Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault

Napisal/-a [^IcEmAn^] Ne feb 10, 2008 1:44 am

No, naj najprej povem, da sem prebral ze kar nekaj tem s to napako na Peugeotu 307.. ampak se mi zdi, da nihce nima podobne napake kot jaz, zato sem odprl novo. :) No, v zacetku januarja sem dobil novega (rabljenega) Peugeota 307, letnik 2001, motor 1.6 16v. Vse lepo in prav, do prve voznje po avtocesti. No, se spravim prehitevat kamion in imam na stevcu, ne bom lagal, okrog 150 km/h. Prehitim kamion, se postavim nazaj na vozni pas, spustim gas toliko, da se stevec premakne nazaj do 130 km/h, ampak zaslisim pisk in na displayu izpis - ANTIPOLLUTION FAULT. Zapeljem na odstavni pas in vklopim vse stiri utripalke. Avto ustavim in v trenutku, ko sem ga ustavil, se je ugasnil. Ok, nanovo zazenem, se prizge brez problema, vendar se zaslisi pisk in izpis Antipollution Fault, a avto dela brez problema. Grem na avtocesto nazaj, vozim.. vozim.. Ok, na gorenjski avtocesti je pac pred pocivaliscem Lipce krajsi predor, ki je nekoliko spuscen, pa se hitrost je omejena na 100 km/h. Spustim stopalko za plin z mislijo "saj bo avto sam zbremzal do 100 iz 130". Ja, je, vendar ko sem zelel obdrzati tistih 100, se stopalka za plin sploh ni odzivala. Brez katerega koli piska, brez izpisa Antipollution Fault, se je avto spet ugasnil. Ker pa je bil na koncu predora klanec na gor, cesta pa brez odstavnega pasu, mi ni preostalo drugega, kot da ga v voznji prizigam. Pritisnem sklopko in obrati namesto, da bi obstali na nekje 900, padejo na 0, vse zacne utripati - ugasnjen motor.. Kljuc zavrtim malenkost nazaj in poskusam uzgati. Ok, uzge. Spustim sklopko, zaslisim pisk in izpis Antipollution Fault. Huh.. pridem na cilj. Po parih urah se usedem v avto, prizgem - pisk in znan izpis. Lucka za motor vseskozi gori. Recimo da po dveh dneh lucka ugasne in vaja se ponovi - ista cesta oz. random cesta ob random casu, ko spustim pedal za plin.
Se komu kaj sanja? Ker me je resnicno strah spuscat pedal za plin, ampak vcasih brez tega ne gre. Zakaj ravno ob spustu pedala za plin? Software verjetno ni kriv pri tem nic? Mogoce Lambda sonda? Na koncu sem z zivci, ker mi je danes spet ugasnil 4x (1x pri tistem tunelu, 2x pri voznji ob gradbiscu, kjer se tudi ne morem ustavljat, saj je en ozek pas, za mano pa avtomobili in enkrat na cestnini, ko pac MORAM spustit plin).
Aja, naj omenim, da je avto ze bil pregledan na racunalniku, vendar ni naslo nobene napake. Lahko je samo resetiral racunalnik, da se je ugasnila lucka za diagnostiko motorja, ampak cez 50 km je bilo isto - spust stopalke za plin, PISK in Antipollution Fault.
Zdaj pa ce se komu karkoli sanja, lepo prosim, na dan z besedo :)
Hvala in LP
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] Po feb 11, 2008 10:33 pm

Nihce nic ne ve o tem? :\
 
Uporabniški avatar
xsAMOR
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: Sr feb 09, 2005 1:05 pm
Kraj: Hrušica

Napisal/-a xsAMOR Po feb 11, 2008 11:03 pm

Pozdrav!

Najprej te bom samo vprasal ce slucajno tankas na Petrolovih crpalkah? Ko si omenil Lipce, lahko sumim da tankas na Petrolu pri Rondoju (bivsi Shell) ? Ce mi kaj od tega potrdis ti bom dal 2 primera (mene in sodelavca - oba Peugeot fahrerja) :)

LP :hi
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 Po feb 11, 2008 11:06 pm

Je že en imel isto napako na tem forumu, sam pozabil za kakšno točno napako gre. Uglavnem točno kar si napisal je, tudi en imel take probleme. Poišči mal na forumu.
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N Po feb 11, 2008 11:22 pm

jap, jaz sem bil ta s tem problemom:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... highlight=

nisem se odkril napake. verjetno ga bom prej prodal. se pa ne vozim z njim vec po avtocestah, ceprav pije veliko manj kot moj z istimi konji.
Extreme N
 
dms
Novinec
 
Prispevkov: 433
Pridružen: So apr 21, 2007 5:59 pm

Napisal/-a dms Po feb 11, 2008 11:32 pm

A pa je avto kaj cukal?Mogoce je vzigalna tuljava.
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] To feb 12, 2008 2:01 pm

Sam tankam na petrolu, a oce pomojem na omvju, ki nam je najblizji.. Cuka nic ne..
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N To feb 12, 2008 2:47 pm

tudi meni ni nc cukal. in ni crkoval samo ko sem spustil sklopko, ampak tudi med pospesevanjem.
preglej na peugeot forumu in sporoci se zame :)
Extreme N
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi To feb 12, 2008 2:58 pm

Na peugeot servis pa na tester priklopit.....to se vsake tolk cajta zgodi.....in tut če ti bo čez nekaj časa zginilo (kar se naredi v 90%) cajta, ti to ostane zapisano v računalniku in je treba zadevo zresetirat preko testerja.

Pa pejt na uradni servis.

P.S: Antipollution fault je zelo pogosto sporočilo jest sem enkrat čistil sesalni koletor in mi je ponsereči v loputo potegnilo krpo, ki sem jo potem seveda takoj izvlekel.....pa je seveda takoj javil AF.

Gasa na servis, pa reset napake (brezplačno, če boš prijazen) in je bila zadeva rešena.
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N To feb 12, 2008 3:01 pm

to sem jaz ze naredu. napake ni najdu, samo resetiru je. ok, lucke ni bilo vec, se je pa s5 prizgala na avtocesti in isto sporocilo.
pa se to: meni se tudi kar vgasne lucka ko stoji avto nekaj dni. potem se sploh ne vzge dokler ne grem a AC.

pof*** racunalniki v avtih, se dobro da ne laufajo na windowse ker drugace bi vsak drugi avto stal. :twisted: :twisted:
Extreme N
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi To feb 12, 2008 3:04 pm

Men je na koncu ugotovil, da je šla lambda sonda......smo zamenjali in od takrat (1,5 leta) brez problema.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb To feb 12, 2008 3:24 pm

Sicer nimam izkušenj s Peugeoti in sam vozim Nissana, pa bi vseeno nekaj dodal. Antipollution bi v prevodu pomenilo nekaj "protionesnaževalnega". Ko je meni na Nissanu crknil merilec pretoka zraka (nekateri ga imenujejo tudi LMM), je avto sicer normalno deloval, ni crkoval, je pa gorela tista oranžna lučka ki signalizira napako v delovanju motorja. Ta LMM je drag ko hudič in ker ga nisem nameraval takoj zamenjat (saj je avto vseeno delal), me je pooblaščeni mehanik opozoril, da bom na tehničnem pregledu pogrnil zaradi plinov. Torej bi verjetno preveč onesnaževal zrak, zato sem to okvaro sedaj povezal s tvojim problemom. Kasneje sem ta LMM zamenjal in vse je bilo spet OK. Pa tudi lambda sonda ima povezavo s "protionesnaževanjem" in je morda z njo kaj narobe. Ampak verjetno bi obe okvari pokazalo na testerju. Čeprav se mi zdi, da tudi pri meni ni pokazalo konkretno da je LMM zanič ampak je kazalo neko splošno napako, mehanik pa je potem z metodo izočevanja ugotovil, da je okvara na LMM-ju. Za LMM sem dal 230 EUR, original BOSCH, ponaredka nisem nikjer mogel dobiti, zamenjal sem ga pa sam. Potem sem šel le še na tester. Upam, da ti bo moj opis težave v pomoč in da boš napako čimprej odpravil.
LP
Svadreb
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] To feb 12, 2008 3:26 pm

extreme N je napisal/-a:to sem jaz ze naredu. napake ni najdu, samo resetiru je. ok, lucke ni bilo vec, se je pa s5 prizgala na avtocesti in isto sporocilo.
pa se to: meni se tudi kar vgasne lucka ko stoji avto nekaj dni. potem se sploh ne vzge dokler ne grem a AC.

pof*** racunalniki v avtih, se dobro da ne laufajo na windowse ker drugace bi vsak drugi avto stal. :twisted: :twisted:
evo identicno. Napake ni najdu, resetiru racunalnik. Lucka se sama po nekaj casa ugasne (1 dan, 3 dni, par ur..), a se lahko kaj kmalu spet prizge (seveda ob spustu gasa). Samo ni nujno samo na avtocesti. Enkrat sem prehiteval traktor z 2. in potem saltal v 3., ko pa sem spustil potem gas, je naredil piiip in antipollution fault..
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N To feb 12, 2008 3:40 pm

no jaz 307 vozim poredko, ker je od mame. sem pa z maribora dol vsaj 15x prizigal avto :D
res preglej na forum od peugeota.
Extreme N
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] To feb 12, 2008 4:10 pm

no, jaz sem iz jesenic proti ljubljani samo 4x max prizigal. tko da ni tako hudo. recimo nazadnje ko sem sel v ljubljano, mi ni blo treba niti enkrat prizigat, dans ko sem se peljal gor, tudi ne.. a na peugeotov forum mislis na pugi.si? ker tam mi tud noben ne zna odgovort.. ^^
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 To feb 12, 2008 4:34 pm

Čimprej porihtaj, drugače se lahko zgodi, da boš moral menjat še katalizator (zgori, če je lambda zanič).
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] To feb 12, 2008 6:54 pm

evo, zdej spet doma v LJ. Se peljem po gorenjski avtocesti in tam pred deli na cesti (ko je omejitev 80 - se zoza avtocesta) spustim gas - PIIP, Antipollution Fault. Heh, pritisnem sklopko, obrati padejo na 0. Ok, spustim sklopko, motor dobi obrate, a spet zaslisim PIIP. Probam se enkrat, spet PIIP. lol.. mogoce je kaj na tem :) najeda zivce.. :s
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N To feb 12, 2008 7:18 pm

samo neki.. ce prizigas med voznjo vedi da nimas servota in zavor. krmilo bo trdo za obracat in ce bos hotel zazlajfat bos moral na mrtvo pritisnit na pedal.
raje se ustavi ko naredi PIIIP ;)

sm se odlocu da peljem ju3 na servis in jim zatezim da ga nocem videt dokler ne dobijo napake.
Extreme N
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii To feb 12, 2008 10:19 pm

Kaj pa senzor položaja odmične gredi??????
A si že menjal????
Kaj pa jermenica odmične gredi?????
Ima morda luft????
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
xsAMOR
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: Sr feb 09, 2005 1:05 pm
Kraj: Hrušica

Napisal/-a xsAMOR To feb 12, 2008 11:38 pm

No ti povem svojo zgodbo! (Sicer imam dizla, ampak preberi pac do konca).

Avto kupil avgusta 2006, vse lepo in prav do nekje novembra recimo. Potem se enkrat zjutraj pri temperaturi okoli 0°C odpravim naokoli in zacuda avto nikamor ne gre!? Pohodim gas do konca - ni efekta - cez 2.000 obratov se ne zvrti, obcutek sem imel kot da se nafta sproti topi in mi za silo nekaj fila v motor. Po kakih 10km voznje avto naenkrat cukne in dela vse normalno. To se mi je dogajalo vse do aprila, maja (medtem na Peugeot servisu niso znali razjasniti napake). Konec pomladi 2007, poletje in zacetek jeseni sem spet imel mirno situacijo, avto deloval brez problema. Ob istem letnem casu v 2007, se mi zopet zacne pojavljati isti problem kot prejsnje leto, zjutraj se odpravim v sluzbo, kjer se moram najprej vkljuciti na cesto izven naselja (omejitev 90km/h) - 50m voznje deluje normalno, potem pa spet dobim obcutek da mi je nafta v rezervoarju zmrznila, avto vozim 200m da pridem nekje do 60km/h, zavijem na avtocesto (na sreco rahel klancek navzdol - nazaj grede pa skozi mesto ker ni klancka in ne gre vec kot 70km/h :lol:) in nekaj prvih kilometrov peljem 90-100km/h ki sem jih ujel iz zaleta, po parih kilometrih "cukne-butne" in spet normalno. Vendar pa po nekaj dneh izpise sredi zasloncka "Engine Antipollution System Fault!" -> Zreze me ko prasca, kaj je zaj to - si recem takoj po sluzbi grem na servis povprasat. Oddelam svoje, se grem vsesti v avto - prizgem, opozorila ni bilo od nikoder ( temperatura nekaj cez 10°C). Na servisu so rekli da lahko pride do nihanja napetosti in je takrat stvar se posebej obcutljiva, ostalo mi se vedno niso znali razjasniti. Zgodba se mi je ponavljala vsako jutro vse do toplih dni. Nekako prezivim mucno zimo z vsakojutranjim ponavljanjem iste napake :S Blizati so se zacele nizke jutranje temperature tudi proti koncu 2007 - po 2x izpisani napaki si grem po aditiv proti zmrzovanju diesla ( Petrolov seveda :lol: ), ves vesel nalijem notri, natankam poln rezervoar in cakam naslednje jutro z velikim pricakovanjem - ampak sem bil razocaran :( Si recem: pa grem naslednjic se probat na ta tako opevani OMV. Res sem sel in situacija je bila ista - ampak ker sem z OMV-jevim dieslom naredil 100Km vec kot s polhnim Petrolovim, sem si rekel da bom sel se naslednjic. Pa tudi avto je postal precej bolj miren in manj glasen v prostem teku, glavno je bilo da napake ni vec javljal! - kul, presrecen sem bil :) Potem pa nekaga jutra "veliki pok :o" pri cca. minus 10°C startam, pritisnem gas, avto vlece normalno :shock: :shock: :shock: -> ah to se mu je nekaj sfuzlalo, spet bo isto :lol: Od takrat naprej? Niti 1x vec nisem dobil izpisane napake, avto ob nizkih temeraturah normalno potegne - res da ne na polhno kakor ko je ogret ampak gre!

Po vsem tem mucnem casu in mirni situaciji po 1 mesecu povem sodelavcu (lastil si je novega Peugeota 307 kake 2-3 meseca) mojo zgodbo in mi izstreli da je imel ravno avto 3 dni na servisu zaradi napake Antipollution Fault in so mu ugotovili da je kvaliteta natankanega diesla porazna (prisotna je bila kar velika kolicina vode - in ko pride na senzor mesanice goriva in zraka, zazna vodo in javi napako!) Meni je pac avto obratoval, on pa se je moral med voznjo ustaviti ker se mu je ugasnil. Isto je naredil kot jaz, tanka na OMVju in sedaj sva oba zadovoljna.

Tako da po mojih izkusnjah ti priporocam da probas parkrat zaporedoma polhnega natankati na OMV bencinski crpalki da se ti malo ta nesnaga ocisti. Pa ce bo isto kot prej, potem isci nadaljne resitve.


LP :hi
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 126 gostov