Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
ceedko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So sep 02, 2023 9:07 am

Zakonske omejitve pri nalepkah na avtu

Napisal/-a ceedko So sep 02, 2023 3:46 pm

Živjo,
nekaj sem že pregledoval zakonodajo, pa vseeno raje vprašam, če se je že kdo poglabljal v to.

Na svoj avto (osebni avtomobil Ceed) bi rad na prtljažna vrata nalepil rumene nalepke v obliki puščice (vzorec, kot ga imajo npr. gasilska vozila - https://prnt.sc/Q8D_kUKBZ1uX). Avto je že v osnovi rdeče barve, tako da bi dodal le rumene trakove.

Zanima me, ali obstaja kakšna zakonska prepoved oz. omejitev uporabe tovrstnega vzorca ali barve na osebnem vozilu? Glede na zakonodajo še nisem našel kakšne omejitve - niti ne bi bila potrebna homologacija, ker gre za lepljenje manjše površine vozila. Imam prav ?

Hvala za nasvete :)
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zakonske omejitve pri nalepkah na avtu

Napisal/-a matejxx So sep 02, 2023 5:59 pm

Sicer ne vem kako je to zakonsko.

Toda en predlog. Ne delaj te neumnosti. Še cel rjavet avto je lepši, kot pa polepljen avto z nalepkami.
 
ceedko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So sep 02, 2023 9:07 am

Re: Zakonske omejitve pri nalepkah na avtu

Napisal/-a ceedko So sep 02, 2023 6:24 pm

Hvala za predlog :) Vzet na znanje - trenutno sem še v brainstorming fazi. Ko bom vedel, če je zadeva 100% legalna, bom šele šel v proces razmišljanja DA/NE. Kar sem na hitro naredil v photoshopu mi sicer izgleda top.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Zakonske omejitve pri nalepkah na avtu

Napisal/-a boštjan_01 So sep 02, 2023 8:13 pm

Zakonsko ni prepovedano. Oziroma povedano drugače, za vsako vrsto vozila je zakonsko določeno kaj, kje, kako. Kar ni prepovedano, ni zapisano v zakonodaji.
Iz praktičnega vidika je to smiselno samo če imaš avto pogosto parkiran tik ob prometni cesti.
Jaz imam nalepljen belo/rdeč odsevni trak, da se vidi ko odprem prtljažnik, ponoči se zelo sveti. Stvar okusa, meni načeloma polepljeni avti niso preveč všeč.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov