Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
elektronik90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 12, 2017 9:43 pm

facelift predelava

Napisal/-a elektronik90 Ne feb 12, 2017 10:00 pm

Pozdravljeni,

lastim si Audi A3, 2008 letnik in imam v planu narediti facelift predelavo (zamenjati blatnike, vezno steno, prednje luči, pokrov in odbijač,..). Ker imam že večino teh stvari doma, in sem pred tem da začnem projekt, imam tudi problem glede homologacije. In sicer glede prednjih luči... glede na to, da je ves material original od Audija, nikakor ne morem dobiti tuv za luči. Je pa res, da naj se to ne bi smatralo kot predelava glede na to da govorimo o istem tipu avta in da vse paše ''vijak na vijak''. Ali ima morda kdo kakšno idejo ali je za tak projekt sploh potrebna homologacija ali ne? Problem naj bi bile le luči, za ostale stvari imam že rešitev.

Če je bila že kje kakšna taka tema odprta, se opravičujem, vendar to ni standardna predelava platišč ali stekel, tako da se mi res ne sanja kako bi to rešil vse skupaj.

Za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a Falco_ Pe feb 17, 2017 8:59 pm

Načeloma če je vse original ne potrebuješ homologacije za nič. Glede na to da imaš namen zamenjati celoten sprednji del ne vidim težav. Malo bolj bi se zakompliciralo če bi ti sam po svoje nekaj preurejal, da bi lahko vstavil luči. (npr. rezanje stare havbe, odbijača ipd.)
When life speeds by... downshift.
 
elektronik90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 12, 2017 9:43 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a elektronik90 Sr feb 22, 2017 5:44 pm

to se strinjam, vendar ko sem na amzsju spraseval, mi tudi nihče ni znal točno odgovoriti. Rekli so mi, da domnevajo, da ni potrebe... za točnost sem jim posredoval slike predelave, in naj bi to nekam naprej posredovali... tako da bom v nekaj dneh videl, pri čem smo :) bom sporočil odgovor :)
 
Bavarja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 04, 2016 12:40 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a Bavarja Sr feb 22, 2017 8:13 pm

Jaz mislim da tu nerabiš homologacije,če ne bejž ša prašat na tehnični
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: facelift predelava

Napisal/-a esem Sr feb 22, 2017 9:18 pm

Bi lahko vsaj prejšnji post prebral, preden pišeš? :twisted: :roll: :evil:
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: facelift predelava

Napisal/-a Doche Če feb 23, 2017 12:17 am

Zakaj pa ne bi bilo potrebne homologacije? A ti bo zavarovalnica v primeru nesrece placala popravilo tega kar je zavarovano (letnik 2008) ali to kar si ti vgradil naknadno (in nikjer omenjeno) pa ceprav original? Samo razmisljam na glas.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4344
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a Firediver Če feb 23, 2017 5:51 am

Če že pride do trka, ima avtor že rezervne dele (in to original s tega avta) na voljo...Glede homologacije pa: Če na tehničnem ne vedo, ali se da homologirati, ne bo nihče vedel...

Še eno vprašanje: Ali je imel kdo od vas prometno nesrečo s spimpanim (in seveda vse homologirano) vozilom in je potem dobil od zavarovalnice nazaj toliko, da je spimpal vozilo v prejšnje stanje?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: facelift predelava

Napisal/-a DePalmo Če feb 23, 2017 12:00 pm

Nisem še imel primera, sem se pa enkrat pogovarjal s svojim agentom in mi je rekel da je potrebno vse naknadno vgrajene dele dodatno zavarovati, drugače zavarovalnica krije originalne dele.

Sklepam da če imaš "spimpanega" ali pa narejen facelift, teh delov ne boš dobil izplačanih, boš pa dobil OEM ali pa izplačano vsoto in si greš nato sam kupit ustrezne dele.

Homologacija in zavarovanje sta dve stvari. Homologacija ti daje odobritev da deli pašejo na tvoj avto, zavarovanje pa krije škodo na tvojem avtu. Torej če hočeš da krije dodatno vgrajene dele, jih pač moraš zavarovat. Je pa še druga stran te zgodbe. Če imaš nehomologirane dele, zavarovalnica ne izplača nič. Ampak ker avtor sprašuje o OEM delih, mislim da tukaj nebo problemov (ne me držat za besedo, nisem ne pravnik ne zav. agent!), bo pa zanimivo videt kako se bo to homologiralo, ker TUV za te dele ne obstaja in se ga ne da dobit, vsaj legalno ne.
 
Bavarja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 04, 2016 12:40 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a Bavarja Če feb 23, 2017 8:04 pm

esem je napisal/-a:Bi lahko vsaj prejšnji post prebral, preden pišeš? :twisted: :roll: :evil:

Ja sem spregledal :D =P
 
elektronik90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 12, 2017 9:43 pm

Re: facelift predelava

Napisal/-a elektronik90 Po feb 27, 2017 9:31 pm

živjo, stvar je sledeča... bil sem na tehničnem v ljubljani in v celju... na žalost je stvar še slabša kot prej :D :D v celju pravijo da ni potrebe, ker so original deli, v ljubljani mi je pa neki star ata scitiran zakonodajo, da mora biti vsaka predelava oziroma dodelava vpisana v homologacijski kartonček bla bla bla... tako, da trenutno čakam odgovor višjih sil, ki jim je kolega posredoval slike kako avto zgleda original in kako facelift. dodal je tudi, da za te zadeve ne dobiš tuv-a, tako da bomo videli kako naprej. načeloma tudi tud za odbijač ne bi bil problem (po malce nelegalni poti), vendar so pa večji problem luči... :?: :?: :idea: :idea:

glede zavarovalnice: verjamete ali ne, da imajo deli precej enake vrednosti... pri vsej zadevi skupaj bo potrebno doplačati okol 300e verjetno.. in je moj prednji del precej razbit.. tako, da domnevam da se cene novih delov gibljejo tam- tam. če pa pride do nesreče, pa verjetno krijejo original dele, oziroma bi se moral dogovorit kot sem se trenutno :)

lp
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov