Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
bmwcruser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po apr 10, 2017 2:26 pm

Bmw E36 - Homologacijski Kartonček NE OBSTAJA

Napisal/-a bmwcruser Po apr 10, 2017 2:38 pm

Živjo.

Imam en problem.

Imam Bmw e36 letnik 1997 za katerega NE obstaja HOMOLOGACIJSKI KARTONČEK.

Na avto sem namestil 16 colska lita platišča z 205 50 R16 gumami. Ketr mi ni vseeno za policaje in kazni sem želel stvar vpisati v homologacijski kartonček. Ugotovil sem, da ga ni nikjer. Zato sem klical na Upravno enoto Kper kjer je bil avto 13.2.1997 tudi prvič registriran.

Gospa je prijazno preverila ves arhiv in me 2uri kasneje poklicala, da to vozilo(Bmw e36) ni nikoli imelo Homologacijskega Kartončka, saj so jih uvedli šele leta 1998. :lol:

Na netu sem našel podatek o homologacijkem kartonču, da naj bi bili obveyni od leta 1993.



Zdaj nevem.


Kako to, da ga vozilo ni nikdar imelo. Vse kar bi rad je to, da imam mir v primeru če se policaj zapiči v večja platišča. Sem pa preveril katere dimenzije so ustrezne in predpisane za e36(205/50 R16).

Sedaj pa kako naj sedaj to zadevo vpišem v homologacijski kartonček, če ga ta avto pač nikoli ni imel?? Ka jto pomeni, da lahko predelujem kar mi paše glede nato, da nima omejitev v kartončku kateri ne obstaja, brez njega pa ravno tako nemorem it homologirat.


Hvala v naprej.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Bmw E36 - Homologacijski Kartonček NE OBSTAJA

Napisal/-a RedBaron Po apr 10, 2017 3:40 pm

Tudi jaz sem imel polota, letnik 1997 in tudi ni mel homologacijskega kartona, iz istega razloga, kot ga nima tvoj BMW.

Mislim, da ti v primeru predelav pač izdajo homologacijski karton in je problem rešen.

Ampak konkretno v tvojem primeru, če boš dal gor gume dimenzij, ki jih je predvidel proizvajalec, menim da ne rabiš homologacije... preveri v navodilih, ali pa na nalepki kjer so navedeni tlaki v gumah (pokrovček tanka, ali pa stebriček pri voznikovih vratih) če je navedena tvoja dimenzija...

Tudi jaz sem na polota dal drugo dimenzjio gum (ki jo je predvidel proizvajalec) in nisem potreboval homologacije...
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Bmw E36 - Homologacijski Kartonček NE OBSTAJA

Napisal/-a pixie To apr 11, 2017 9:01 am

Če so vpisane 16ke, potem so bolj verjetno 205/55/r16
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
bmwcruser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po apr 10, 2017 2:26 pm

Re: Bmw E36 - Homologacijski Kartonček NE OBSTAJA

Napisal/-a bmwcruser To apr 11, 2017 12:09 pm

pixie je napisal/-a:Če so vpisane 16ke, potem so bolj verjetno 205/55/r16



Sm se zmotu. Gor so 205/50/r16.



Mene res zanima kako je z raznimi predelavami, naprimer če si zaželim zatemnjena stekla.

Na Homologaciji so mi rekli, da brez Homologacijskega kartona nemorejo nič narediti.
Samo kako naj jim ga dam, če ga pa ni bilo nikoli tudi ko je prišel kot nov avto iz salona.

Še bolj me zanima v primeru, da policaj vidi neoriginal feltne in mi zahteva Homologacijski kartonček.

Kako naj mu dokažem, da ga avto ni NIKOLI imel. Kličite na UE Koper al kako :?:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Bmw E36 - Homologacijski Kartonček NE OBSTAJA

Napisal/-a MacTron To apr 11, 2017 3:55 pm

BMW izdaja COC dokument – Certificate of Conformity ze od l.1995 se pravi, da je to vozilo ze v zakonu ES-homologacije. Skratka, za pridobitev kartoncka bo najprej potrebno pridobili COC, ki ga izda drzava iz katere je vozilo prislo. V tvojem primeru se obrni na uradnega uvoznika BMW (kot ti je ze bilo svetovano iz strani esem-a) v Kopru - Avto Aktiv, tam ti bodo v protivrednosti 100€+ pridobili ta dokument: (primer) http://www.eurococ.eu/files/Image/scany ... ty-COC.jpg. Na uradni strani za tega proizvajalca je cena 140€: https://www.eurococ.eu/en/certificate-of-conformity. Ko pridobis COC, potrebujes se prometno dovoljenje, dokazilo o lastnistvu (racun o nakupu vozila oz. overjeno kupoprodajno pogodbo), osebni dokument, davcno stevilko. Vso to dokumentacijo (kopije) prilozis izpolnjeni vlogi ter se napotis proti Avtoplus-u: http://www.avtoplus.si/images/dokumenti/Vloga_PIV.pdf. Pregled ugotavljanja skladnosti 86 + 10€ izdaja kartoncka. To je postopek za pridobitev potrdila o skladnosti v tem primeru za kategorijo M1. Kasnejse posamicne predelave dodelave pa so vec ali manj po vseh homologacijskih centrih enake 32-36€ (platisca, spoilerji, izpusni sistemi...). Prav ta nadaljevanja pa so opisana v sticky temi osnove homologacij, katero bi moral vsak novinec tudi prebrati.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov