Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 21, 2012 11:36 am

Lp
Na začetku bi pohvalil spletno stran je kar nekaj ljudi ki se res spoznajo na okvare,kapo dol.
Nekako sem že obupal s svojim avtom zato bom poskusil še tukaj sem dobil občutek da tisti
ki sodelujejo na forumu resnično želijo pomagati.
Kar nekaj nasvetov iz tega foruma sem uporabil žal neuspešno.
In sicer govor je o Audi-ju A4 1.9 TDI 131KM letnik 12/2002.
Menjal sem gred v motorju z odročniki.
Nato sem menjal vse štiri dize ter kablovje ki gre na njih.
V mesecu maju zamenjal tudi turbino,avto servisiram na 10.000km.
Da ne pozabim tudi cevko ki gre skoraj čez polovico motorja od turbine
menjana.
Vem menjal skoraj že vse vendar se mi ponavlja napaka da avto prične tresti
pri temper.75 C,nekaj časa trese nevem 1km ali 2,in se umiri malo preden doseže tem 90 C.
(menjal tudi termostat).
Ko se naprimer peljem od LJ.-Go avto lepo dela,vendar ko pridem z avto ceste,mi ponovno začne tresti avto kod
da bi se mučil.Drugače sem zelo zadovoljen z njim ampak enostavno ne več na koga se obrniti.
Za seboj imam kar nekaj km. rad vozim malo hitreje na AC (140-150),ampak po prebranem na tem forumu
za ta avto to nebi smel bit problem.
Zato se obračam na pomoč resnično sem že počasi obupal.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a RedBull™ Pe sep 21, 2012 12:34 pm

Koliko prevoženih kilometrov pa ima avto? Tester pokaže kako napako ali ne? Kako je takoj zjutraj, ko je avto še mrzel in ga vžgeš? Se vibracije med vožnjo pojavijo samo takrat, ko se ustaviš? Če dodaš malce plina, se umirijo ali še vseeno trese?
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 21, 2012 3:16 pm

Avto ima 170.000 km.Tester ne pokaže nobene napake.
Včasih se mi zgodi da avto predno zaženem se pokaže lučka za (meni delujeje kod znak za spiralo upam da sem prav napisal po domače) če ga
zaženem,sam od sebe doda gas in to kar konkretno.Nato ga ugasnem in ponovno zaženem je pa u redu v narekovajih.
Avta nikoli nisem tišal hladnega predno ga zaženem počakam da se pogasnejo lučke.
Ja ravno ta teden ko sem šel v Lj. ko sem šel z AC dol je avto nekako treslo skoz.
Sem pa opazil tudi da če stojim spredaj pred avtom nalevi strani pride nekakšna srebrna okrogla kakor gobica,
malo pod njo pa je plastičen del z palčko.Tam je začelo tudi malo puščati olje je možno?
Lahko pa naredim tudi sliko da bi bilo lažje.
Res enostavno sem obupal popolno nad mehanikom malo počasi pa
obupujem tudi nad avtom vendar me vsi prepričujejo naj ga ne prodajam.
Ne želim ljudi na vratih in prerekanja.
Res vsake pomoči ali rešiteve bi bil zelo vesel.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 21, 2012 3:35 pm

DSC01445.JPG


Takole sedaj zgleda.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TrijoAdijo Pe sep 21, 2012 3:57 pm

V tistem momentu, ko začne trest, stisni sklopko in spusti gas in opazuj, na koliko obratih deluje motor in v kakšenm položaju je cager za temp. motorja. Potem pa svoja opažanja deli z nami :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 21, 2012 4:17 pm

Pri temperaturi 60-75 C merilnik obratov 0.8 tresenje v levo in desno kod bi se pozibaval.
Pri temperaturi 90 C tudi ko je avto močno segret vroč, merilnik obratov 0.8 ga ne dviguje in znižuje
to pomeni da bi skakal (merilnik obratov),avto trese vendar veliko manj.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TrijoAdijo Pe sep 21, 2012 7:59 pm

Se pravi, da je cager pri miru, motor pa trese?kak pa se motor sliši takrat ko trese? morda kot da bi neenakomerno deloval?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 21, 2012 10:27 pm

Ja, ne enakomerno trese pa kod star traktor me spominja kod na traktor stayer,včasih me je prav sram potem malo pogoljufam
in dodam malenkost gasa da ni tako očitno.
Sam kazalec obratov pa nikoli ne poskakuje.Postavi se na 0.8 in se ne premakne neglede na to ali trese ali ne.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a Vikking Pe sep 21, 2012 10:37 pm

Sicer znana in pogosta napaka na teh vozilih, ki povzroča tresenje in pozibavanje je sledeča: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 586/005510

Ampak predvidevam, da bi jo moral tester prepoznati. Če boš hodil kaj k mehaniku naj ti še to preveri na sovoznikovi strani, saj je elektronsko krmiljena, v tej membrani pa je mislim da tekočina.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a Jerch_ Pe sep 21, 2012 10:44 pm

Zadnjic je bila podobna debata, sicer o tem kako avto meče v zasilni program in je eden od administratorjev omenil, da na forumu lahko največ pomagamo z nasvetom o dobrem mehaniku za diagnostiko problemov.
Sam imam enak motor. Avto sem dobil od očeta in ga vozim od kar sem naredil izpit. torej že skoraj osem let. za sabo ima 250.000km, 150.000 čipiranih in vsaj 30.000 zelo težkih, ko je moral trpeti mojo mladost.
problemov sem imel kar nekaj. enega sem rešil s pomočjo foruma. Najbolj pa mi je pomagalo, da sem preko foruma spoznal mojega mehanika in od takrat je diagnostika učinkovita. človek se pač res spozna na določene motorje in imam srečo da vozim enega od teh.
če si pripravljen peljati avto na servis v okolico LJ ti lahko sporočim kam se meni zdi smiselno. reklame ne bom delal. kot tudi ne hvalim ne motorja in ne svojega avta.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa So sep 22, 2012 1:23 pm

Jerch_ je napisal/-a:Zadnjic je bila podobna debata, sicer o tem kako avto meče v zasilni program in je eden od administratorjev omenil, da na forumu lahko največ pomagamo z nasvetom o dobrem mehaniku za diagnostiko problemov.
Sam imam enak motor. Avto sem dobil od očeta in ga vozim od kar sem naredil izpit. torej že skoraj osem let. za sabo ima 250.000km, 150.000 čipiranih in vsaj 30.000 zelo težkih, ko je moral trpeti mojo mladost.
problemov sem imel kar nekaj. enega sem rešil s pomočjo foruma. Najbolj pa mi je pomagalo, da sem preko foruma spoznal mojega mehanika in od takrat je diagnostika učinkovita. človek se pač res spozna na določene motorje in imam srečo da vozim enega od teh.
če si pripravljen peljati avto na servis v okolico LJ ti lahko sporočim kam se meni zdi smiselno. reklame ne bom delal. kot tudi ne hvalim ne motorja in ne svojega avta.

Če povem po pravici sem se resnično prijavil na ta forum ravno zaradi tega ker sem dobil občutek da sio še ljudje ki želijo nesebično
pomagat.Vsem ki se trudite res hvala.
Bi bil vesel glede mehanika.
Pripeljati se v Ljubljano je najmanjši problem, sem še stare šole tako da zaupam na besedo.
Žal mojemu dolgoletnemu mehaniku ne zaupam več.
Njegove osebne težave zgleda uplivajo tudi na samo kavliteto popravil takšen občutek
sem žal dobil.Bi bil pa zelo vesel če bi ga predhodno malo pouprašal če se mu glede na napisano sanja
o kakšni napaki bi lahko šlo (cenovno).
Jerch za enkrat hvala povej kako ti sporočim podatke.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a esem So sep 22, 2012 1:37 pm

TomazVa je napisal/-a:
Jerch_ je napisal/-a:.... Najbolj pa mi je pomagalo, da sem preko foruma spoznal mojega mehanika in od takrat je diagnostika učinkovita. človek se pač res spozna na določene motorje in imam srečo da vozim enega od teh.
če si pripravljen peljati avto na servis v okolico LJ ti lahko sporočim kam se meni zdi smiselno. reklame ne bom delal. kot tudi ne hvalim ne motorja in ne svojega avta.
....
Bi bil vesel glede mehanika. ... Jerch za enkrat hvala povej kako ti sporočim podatke.

@Jerch
Gotovo bo ta informacija še komu koristila, tako da tega mehanika kar tu napiši.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a Jerch_ So sep 22, 2012 10:21 pm

esem je napisal/-a:
TomazVa je napisal/-a:
Jerch_ je napisal/-a:.... Najbolj pa mi je pomagalo, da sem preko foruma spoznal mojega mehanika in od takrat je diagnostika učinkovita. človek se pač res spozna na določene motorje in imam srečo da vozim enega od teh.
če si pripravljen peljati avto na servis v okolico LJ ti lahko sporočim kam se meni zdi smiselno. reklame ne bom delal. kot tudi ne hvalim ne motorja in ne svojega avta.
....
Bi bil vesel glede mehanika. ... Jerch za enkrat hvala povej kako ti sporočim podatke.

@Jerch
Gotovo bo ta informacija še komu koristila, tako da tega mehanika kar tu napiši.


b-innova. menges. kontaktna oseba- blaz 070 620 620
nisem zelel nikoli delati propagande. ne bom govoril nic o tem kaj dela ampak to kar bi ti rabil- diagnostiko za vw TDI motor vem da obvlada.
kot sem ze napisal najbolj cenim to, da moj avto od kar ga servisiram pri njemu še nikoli nisem odpeljal brez diagnoze. bilo je kar nekaj problemov za katere sem sam kriv. živim čisto na drugem koncu ljubljane (ko sem sploh doma) in mi ni žal teh dodatnih km katere delam. seveda zna olje, zavore in gume vsak menjati. ko pa se zatakne jih večina le probava, brise napake in ljudje plačujejo dele katere sploh ni potrebe menjati. upam, da bom komu pomagal s to informacijo.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Ne sep 23, 2012 12:33 pm

Res hvala za informacijo takoj v ponedeljek ga pokličem in če me že v ponedeljek vzame ti sporočim.
Kakor koli sporočim kako so mi zadevo uredili.
Nevem pa kako če uspe se tebi odolžim vsaj z pivom.
Poročam kako bo :D
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Ne sep 23, 2012 12:42 pm

Jerch kaj je to privat ali služben tel.
Hvala
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a Jerch_ Ne sep 23, 2012 6:37 pm

TomazVa je napisal/-a:Jerch kaj je to privat ali služben tel.
Hvala


oboje. ne obupaj pri prvem klicu, če ne dvigne, ker clovek ne sedi v pisarni :)

verjamem, da se bo stvar rešila. potem pa bomo že kje kakšno pivo cuknili
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa To sep 25, 2012 4:06 pm

Tako danes avto oddan v diagnostiko.
Ko končajo sporočim napako in ceno lahko pa že takoj
pohvalim odnos.Čeprav je fant mlad je pristop pravi.
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe sep 28, 2012 8:25 pm

Tako avto ima diagnozo.
NA SERVISU V CELJU AVTOMEHATRONIKA KJER SO MI MENJALI ZATEGNILI 2 IN 4 ŠOBO DO KONCA TAKO DA
JE PO 25.000 KM POŠKDODOVALO GLAVO IN TUDI GRED ZRAVEN JE PA DOBILA TURBINA MENJANA PRED 10.000KM.
Vendar pravijo da se jo še da rešiti.
Zadeve ne bom na dolgo razlagal lahko samo povem da mu nisem kaj dosti povedal od avta vendar ko mi je
povedal diagnozo sem 10000% da je resnično avto v celoti pregledal.
Račun je 150EUR.Povem po resnici da mi jih ni žal.
Jerh res hvala za podatek.Od sedaj naprej bom avto vozil k njemu.Samo kako naj sedaj pridem
do povračila škode ki so mi jo povzročili na AVTOMEHATRONIKI V ŠKOFJI VASI PRI CELJU.
VSEM KI BERETE TO VAS OPOZARJAM DA NIMAJO BLAGE VEZE OKOLI MOTORJEV.
Sporočim ko bo avto končan in koliko me je vse stalo.
KAR SE PA TIČE BI-INOVA ME OBČUTEK NI IZDAL ZELO ZELO ZADOVOLJEN.NAD PRIČAKOVANEM NIVOJU POHVALNO :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a Jerch_ To okt 02, 2012 1:05 am

TomazVa je napisal/-a:Tako avto ima diagnozo.

KAR SE PA TIČE BI-INOVA ME OBČUTEK NI IZDAL ZELO ZELO ZADOVOLJEN.NAD PRIČAKOVANEM NIVOJU POHVALNO :D :D :D


upam, da boš rešil vse skupaj.. Bal sem se le ene stvari; nekoč sem tja napotil znanca, katerega je diagnoza tako prizadela, da ji ni verjel oz. se ni mogel sprijazniti s situacijo. avto je bil novejši, ravno izven garancije in recimo temu srednje-višjega cenovnega razreda.
kot sem že rekel, načeloma ne maram reklamirati, ampak na ta najin motor se človek res spozna.

javi ko bo avto na cesti..
lp
 
TomazVa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe sep 21, 2012 11:05 am

Re: Audi A4 1.9 TDI B6 (02/03) 131 KM

Napisal/-a TomazVa Pe okt 05, 2012 9:23 am

Ja tudi meni se je zgodilo ravno to.
Imam diagnozo tudi na papirju ki je sledeča:
poškodovana glava posneti vijaki
na glavi pušča posledično tudi meče olje ven
šoba 2 in 4 fuč
turbina razcentrirana
Šobe imajo 20.000-30.000
Turbina ima 10.000
Jerh absurd je da sem se šel pogajat da mi to odpravijo tam kjer so mi to delali
pravijo da oni tega niso uničili skrajšano.Jutri grem iz Italije ponovno v Celje
in ga peljem na svoje stroške v Bi-inovo da mi ga popravijo.
Preddviden strošek 1500-2000 evr.
Tako da avto še ni vozen kod mora bit ko bo ti pa sporočim.
Ker so kar nekaj ljudi nategnili in kar nekaj je sprožilo spor na sodišču bom na forumu
napisal za katero firmo gre in bi bilo prav da vsi taki ki imajo podobno izkušnjo z slabimi mehaniki
na forumu naredijo lestvico kritičnih ali nategatorskih mehanikov.
:evil:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lugr78 in 124 gostov