Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: temnenje stekel

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 05, 2009 2:20 pm

MacTron je napisal/-a:mbseat: Seveda se da, tu je sicer eden od primerkov (zalostno zakljucena zgodba) a
vseeno primer na novi corsi... tretirajo pa tisto sprednjo letvico kot b-stebricek
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 61#1043661


torej bi jaz lahko na Touranu zatemnil prednja stekla saj imam tudi tisti trikotnik?


Slika
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: temnenje stekel

Napisal/-a MacTron Sr avg 05, 2009 5:15 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:torej bi jaz lahko na Touranu zatemnil prednja stekla saj imam tudi tisti trikotnik?


Da, in prav tako to verjetno velja za Ford s-max in c-max itd...

---
11.8.2009
edit: ekskluzivna novica!

Po resnem povprasevanju uporabnika Patrik_A3 pri vecih temnilcih na MB koncu in v
koncnem tudi na celotnem obmocju Slovenije in prav tako tudi pri homologacijski tocki
v KP, sva skupaj prisla do enega zanimivega zakljucka, da se je nas _bordon_ zelo lepo
ponorceval iz vseh... namrec pri vseh temnilcih je bil enak odgovor "lahko naredim toda,
ce gre cez homologacijo pa zal nimam informacij" ...iz tega sklepa je nastala le se _bordonova_
velika LAZ, ki smo jo veselo podajali naprej v podrobnem opisu, kako je on to homologiral.
Seveda, ta avto v taksnem stanju ni videl homologacije! (opisani so bili tudi primeri in nihce
se ni potrdil homologiranih modelov).

Zato se enkrat kot vcasih...
Stranska stekla neglede na steklca pred vrati NI mozno homologirati.
Homologacija je mozna le, ce je steklo belo (ni tonirano), vendar zopet zelo pod ?.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
coffa06
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: Po maj 22, 2006 10:13 pm

Napisal/-a coffa06 So avg 22, 2009 3:12 pm

Točno tako, nima veze kje je B stebriček, pa C stebriček, pa...Voznikova in sovoznikova stekla morajo biti čista, dajte si že enkrat to dopovedat. Zakon je nastavljen tako, da lukenj ni, zato so vsa ugibanja brezvezna. Ma itak se bo spet našel en biser, ki je spet nekaj slišal, da se bo po novem...
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po avg 24, 2009 2:00 pm

Pozdravljeni, jutri 25.8. grem homologirat zadnje tri šipe, ker sem vmes premontiral tudi luči, bi jih še te vpisal v homologacijo, vendar ne vem kako, ker nimam nobenega papirja od luči, so pa kopija originalnih luči za moj avto z lečo, imajo tisto E oznako ali to zadostuje. (vendar je problem ker mam ksenon not zmontiran ali zna bit težava homologirat stekla in luči - pranja nimam in tudi nastavitve višine ne razen če dam za jutri navadne žarnice potem bi moralo it skozi ali pač ne ker nimam papirjev za luči.)
se opravičujem ker sprašujem v napačni temi sam nevem kje bi drugot vprašal
A si tud ti v lukno padu?
Nič vidu, nič slišu, nič kriv!
 
Uporabniški avatar
blackghost
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Pe sep 22, 2006 8:28 am
Kraj: Radeče-Ljubljana

Napisal/-a blackghost Po avg 24, 2009 2:05 pm

Za luči ti zadostuje "E" oznaka, saj meni je, homologiral sm pa na LPP-ju, za xenon pa nimam pojma kako bo šlo...
Slika
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po avg 24, 2009 2:18 pm

Saj jaz grem tud jutr na LPP.

Ksenon vem da nemorem homologirat, sam jaz bi rad sam luči vpisal v homolomo kartonček. Sam če bom zaradtega mel probleme z vpisom luči in stekel raje sploh ne prcam z lučmi nič, ker načeloma sem z mehankarjem dogovorjen za drug teden da dava navadne žarnice not da ne bom mel kakih težav z zakonom ker vem da ne smeš imet tega not luči mam pa tud že dolg časa not pa ni noben nič reku sicer sam raje mam vpisane

hvala za odgovor
A si tud ti v lukno padu?
Nič vidu, nič slišu, nič kriv!
 
dox
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če okt 04, 2007 6:35 pm

Napisal/-a dox Po avg 24, 2009 3:52 pm

kakšne luči imaš to ? serijske? oz so ble na istem modelu avta ? ker kolko sem razbral s tega bi dal samo luči z lečo ti not. če so ble serijske na modelu avta, mislim da jih ne rabiš homologirat. če pa maš kakšne druge pa moreš
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po avg 24, 2009 5:59 pm

Luči so samo replika originalnih luči, ki so jih imeli nekateri avti ta model jih pa ni bilo veliko.
A si tud ti v lukno padu?
Nič vidu, nič slišu, nič kriv!
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Po sep 21, 2009 11:18 pm

Zdravo

Vprašanje za Dolence...

... kje v okolici Novega mesta se da temnit šipe? in kdo je najcenejši in kvaliteten?

Klical sem že na farmel in so mi rekli 180€ :shock:
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Če sep 24, 2009 11:44 am

Poklič Blekija v Domžale? Ni z Doleske verjetn pa ne boš tok € zapravil za benz kot je razlika v denarju. Za 3 vratnega golfa je men en mesec nazaj vzel 80 €. Za karavana pa mislim da je reku 140€ nisem pa ziher. Poglej na njegovo spletno stran. Če pa maš črn avto pa ti naredi gratis kokr jaz vem in polima z svojo reklamo in podpišeš pogodbo da boš mel eno leto gor na avtu nalepke.
A si tud ti v lukno padu?
Nič vidu, nič slišu, nič kriv!
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Napisal/-a CheFF To avg 17, 2010 3:19 pm

Mene zanima, če se da takšno folijo homologirati?
Od zunaj (to je samo tak približno gor probano)
Slika
In znotraj
Slika
Kolega ima ful zatemnjeno zadaj in koliko vidim je ta bolj prepustna tako, da glede prepustnosti pomoje ne bi smel biti problem ali?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 17, 2010 3:27 pm

Kolikor jaz vem, se to uporablja za hišna okna
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi To avg 17, 2010 4:16 pm

PRAVILNIK o zatemnjevanju stekel o vozilih

1. člen
Ta pravilnik ureja pogoje zatemnjevanja stekel na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih.

2. člen
(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:
75% za vetrobransko steklo in
70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

3. člen
Vgradnja zrcalnih folij na stekla vozil je prepovedana.

4. člen
Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

5. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika se prenehajo uporabljati določbe prvega in drugega odstavka 12. člena Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

6. člen
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije. Objavljeno v uradnem listu št. 82, ponedeljek 10. 9. 2007 Dovoljeno je torej temnenje stekel, kjer je potrebno upoštevati določbo, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:

75% za vetrobransko steklo in
70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
Določba prejšnjega odstavka pa ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla le ta je namenjen zaščiti pred soncem.

© Dr.Glass
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Napisal/-a CheFF To avg 17, 2010 6:54 pm

Ajoj škoda, ker sem pred leti še kot otrok videl en avto zatemnjen s tako folijo in od takrat sem si zabil v glavo, da bom imel take šipe, zdaj vidim, da to (po zakonu) ne bo mogoče. :D
 
Uporabniški avatar
tdk
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:03 pm

Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a tdk Pe feb 11, 2011 10:12 am

Prebral sem temo o temnenju stekel v dobri veri, da mi bo lažja odločitev glede temnenja stekel. Ne morem se odločiti ali jih zatemniti ali ne...pa se obračam na vas glede predlogov DA ali NE!
morda se kdo lahko s fotoshopom mal pozabava da vidim,kako bi laguna zgledala.
http://www.mojalbum.com/tdk/laguna-gt

lp tdk
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a blackmagic Pe feb 11, 2011 10:40 am

Ne.
Odkar ne gre homologirat sprednjih šip je temenje izgubilo svoj namen. :evil:
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
tdk
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:03 pm

Re: Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a tdk Pe feb 11, 2011 10:42 am

Saj v tem je glih problem. Zatemnit zadnje steklo in stekli na zadnjih vratih? In kako bi to zgledalo...na metalik srebrnem avtu?

lp tdk
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a blackmagic Pe feb 11, 2011 10:49 am

meni osebno ni všeč pol stekel temnjenih. In to na katerokoli barvo avta. Tudi jaz imam zaradi tega temnjen samo en avto.
Pa sta oba črna. ;)
Zadnjič spremenil blackmagic, dne Pe feb 11, 2011 11:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a nejc1 Pe feb 11, 2011 11:47 am

Meni je pa všeč če so zadnje šipe zatemnjene... Naj ti nekdo s fotoshopom naredi, da boš videl kako izgleda...
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Temnenje stekel...da ali ne?

Napisal/-a SašoP Pe feb 11, 2011 2:25 pm

Js mam zatemnjene use, s tem da so spredne čist mal, zadnje pa pač kokr je lahko, sej pomoje če bi dou eno čist u izi folijo na sprednje, glih da ni tok razlike, se pomoje noben nebi v to spotaknu.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov