal in tršal amortizerje, potem bo trdo kot hudič. Če imaš željo po zelo nizkem avtu, potem vsekakor gevinde. Teh vogtland ne poznam (sem slišal različna mnenja). So pa nekje v sredini cenovnega razreda ( če gledamo civilne verzije).
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a pinny To nov 10, 2015 7:25 am

Če izbiraš med tema dvema možnostima, vsekakor vzami drugo možnost. Sam že menda 5 let vozim vogtland gewinde na svojem bravotu 08 brez problemov. Do sedaj sem vsaki dve leti spredaj za čas tehničnega spreminjal višino, zdej bo pa treba vsak let, ker bo že avto 8 let star. Navojni del si lepo na tanko namažem z neko mastjo, in pred vijačenjem zadevo dol zbrišem, po tem pač ponovno namažem. Pred tem pa sem vozu Eibach pro kit na orginal amortizerjih. Tudi tukaj ni bilo nekih problemov, razen tega da se mi je avto preveč posedal po grdih cestah. Zato in ker sem želu met še nižji avto, in spredaj za odtenek v klin, sem vzel gewinde. Drugače pa ni neke hude spremembe med eibash pro kit in vogtland gewindami, razen v višini avta :D, trdota ni nekej opazna, je pa lega boljša. Nabavu pa sem jih kar pri nas v Techno racing v Kranju, se da fajn zmenit :).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a pskoda To nov 10, 2015 7:42 am

Če boš fedre kupil moraš obvezno še amortizerje zrihtat, ker avto ima po moje kar nekaj prevoženega in so amortizerji že zmatrani.
Drugače pa ni potrebno amortizerje krajšat.

Osebno ko se odločim za te stvari se zapeljem do amortizer.si in tudi uradni zastopniki so za eibah
Lp
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a Black_Racer® To nov 10, 2015 10:31 am

pskoda je napisal/-a:Če boš fedre kupil moraš obvezno še amortizerje zrihtat, ker avto ima po moje kar nekaj prevoženega in so amortizerji že zmatrani.
Drugače pa ni potrebno amortizerje krajšat.

Osebno ko se odločim za te stvari se zapeljem do amortizer.si in tudi uradni zastopniki so za eibah


Pri eibach pro kitu se jih mogoče ne rabi krajšat ker nebi nabijali, pri eibach sportlinu pa jih je treba 100% ker gre 5 cm v podn :D
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Športne fedre ali gewinde za Grande punto dizel

Napisal/-a Black_Racer® To nov 10, 2015 10:33 am

pinny je napisal/-a:Če izbiraš med tema dvema možnostima, vsekakor vzami drugo možnost. Sam že menda 5 let vozim vogtland gewinde na svojem bravotu 08 brez problemov. Do sedaj sem vsaki dve leti spredaj za čas tehničnega spreminjal višino, zdej bo pa treba vsak let, ker bo že avto 8 let star. Navojni del si lepo na tanko namažem z neko mastjo, in pred vijačenjem zadevo dol zbrišem, po tem pač ponovno namažem. Pred tem pa sem vozu Eibach pro kit na orginal amortizerjih. Tudi tukaj ni bilo nekih problemov, razen tega da se mi je avto preveč posedal po grdih cestah. Zato in ker sem želu met še nižji avto, in spredaj za odtenek v klin, sem vzel gewinde. Drugače pa ni neke hude spremembe med eibash pro kit in vogtland gewindami, razen v višini avta :D, trdota ni nekej opazna, je pa lega boljša. Nabavu pa sem jih kar pri nas v Techno racing v Kranju, se da fajn zmenit :).


Verjetno se bom tudi sam odločil za Vogtland gewinde pri yategotu iz nemčije z poštnino pridejo slabe 750€, pri technoracingu pa nimam pojma kolk bi lohk ble
1 3 5
2 4 6 R
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 27 gostov