Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® So okt 01, 2011 3:39 pm

Zanima me sledeče glede vodnih barv in lakov. Včasih sem sam vse barval in sem se spoznal na barve in lake + barvanje na nitro osnovi ko pa prideš ven iz tega ker odkar so barve in laki na vodni osnovi pa vozim barvati drugam in se ne ukvarjam več z barvanjem niti nimam več časa tako da ne najdem kvalitetne vodne barve + laka. Imam probleme na hondi civic type R tanovi ker na odbijačih ki so iz PVC ko jih dam barvati (proizvajalca barve in laka ne vem kaj uporablja avtoličar) imam tukaj problem da samo na PVC delih kjer mi prileti kakšni mali kamenček na barvo se mi tam potem začne na veliko dol luščiti lak. Tukaj pa zdaj sumim glede na moje izkušnje da ličar uporablja lak in barvo od vsako od drugega proizvajalca ali bi se naj mešal med bazo in lak plasticditiv za večjo prožnost ali pa da je med bazo in prvo roko laka preveliko zamika in se potem rado lušči že od malega kamenčka ali pa da ima honda civic type-r 8 generacija milano red res tako zajebano barvo za barvati da preprosto menjam ličarja ki bo to obvladal?? :)
Tako da zanimajo me mnenja mojstrov zakaj se lušči,kaj priporočajo glede proizvajalcev barv in lakov,način barvanja ali karkoli?

Hvala
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a black So okt 01, 2011 7:52 pm

Se lušči samo lak od barve, ali lak, barva in podlaga skupaj?
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Ne okt 02, 2011 8:40 am

Samo lak zato pa sumim barva in lak vsaki drugi proizvajalec ali nekaj podobnega
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a black Ne okt 02, 2011 9:12 am

Nimajo veze različni proizvajalci. Dam roko v ogenj da ni dovolj posušil baze pred nanosom laka. Se rado dogaja, posebno na rdečih.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Ne okt 02, 2011 12:04 pm

Pomojem prepozno dal prvo roko laka gor :)
Js ko sem barval sem vedno dal prvo roko laka gor ko sem nekje na mestu kjer se ne vidi probal z prstom in ko je tako pikalo če veš kako mislim sem dal pač prvo roko laka gor to je še najbolj sigurna rešitev nisem nikoli nobenega avta zajebal ampak to je veljalo pri nitro osnovi za vodne pa nevem se nisem nikoli obremenjeval ampak mora biti nekaj podobnega :)
1 3 5
2 4 6 R
 
fleko
Novinec
 
Prispevkov: 155
Pridružen: Ne jan 13, 2008 4:42 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a fleko Ne okt 02, 2011 12:47 pm

Pozdravljeni,
da neodpiram nove teme....
Zanima me kakšna je kvaliteta tele barve in če je primerna za nanašanje z valjčkom?
http://www.ebay.de/itm/3-KG-Kunstharzla ... 1021wt_905
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a black Ne okt 02, 2011 1:08 pm

Black_Racer® je napisal/-a:Pomojem prepozno dal prvo roko laka gor :)
Js ko sem barval sem vedno dal prvo roko laka gor ko sem nekje na mestu kjer se ne vidi probal z prstom in ko je tako pikalo če veš kako mislim sem dal pač prvo roko laka gor to je še najbolj sigurna rešitev nisem nikoli nobenega avta zajebal ampak to je veljalo pri nitro osnovi za vodne pa nevem se nisem nikoli obremenjeval ampak mora biti nekaj podobnega :)


Ne moreš prepozno laka gor dat... Delam v ličarski delavnici, kjer imamo barve na vodni osnovi, lak je pa ostal isti. Vodni lak je še v povojih, ampak pride kmalu...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Ne okt 02, 2011 6:56 pm

BArve ima ličar od silcota vodne,lak pa od lecklerka če se ne motim tako da glede kvalitete pa nimam pojma ali kaj bi lahko bilo narobe :)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a monster_d Ne okt 02, 2011 7:32 pm

black je napisal/-a:Nimajo veze različni proizvajalci. Dam roko v ogenj da ni dovolj posušil baze pred nanosom laka. Se rado dogaja, posebno na rdečih.


Če ne posušiš dovolj ¨baze¨ pred nanosom laka, barva ¨zakuha¨ , torej ni to krivo
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a monster_d Ne okt 02, 2011 7:50 pm

Black_Racer® je napisal/-a:Js ko sem barval sem vedno dal prvo roko laka gor ko sem nekje na mestu kjer se ne vidi probal z prstom in ko je tako pikalo če veš kako mislim sem dal pač prvo roko laka gor to je še najbolj sigurna rešitev nisem nikoli nobenega avta zajebal ampak to je veljalo pri nitro osnovi za vodne pa nevem se nisem nikoli obremenjeval ampak mora biti nekaj podobnega :)


Tudi sam na tak način probam ponavadi če je dovolj suh prvi sloj laka. Uporabljam pa lak namenjen vodnim barvam.

Glede tvojega problema.Imaš problem med zadnjim slojem barve ter prvim slojem laka. Problem išči tukaj vmes.
Kakšen je bil postopek nanašanja barve? 2roki + megla? temperatura v komori? Lahko tudi probaš pri dobavitelju barv če ti lahko da kos laka z odbijača na analizo.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Po okt 03, 2011 12:12 pm

No to bom pa poizkusil z analizo da vidim kaj bi bilo če se da ugotoviti ker po 2 barvanjih sprednjega odbijača in dveh barvanjih sprednjega odbijača samo zaradi luščenja laka zaradi malega kamenčka pa res ni normalno in niti nimam več živcev vsaka 2 meseca barvati odbijačev ampak potrebno bo še tretjič s tem da 100% kot je treba ker takole ko je vse oluščeno res zgleda samo za "kozlat" :)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a ales. Po okt 03, 2011 12:23 pm

prijatelj pejd v ložnico in kupi oz naj ti zmeša nitro bazo imajo je kolk češ kupi najdražji lak in si pobarvaj
če se ti pa ne da pa svojemu ličarju prines nitro barvo pa bo rešeno če te pa še to ne zadovolji pa prines odbijač pa ga bo kolega pobarvo pa plačaš pa si rešen :D
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Po okt 03, 2011 6:44 pm

Na nitro osnovi si lohk sam barvam samo komoro rabim bi bil najbolj siguren če bi se spet luščlo kaj bi blo narobe :)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Neyo-Neyo Po okt 03, 2011 7:06 pm

Kvalitentne barve se dobi tukaj

http://www.xtremecolors.nl/index.html

8)
....
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Nixxon To okt 04, 2011 10:14 am

Also ti lahko tudi Blik v LJ zrihta.
Slika
 
ciklon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr apr 16, 2008 10:33 pm
Kraj: izola

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a ciklon Sr jul 22, 2015 1:04 pm

Kakšnja je razlika v obstojnosti barv pred cca 15 leti in sedanjimi na vodni osnovi.Neki ličarji so mnenja, da je časovna obstojnost
sedaj barv-lakov očutno slabša kot pred leti.prej zbledijo in bolj so občutljive na pranje. Kaj je res?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a INFINITI Sr jul 22, 2015 2:24 pm

To je v osnovi res - lak danes je precej bolj občutljiv in slabši. Po drugi strani pa so velike razlike tudi med proizvajalci, sploh pri premium znamkah. Mercedes ima recimo tudi "keramičen" lak na voljo, ki je fenomenalno odporen na praskanja in vse drugo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1794
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a emozul Sr jul 22, 2015 3:05 pm

ciklon je napisal/-a:Kakšnja je razlika v obstojnosti barv pred cca 15 leti in sedanjimi na vodni osnovi.Neki ličarji so mnenja, da je časovna obstojnost
sedaj barv-lakov očutno slabša kot pred leti.prej zbledijo in bolj so občutljive na pranje. Kaj je res?


Za opla lahko rečem, da je lak zelo slab, meni se je recimo odluščil pri dobrem letu starosti.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a miapan Po dec 07, 2015 2:12 pm

Kje se še dobi lake na nitro osnovi? In od katerega leta dalje imajo Japonski avti vodne barve?
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Kvaliteta barv in lakov

Napisal/-a Black_Racer® Pe dec 11, 2015 9:42 am

Glede vremenskih razmer imamo tudi zdaj veliko več vročinskih valov, večje temperature tako da že zaradi tega bolj uničujejo UV žarki lak, res pa je da šparajo z materiali ko delajo barve in lake tako da se to tudi pozna v kvaliteti kasneje
1 3 5
2 4 6 R
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov