Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Pomoc za fedre

Napisal/-a Zazko Ne maj 12, 2002 7:44 pm

A pozna kdo kaksenga dobrga vulkanizerja v Lj. alpa okolici, da bi mi zatrdil fedre, kr nebi rd kupu sportnih, vsaj za zdej ne.
A mislte da je pametno to narest? Kaj vi priporocate?
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale Ne maj 12, 2002 9:01 pm

Fedre boš bolj težko dal zatrdit, lažje bi blo to narest z amortizerji. Pa tut efekt po mojem ne bi bil tok dober. Pr teh stvareh se splača mal več denarja dat, zarad varnosti.

Jst mislm, da je najbolš kupt športne fedre če se le dobijo za tvoj tip avta. Dobiš papirje pa garancijo. ;)
Slika Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a vladek Po maj 13, 2002 6:06 am

definitivno samo sportne kupit ..ce ne bos hotel unicit amortizerjev ... pa tudi rezanje ti ne priporocam ..res da bo nizji ...samo potem ima vzmet cisto drugacno lastnost ...
Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a dobek Po maj 13, 2002 7:30 am

lastnost ostane bolj ali manj enaka, edino hod je krajsi, posledica pa je hudo nabijanje in hudo skrajsana zivljenjska doba amortizerja
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a vladek Po maj 13, 2002 8:14 am

lastnost ni enaka ..ker je drugacna obremenitev. Na drugem mestu obremenjuje vzmet kot prej, glede na tezo, postavitev ipd ... To mi je nekako predaval en tip iz amortizerja pred dvema letoma na salonu v LJ...
Ker vzmet ima na razlicnih delih razlicno proznost ... in potem se vse skupaj prestavi ..
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale Po maj 13, 2002 9:42 am

Če pa že režeš fedre, moraš obvezno ampak res obvezno predelat amortizerje ( nardit mal trše, včasih pa tut spremenit hod amortizerja ). Ampak to res nardiš v skrajni sili. Jaz sem bil prisiljen to narest, ker se ne dobi športnih fedrov za mojo Toyoto. :(
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
TTomas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Če maj 02, 2002 7:53 pm

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a TTomas Po maj 13, 2002 10:48 pm

za kateri model Toyote pa rabis oz. si rabil vzmeti??

Kar se pa tice rezanja oz. trsanja originalnih vzmeti, je to najslabs varianta (predstavljaj si da skrajsas vzmet kemicnega svicnika, kaj dobis...). Raje malo prisparaj in si kupi kvalitetne vzmeti!
lp

Tomas
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a dobek To maj 14, 2002 6:26 am

TTomas pravi:
predstavljaj si da skrajsas vzmet kemicnega svicnika, kaj dobis...


no ja...samo zarad fedre pri svincniku se ne mores ubit

[Sporočilo uredil/a dobek na dan 14.05.2002 ob 09:33 GMT]
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale To maj 14, 2002 12:41 pm

TTomas pravi:
za kateri model Toyote pa rabis oz. si rabil vzmeti??

Kar se pa tice rezanja oz. trsanja originalnih vzmeti, je to najslabs varianta (predstavljaj si da skrajsas vzmet kemicnega svicnika, kaj dobis...). Raje malo prisparaj in si kupi kvalitetne vzmeti!



Rabu sem za toyoto carino letnik 91., nisem mel nobene druge možnosti. Še enkrat pa poudarjam, da so mi predelal tut amortizerje (so bli itak v k...). Zdej sem prav zadovolen, avto se ful hudo pele ( sem mel možnost dobit tut mnenje dolgoletnega dirkača ).

Aja pa denar tuki sploh ni bil vprašanje ( pa ne da sem kak hud kešar ;) ), sej bi tut jst raj dal 30 jurjev kot pa 50 :(

Optimalno pa tut ni če sam ene apexe al pa zarad mene eibache gor vržeš. Če bi hotu met 100% bi mogu tut amortizerje zamenat.

Da se razumemo tut jst sem absolutno za nakup športnih fedrov. Rezanje nikakor ni najboljša rešitev. Predvsem se pa ne sme pretiravat ( tut če gre za kupljene ferdre k ti npr. znižajo avto za 5, 6 cm ni vse tok super ).

[Sporočilo uredil/a 4Sale na dan 14.05.2002 ob 14:05 GMT]
Slika Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a vladek Sr maj 15, 2002 5:14 am

v vsakem primeru je priporocljivo predelat tudi amortizerje oz. jih menjat, ker tudi sama menjava vzmeti vcasih naredi vec skode kot koristi ... Poleg tega se amortizerje lahko unicis ..
Slika
 
G-4S
 

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a G-4S Sr maj 15, 2002 3:16 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale Sr maj 15, 2002 5:22 pm

Se pridružujem mnenju Vladeka in Gforsa. :D
Slika Slika
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a mulc Če maj 16, 2002 9:44 pm

hja... o telih fedrih bi se dalo se pa se govorit. imam cliota prvi model in imam tudi POREZANE fedre. sam osebno nebi kupil sportih vzmeti. navadna vzmet (odrezana) je glih tako dobra kot sportna vzmet. sam sem mehanik in precej mehanikov ki jih poznam ki imajo spuscene avtomobile so si porezali fedre. res je da je bolsi sportni feder samo ni pa vreden toliko denarja... ce ti ni skoda dat 25k sit za sportne fedre ti potem ni problem dat se za sportne amortizerje. jest se nobenega ne poznam da bi mu crknil amortizer zaradi tega ker je avto spuscen. no odlocitev je na vasi strani. ce pa nuca kdo pomoc pri spustu avtomobila sm mu lohko v pomoc:) kako pa vi kaj zadaj spusate avtomobile tisti ki nimate zadaj fedrou? na "podlozke ali na torziji?? PRI VSAKEM SPUSTU - VISANJU VOZILA NAREDITE OBVEZNO OPTIKO - ISTEKANJE KOLES v nasprotnem primero vam bo "radiralo" pnevmatike.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale Če maj 16, 2002 10:06 pm

Jst sem takoj nasleden dan po nižanju, avto pelu na optiko. Bla je "podrta", kar sem pa itak vedu da bo. Tko, da je res obvezno pol pelat avto na optiko tko kot pravi mulc. ;)
Slika Slika
 
G-4S
 

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a G-4S Pe maj 17, 2002 4:44 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Ripper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 12, 2002 9:55 pm

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Ripper Sr jun 12, 2002 10:10 pm

Nikarte jih ne zagaj!

Kupi si raje komplet sportnih vzmeti, poprosi najblizjega mehanika, da ti jih vgradi, opravi optiko in voila avto bo kar naenkrat mnogo trsi, izboljsana bo lega v dolgih zavojih. Konec koncev bo tudi lepsi.

Priporocam Eibach, se posebej ce jih dobis kje ugodneje.
Ko mislis, da leti ze dovolj, pritisni se bolj!
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a monster_d To jun 25, 2002 6:59 pm

Naj mi rajs nekdo pove ce si lahko sportne fedre sam gor zmontiram ali pa je delo prevec zakomplicirano!!!
Ali pa naj rajs grem k kakemu mehaniku!!!
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a Sale To jun 25, 2002 7:25 pm

Ne montiraj jih sam!!! Pri tehničnem pregledu oz. pri atestu baje rabiš račun in potrdilo o optiki od tistega, ki ti jih je vgradil. ;)
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Pomoc za fedre

Napisal/-a monster_d Sr jul 03, 2002 4:00 pm

Zadnic sem si glih sel narocit sportne vzmeti za yugota.Papirjev pa za te vzmeti ne dobim.Kaj bom prisel skozi tehnicnega, ali pa bom mogel serijske vzmeti gor dat?
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov