Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ To okt 26, 2010 11:14 pm

lizard je napisal/-a:Ja res jim peša, se spomnim na forumu enega lastnika iz Prekmurja z novim Polom, ki je imel ravno ta problem s pešanjem znanja. Pritožil se je in kazni ni bilo. Njemu so namreč policaji napisali kazen, da ni imel prižganih zadnjih luči, a v zakonu piše da ni treba. Bolje je imeti zakon oz. dotičen člen na papirju ves čas v avtu.



točno to škodo, pol leta staro octavio, kot opisuje mactron sem v soboto dopoldne vozil čez mejni prehod Jelšane-Rupa proti Reki, ko sem bil od GOSPODIČNE POLICAJKE (slo) na začetku sicer vljudno opozorjen, da imam prižgane meglenke. ko sem omenil, da so to dnevne luči in se je razjezila pa je sledila cela epizoda..
šla na zadnji del avta pogledati in prišla z osuplo novico nazaj, da je dejstvo, da nesmem imeti prižganih samo "meglenk". ko sem ji omenil, da danes vsak audi ima dnevne luči samo spredaj in da v zakonu piše, da so dnevne luči lahko prednje luči, ki svetijo brez pozicijskih je odgovorila, da je to vse res, ampak da pri nas velja drugačen zakon kot v nekaterih evropskih državah, pravtako pa se zadnje luči po njenem skromnem mnenju ne štejejo za pozicijske...

vljudno prosim vse, ki poznate omenjeni mejni prehod, da če ste kolegi te gospodične ji razložite zakaj nima prav, če pa ste voznik z original dnevnimi lučmi pa ob negodovanju razložite kot jaz in upate, da jim bo kapnilo.

v nasprotnem primeru preostane še vžig luči za ponoči in naprej, kot sem naredil sam, ker se mi je mudilo na trening. drugič bom zahtevač kazen.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard To okt 26, 2010 11:56 pm

Če boš naslednjič imel čas vzami ven knjigo z navodili, poišči kjer je obrazloženo delovanje stikala za luči, in vklopi na 1. stopnjo, torej samo pozocijske luči in se sprehodi s policajko okrog avta da bo vidla katere luči vse gorijo ko so vklopljene pozicijske, če ji takrat še vedno ne bo jasno ji ni pomoči. Kar zadnje luči ne obstajajo ali kako se naj izrazim, avto ima zasenčene, dolge, pozicijske oz. parkirne če je avto ugasnjen, zavorne, luči za vzvratno vožnjo, smerokaze. Kakšni bolj rpestižni avti imajo tudi posebej žarnice ki svetijo levo/desno da razvetljijo ovinek.


Pa zakon o dnevnih lučeh mej s sabo :), ne pozabi ji tudi prikazat delovanje prednjih meglenk, da ji bo jasno, da sta spredaj dve ločeni luči.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr okt 27, 2010 2:03 pm

lizard je napisal/-a:Če boš naslednjič imel čas vzami ven knjigo z navodili, poišči kjer je obrazloženo delovanje stikala za luči, in vklopi na 1. stopnjo, torej samo pozocijske luči in se sprehodi s policajko okrog avta da bo vidla katere luči vse gorijo ko so vklopljene pozicijske, če ji takrat še vedno ne bo jasno ji ni pomoči. Kar zadnje luči ne obstajajo ali kako se naj izrazim, avto ima zasenčene, dolge, pozicijske oz. parkirne če je avto ugasnjen, zavorne, luči za vzvratno vožnjo, smerokaze. Kakšni bolj rpestižni avti imajo tudi posebej žarnice ki svetijo levo/desno da razvetljijo ovinek.


Pa zakon o dnevnih lučeh mej s sabo :), ne pozabi ji tudi prikazat delovanje prednjih meglenk, da ji bo jasno, da sta spredaj dve ločeni luči.



meni res ni ratalo, pa sem si vzel dorih 5min... poleg tega, da ni vedela kaj so pozicijske/parkirne luči mi je pripovedovala, zgodbice kako ljudje zlorabljajo meglenke.. kar mi je jasno ampak tudi tega ji nisem uspel dopovedati, da nimam prižganih meglenk, temveč dnevnih luči, nameščenih v meglenke.. upam, da bo glas segel do nje in njej podobnim!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Sr okt 27, 2010 4:20 pm

Ma za tako obrazložitev rabiš minimalno 15 min, pa še potem je vprašanje kak bo rezultat :).
 
blazpoglavc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jun 15, 2010 3:26 pm

dnevne luči

Napisal/-a blazpoglavc Pe okt 29, 2010 6:28 am

a je še možno dobiti modul za dnevne luči? Imam golfa V ki ima funkcijo dnevne luči. vendar mi podnevi ne svetijo ker je avto uvožen iz tujine. tako da se mi prizgejo samo v tunelu ali pa ponoči. kaj mi priporočate oz je možno dograditi? vidim da obstaja modul HLT.
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a pixie Pe okt 29, 2010 8:14 am

da se dobiti mislim da sem ga videl na conradovi spletni trgovini (nisem 100% da tam)
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: dnevne luči

Napisal/-a lizard Pe okt 29, 2010 9:15 am

blazpoglavc je napisal/-a:a je še možno dobiti modul za dnevne luči? Imam golfa V ki ima funkcijo dnevne luči. vendar mi podnevi ne svetijo ker je avto uvožen iz tujine. tako da se mi prizgejo samo v tunelu ali pa ponoči. kaj mi priporočate oz je možno dograditi? vidim da obstaja modul HLT.


Na servis, prkliop na računlanik pa ti tam omogočijo funkcijo dnevnih luči.
 
blazpoglavc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jun 15, 2010 3:26 pm

Napisal/-a blazpoglavc Pe okt 29, 2010 9:17 am

na servisu mi ne morejo nič narediti. sem že probal.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Pe okt 29, 2010 9:19 am

Menjaj servis.
 
blazpoglavc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jun 15, 2010 3:26 pm

Napisal/-a blazpoglavc Pe okt 29, 2010 9:28 am

sem šel na dva različna pa niso mogli nikjer nič narediti. oz niso našli nič v računalniku.
 
Uporabniški avatar
vajenc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne apr 29, 2007 5:47 pm

Re: Dnevne luči

Napisal/-a vajenc Po jul 18, 2011 7:01 pm

Kaj pa modul ali rele, ki bi ob vklopu zasenčene luči izklopil pozicijsko, se da kje dobiti?
 
Uporabniški avatar
GapsoN
Novinec
 
Prispevkov: 484
Pridružen: Če sep 11, 2003 7:35 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dnevne luči

Napisal/-a GapsoN Po jul 18, 2011 7:34 pm

Čemu ti bo pa to služilo? Pozicija je namenjena tudi temu, da ti v primeru okvare zasenčene gori vsaj pozicija.
GapsoN ™
Nobody else

Živim da vozim
Slika
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Dnevne luči

Napisal/-a lizard Po jul 18, 2011 8:13 pm

vajenc je napisal/-a:Kaj pa modul ali rele, ki bi ob vklopu zasenčene luči izklopil pozicijsko, se da kje dobiti?


Se dobi - http://www.tpe-elektronika.com/avtomobi ... -lucko.php Deluje tako, da ga pač zvežeš kakor hočeš (V2.00), torej ko prižgeš avto se ti vklopijo samo zasenečene, če želiš pa tudi pozicijske. Le pred tuneli se moraš navadit da prižgeš pozicijske luči, da si viden tudi odzadaj. Na strani najdeš tudi zastopnike, da veš kje kupit.


@Gapson: Verjetno misli to uporabljat za podnevi, pa ne ve da se stvar reši malenkost drugače.
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Re: Dnevne luči

Napisal/-a rupp To jul 19, 2011 12:42 pm

Nečesa ne razumem, led luči z oznako ES ECE R 87 so dovoljene za uporabo v cestnem prometu v SLO a imam prav?
 
frimd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: To mar 08, 2011 7:29 pm

Re: Dnevne luči

Napisal/-a frimd Po jul 25, 2011 7:13 pm

Imam opel astro h. Na stikalo za luči imam funkcijo auto, vendar si mi na tej poziciji luči prizgejo samo v tunelu ali pa ko je temno.
Se tudi za to dobi kakšen modul za dnevne luči, kot je bilo govora zgoraj za golf v, ki je imel isto tezavo?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Dnevne luči

Napisal/-a _furby_ Po jul 25, 2011 7:17 pm

frimd je napisal/-a:Imam opel astro h. Na stikalo za luči imam funkcijo auto, vendar si mi na tej poziciji luči prizgejo samo v tunelu ali pa ko je temno.
Se tudi za to dobi kakšen modul za dnevne luči, kot je bilo govora zgoraj za golf v, ki je imel isto tezavo?


gres na opel, ti vklopijo sistem preko pc-ja. ;)
turbo inside
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Dnevne luči

Napisal/-a GranDuke_JK To jul 26, 2011 1:57 pm

Sam imam na Punto Mk2 namen dati LED žarnice v mesta za meglenke (teh spredaj ni). Rele bo vezan na kontakt (vklop) in na vklop parkirnih/kratkih (izklop). Delalo bo super, z eBaya že naročil kakih 10 različnih LED žarnic. Policaji me bojo vstavili in bom plačal kazen, čez tehnični itak ne bo šlo :(
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Re: Dnevne luči

Napisal/-a Eazy-O So sep 10, 2011 4:39 pm

Se opravičujem za nevednost, ampak tole res ni moje področje. Malce sem razmišljal o raznih avtomobilih z dvižnimi lučmi, ki so sicer kul, ampak za vsakodnevno vožnjo odveč, če ne drugega iz vidika porabe in vidljivosti (mimo dvignjenega modula, se razume). Sicer sem resda razmišljal bolj o MX-5 NA, kjer znajo biti bojda kar moteče, ker so precej velike.

Torej, zanima me, če še vedno velja kar je napisal Lizard na prejšnji strani? Nabaviš komplet onih Philips LEDic, jih monitraš in to je to?

Je potrebno kakšno potrdilo o strokovni montaži ali kakšni tretji papirji?

Pa predvidevam, da je nek pravilnik, kam morajo biti montirane, ampak nisem nič našel (razen tega, da je nekdo omenil lokacijo med 150 in 250mm od tal)?

Hvala vnaprej.

Link do luči kar na uradni strani: http://www.euroton.si/avtodeli/index.ph ... &Itemid=32
Slika
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Dnevne luči

Napisal/-a lizard Ne sep 11, 2011 8:43 pm

V navodilih je napisano kam in kako se smejo montirat. Navodila za montažo so pa napisana v skladu s homologacijo. In ker so luči homolgirane v EU jih pomojem ni treba naknadno homologirat, lahko pa da se motim. Najbolje da se pozanimaš pri prodajalcu.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Dnevne luči

Napisal/-a _furby_ Ne sep 11, 2011 8:54 pm

pa se dejansko splaca dajat 150+ eurou za te luci? :huh:
turbo inside
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov