Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So avg 28, 2010 9:27 pm

@perom: Se da naredit folija v enaki barvi kot je vozilo tako da pač poveš kodo barve? Če ne, kako zelo podoben odtenek metalik barve se da narediti oz. kako dobro se zadane barva, da pač ne bo preveč odstopalo?

pa še, se da polepit tudi gumijaste elemente?
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Napisal/-a perom Ne avg 29, 2010 10:12 am

po naroćilu se ne dobi, razen če gre za ogromne količine. Na gumo se ne prime (vsaj za dalj časa ne), pa tudi plastika mora biti gladka ali pa vsaj poštrihana
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 To avg 31, 2010 8:23 am

zupi13 je napisal/-a:Sodelavc je par let starga Audija A6 Avanta prodal par mesecev po tem, ko ga je pobarval na mat. Razlog? Vsak dotik z roko se pozna, avtomatske avtopralnice s krtaćami odpadejo, ker se vse pozna, če poškoduješ barvo, se pozna veliko bolj, kot pa, če je avto lakiran-kamenček gre ditekt do šprickita, popravilo poškodb je zelo težavno (prehodi)...... V glavnem, kakor je bil na začetku navdušen, ga je potem veselje hitro minilo .


Jah, mat barva enostavno ni za vsakega. To sem v bistvu že omenil. Mi je pa vseeno čudno kako to, da se je poznal vsak dotik roke?? :shock: Kaj takega ne mat barvi še nisem opazil. Približno 3 leta sem imel mat črn avto pa se nikoli ni nič poznalo zaradi dotikanja. Tudi v avtomatsko pralnico na krtače sem ga nekajkrat peljal pa se ni nič poznalo. Priznam sicer, da če se spustiš v detajle in prav na blizu natančno gledaš se najdejo kakšna napake, ampak to je nekako bistvo mat barv. Imam še tri prijatelje, ki imajo mat črno pobarvane avtomobile pa nima noben takih problemov, kot jih opisuješ. Vsi imajo tako pobarvane avtomobile že nekaj let (od 3 do 6 let!). Naj omenim še to ,da so vsi avtomobili bili barvani amatersko v domačih garažah.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Če sep 02, 2010 5:06 pm

Courage™ je napisal/-a:
89gasper je napisal/-a:Dam še primer avtomobila barvanega z valjčkom... http://www.avtomobilizem.com/modules/ca ... r_id=25167


Mogoče v tvoji glavi ja.


??
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Če sep 02, 2010 6:18 pm

vožnjo "med folk" si jst predstavljam nekako tako:

http://img366.imageshack.us/i/audiquattrorally1dt2.jpg/

tukaj pomoje barva niti ni tok važna, bolj razni bullbari in ojačitve. zna bit pa da bo par odtisov rok gor, tudi to je res.

sam imam mat črn avto, in si ne delam nekih skrbi z barvo. pobarvan je z valjčkom, barva je hrapava ko hudič in tudi usa prah se pozna gor. lih tako kot se na usakmu temnejšmu avtu. sem pa človek, ki se ne ubada z zunanjim izgledom , ampak bolj s tem da je pleh zdrav in mehanika o.k. tiste denarje ki bi pa zapravil za kakšen super unikaten type r m3 style AMG body kit raje vložim v kako strokovno knjigo o komponentah na mojem avtu ali pa v kakšen performance del. 100 ljudi 100 čudi, jebiga
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a TheStuff Pe jun 05, 2015 3:24 pm

Torej zanima me če barvaš avto v mat črno barvo baje da avto rata lisast mislim barva...je to res?
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Barvanje celotnega avta v mat črno barvo.

Napisal/-a cruiser1 So jun 06, 2015 10:07 pm

Ni res.
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Barvanje celotnega avta v mat črno barvo.

Napisal/-a TheStuff So jun 13, 2015 3:49 am

No potem me pa se zanima, ce sedaj nekje parkiram in mi nekdo popraska sredino vrat, tolko da se opazi in ce zelim to popraviti, da se ne vidi, morem cela vrata barvati na novo ali ni potrebe samo tisto fleko ki je popraskana in malo okoli? Naj omenim, da moja mat barva je drugace narejena cez barvo imam mat lak, torej kako popravim prasko? Cela vrata ali samo tisti del? Se ponovim cez mojo barvo je mat lak.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Barvanje celotnega avta v mat črno barvo.

Napisal/-a cruiser1 Ne jun 14, 2015 3:10 am

To bi ti moral pa kakšen ličar točno povedati. Z mat lakom sploh nimam izkušenj.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov