Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a ribko Pe maj 31, 2013 9:51 pm

Pozdravljeni!
Imam golfa 4-ko vr6 in bi jo predelal da bi izgledala bolj športno. Za začetek sem mislu kupit body kit, zamenjat spednje in zadnje luči, platišča, nato pa pride še zvok avtomobila notranjost, podvozje in zavore. Večuino delov sem že poiskal (samo za notranjost še ne) zdej me pa zanima če so deli primerni za ta avto in če so vredni svojega dnara.

body kit 1: http://www.ebay.de/itm/VW-GOLF-4-BODYKIT-FRONTSCHURZE-HECKSCHURZE-SCHWELLER-/330927621771?pt=DE_Autoteile&hash=item4d0cd2c68b
body kit 2: http://www.ebay.de/itm/VW-GOLF-4-BODYKIT-FRONTSCHURZE-HECKSCHURZE-SCHWELLER-/251240381712?pt=DE_Autoteile&hash=item3a7f17fd10
se še odločam al prvega al drugega predlogi so dobrodošli :D
zadnje luči 1: http://www.silux.si/spletna-trgovina/svetila/volkswagen/golf-iv/zadnja-luc-vw-golf-4-98-03-led
zadnje luči 2: http://www.silux.si/spletna-trgovina/svetila/volkswagen/golf-iv/zadnja-luc-vw-golf-4-98-03-led-crna mi je črna bolj všeč :D
zadnje luči 3: http://www.ebay.com/itm/99-04-VOLKSWAGEN-VW-GOLF-MK4-mk-IV-L-E-D-LED-TAIL-LIGHTS-BLACK-/271070740853?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AGolf&hash=item3f1d134175&vxp=mtr
sprednje luči 1: http://www.ebay.com/itm/99-05-VW-GOLF-MK4-HALO-PROJECTOR-HEADLIGHTS-BLACK-W-BUMPER-SIGNAL-MARKER-LIGHTS-/330807123585?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AGolf&hash=item4d05a41e81&vxp=mtr
sprednje luči 2: http://www.ebay.com/itm/1999-2005-GOLF-MK4-LED-DRL-SIGNAL-PROJECTOR-HEAD-LIGHTS-BLK-/300631414817?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AGolf&hash=item45ff075821&vxp=mtr

vzmetenje: http://www.awesomegti.com/car/vw/golfmk4/bilstein-b14-coilovers-golf-iv-1j1-1-8-4motion-1-9-tdi-4motion-2-0-4motion-2-3-v5-4motion-2-8-v6-4motion-3-2-r32-4motion bilstein ali
vzemtenje2: http://www.awesomegti.com/car/vw/golfmk4/vw-golf-mk4-estate-eibach-pro-street-s-kit-71582 eibach ali blažilniki bilstein pa eibach vzmeti?
aniti roll bar: http://www.awesomegti.com/car/vw/golfmk4?subpart=452 se še odločam
bremze: http://www.awesomegti.com/car/vw/golfmk4?brands=48&subpart=436 v čem je razlika?

Pa verjetno bo treba menjati tudi havbo ki ma ravni rob ker na belem body kitu ni krogeca izrezanga na havbi od značke+ še kake cevi da bo lepš mašina zgledala pa še kake fajne feltne bo treba poiskat pa zračni filter me še zanima katerega bi mi prporočali in pa izpušni sistem še razmišljam da bi milteka vzeu. še za ostale malenkosti pri stylingu kot so žarnice pa kej takega bom pa sproti poiskau. aja pa če še kej priporočate da se menja kr povejte ker predlogov in mnenj ni nikoli premalo :D

Lp, ribko
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a Daedalus Pe maj 31, 2013 10:18 pm

Ajajajaj.
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a HPF Pe maj 31, 2013 10:23 pm

Trenutno se mi sicer ne da debatirat o delih, bi te pa vseeno (dobro namerno) opozoril, da ta prehitri in predrzni stil ni več ravno "v modi" in se mu večina uporabnikov milo rečeno posmehuje.
Sicer vedno pravim, da naj vsak naredi tak da bo njemu všeč, tako da je izbira povsem tvoja.. bi te pa pohvalil, da za razliko od večine gledaš spodobno podvozje ter pošten komplet zavor. Razliko med obema kompletoma imaš napisano v opisu obeh izdelkov. Verjamem, da si avto šele nabavil, zato ti svetujem da dobro pregledaš teme po spletu (poglej malo na forum vwvortex ipd.) in se ne zaganjaš v nakupe.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1387
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a thunderbolt Pe maj 31, 2013 10:27 pm

Ribko: samo ne it s temi predlogi na VW forum, ker te bodo po hitrem postopku banal :mrgreen:

Sicer vsakemu svoje, ampak moje mnenje je, da takšnega avta je za kaj takega škoda.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a Daedalus Pe maj 31, 2013 10:48 pm

Tako je, časi Fast&Furious so mimo, in še nihče ni avta zrihtal na takšen način zato, da bi bil nevpadljiv. Dandanes boš vpadljiv na tak način, da se ti bo 95% ljudi smejalo, 5% ljudi, ki pa je na isti valovni dolžini, ti bo pa favš. Pa par plehkih bab boš dobil.


DOBRO premisli. Ni vse tako črno-belo. Tak avto te ne bo kar naredil nekoga, kot se to prikazuje v filmih. Pa govori, da delaš zase (kot to večina potem reče) kot želiš, resnica je zelo verjetno takšna, kot sem napisal. Še vsi, ki jih poznam, ki so se spuščali v takšne oblikovne podvige, so prepotentni muloti, potrebni nekega "statusa" na ulicah...


PS: Vse to so dobronamerni nasveti! ;)
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a Yagi-san Pe maj 31, 2013 11:18 pm

Nabavi, zmontiraj, predstavi ! Kar ti je všeč, to zase realiziraj......
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a Daedalus So jun 01, 2013 1:17 am

Yagi-san je napisal/-a:Nabavi, zmontiraj, predstavi ! Kar ti je všeč, to zase realiziraj......


Jaz ne bi vzpodbujal početja, ki ga lahko stane nekaj tisoč € in povzroči negativne reakcije, ki jih verjetno ne bo pričakoval.

Sej, ok, njegov denar, njegov okus...vse to štima. Ampak jaz vem, da je to passé, in tudi, če bi bil jaz na njegovem mestu in bi rad to speljal, ne bi spraševal na forumu in si delal štal samemu sebi...to pomeni, da se morda ne zaveda, da je to passé.



V glavnem, ribko, fajn premisli, verjetno je avto frišno kupljen, tako da še malo počakaj, da se "čustva" pomirijo al karkoli že. Nabavi gewinde, ene dobre feltne, bremze so tudi dobra nadgradnja (edino nevem kake so te, ki si jih predlagal...preveč "racing" bremze se ne obnesejo pri normalni vožnji (ki jo, upam da, prakticiraš, ko si na navadnih cestah). Tiste luči niso več "in" in jih itak ima že skoraj vsak drugi VR6, ki pride na avto.net. Skupaj z body kit-om bi vse skupaj izpalo totalna rižota, žal.

Če pa rad stisneš po plinu, pa nekaj tega denarja raje nameni kompletu gum za na pisto, pa bo to še dober izgovor za nakup sway-bar-a in "racing" bremz, in lepo hodi na pisto spihat sebe in avto, pa bo vse lepo in prav. :)


OK, dovolj moraliziranja. =P
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a King1 So jun 01, 2013 5:58 am

Sicer se z tem nisem nikoli ukvarjal ampak se strinjam z uporabniki, da je ta stil že pozabljen in da boš najverjetneje deležen posmeha. Če že rihtaš potem se nagibaj v tej smeri in ga naredi original. Spodnja slika. To je moje mnenje.

lp

p.s. aja pa tvoj golf ni VR6 ampak V6 ;)
Priponke
1.jpg
 
t1l3n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne jun 14, 2009 8:53 pm
Kraj: Maribor

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a t1l3n So jun 01, 2013 7:13 am

King1 je napisal/-a:p.s. aja pa tvoj golf ni VR6 ampak V6 ;)



Motor je VR6 komercialna oznaka pa je res na novejših V6 ;)
Slika
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a vuli So jun 01, 2013 10:27 am

ribko je napisal/-a:Pozdravljeni!

bremze: http://www.awesomegti.com/car/vw/golfmk4?brands=48&subpart=436 v čem je razlika?

Lp, ribko

Razlika
1.link - 4 Piston Kit 323x28 1-Piece Discs
2.link - 4 Piston Kit 328x28 2-Piece Discs
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a pskoda So jun 01, 2013 10:44 am

Tolk denarja boš zmetal na ta stara j...a :shock:
Samo bremze bodo skor toliko stale kot je vreden avto
Lp
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a acad So jun 01, 2013 11:36 am

Jaz ti predlagam da greš na volkswagen forum, kjer ti bodo pravilno svetovali kaj je najboljše in kaj je v "OEM modi" .. ugibam da je to tvoj prvi avto in bi rad pustil kakšen pečat na njem, zato ti verjetno ne bo vseeno kako bo izgledal in kaj si o njem mislijo drugi kajne? ;)

Žal vsi ti body-kiti in podobne zadeve iz poliestra in plastike so bolj zadeva preteklosti in so ljudem zanimivi kot lanski sneg.. predlagam ti da še počakaš malo s predelavo, poišči nekaj dobrih namigov in sem prepričan da bo tvoj avto na koncu izpadel ven tako da bo vsem všeč, najbolj pa tebi :)

Pa še v info, naprimer če imaš 2.500 € vreden avto in v njega vložiš kakih 2.000€ posodobitev pa naj si bodo to felne, spojlerji, luči, hauba, ... bo avto na koncu po tvojem mnenju res vreden 4.500€ ampak prodati da za več kot 2.000€ neboš mogel, žal..

pa LP
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a Daedalus So jun 01, 2013 5:14 pm

acad je napisal/-a:Jaz ti predlagam da greš na volkswagen forum, kjer ti bodo pravilno svetovali kaj je najboljše in kaj je v "OEM modi" .. ugibam da je to tvoj prvi avto in bi rad pustil kakšen pečat na njem, zato ti verjetno ne bo vseeno kako bo izgledal in kaj si o njem mislijo drugi kajne? ;)

Žal vsi ti body-kiti in podobne zadeve iz poliestra in plastike so bolj zadeva preteklosti in so ljudem zanimivi kot lanski sneg.. predlagam ti da še počakaš malo s predelavo, poišči nekaj dobrih namigov in sem prepričan da bo tvoj avto na koncu izpadel ven tako da bo vsem všeč, najbolj pa tebi :)

Pa še v info, naprimer če imaš 2.500 € vreden avto in v njega vložiš kakih 2.000€ posodobitev pa naj si bodo to felne, spojlerji, luči, hauba, ... bo avto na koncu po tvojem mnenju res vreden 4.500€ ampak prodati da za več kot 2.000€ neboš mogel, žal..

pa LP


To je tudi treba upoštevati. To je skoraj dobesedno stran vržen denar ko avto prodaš.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a ribko Ne jun 02, 2013 9:35 pm

Ja sej to sm tutu prvo razmišlu al bi dau body kit al ne... sam če pol nebi body kita gor devu bi verjetn pol sam luči menju pa kake fajne feltne pa mogoč kak majhen spojlerček :D pa bom raj v ozvočenje vložu :))
sam pol namest body kita bi raj kupo notranjost pa zračne filtre pa kak dober izpušni sistem ;)
sam za bremze so pol une ko so dražje sta za levo pa desno stran spredi sam ka zadne je treba pa še dodatno kupit?
hvala za dogovore vsem
lp, ribko
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a R 26 Po jun 03, 2013 2:24 am

Postopek predelave vozil:
- prvo so feltne in gume, vizualno lepse zgleda in boljse se pelje
- ugotovis da je rob med gumo in blatnikom prevelik in da se avto prevec nagiba v zavojih oz. ga spustis
- zacnes z nadgradnjo motorja se pravi izboljsava zavor
- muska, ce je voznik velik ljubitelj, je lahko ta korak tudi prej
- se eno fajn pranje in poliranje in avto je prakticno koncan

Razni filtri ti konje popapcajo in z izpuhom tudi ne bos pridobil na moci, ce le ta ni akrapovicev. ce zelis le zvok je zgodba druga. Vsa ostala navlaka je danes gledano nepotrebna, negledljiva in znizuje vrednost avtomobilu.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 03, 2013 2:50 pm

Najprej bi se na tvojem mestu vprašal, če je nadgradnja zavor res potrebna. Če misliš z njim občasno na kakšen Grobnik ipd., potem že, če ne, niti ne vidim smisla v menjavi (vsaj dokler niso recimo diski že obrabljani. Podobno velja tudi za feltne, vizualno je lepša večja colaža, za zmogljivosti je pa verjetno 17" in čim manjša teža optimum.

Na tvojem mestu bi se najprej odločil za feltne+dobre gume, podvozje, poliranje pri enem od forumskih mojstrov, ozvočenje (predvsem kvaliteta zvoka in ne toliko "nabijanje"), ... Trenutno v modi in tudi splošno najbolj "obstojna" je nadgradnja z originalnimi deli (luči, spojlerji, pragi, recimo r32 je ena opcija...), izbire je pri Golfih veliko. Ogledala lahko daš od Golfa V in zadelaš žmigavce v blatnikih (en uporabnik je to naredil), lahko daš oba velika/majhna (enega naročiš iz Anglije) ipd.

Za dele lahko povprašaš forumaše, ki so to že počeli, ena varianta za nove originalne dele je tudi nemški AHW Shop.

Najbolj pomembno je pa seveda, da najprej temeljito preveriš in porihtaš osnovne stvari, če kaj ne štima.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
stig
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne mar 02, 2008 1:43 am
Kraj: Novo mesto

Re: Golf IV VR6 2.8 predelava

Napisal/-a stig Če jun 06, 2013 12:14 am

še en nasvet karkoli boš kupoval bodi pozeren da dobiš zdraven TUV certifikat za homologacijo...ker masigdo na to pozab avto sestav in pol se revež ne more avta registrerat in se j... z iskanjem papirjev
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov