Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zakmb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne okt 25, 2009 5:29 pm

Kaj narediti če zamujajo z dobavo novega vozila

Napisal/-a zakmb Če jun 17, 2010 9:18 pm

Pozdravljeni, že kar nekajkrat ste mi koristno pomagali z vašimi nasveti. Hvala vam.
Sedaj me pa nekaj zanima saj imate zagotovo tovrstne izkušnje. Naročil sem novo vozilo škoda octavia 1,2 tsi. Rok dobave so rekli da je 4-8 tednov. Sedaj bo konec 9 tedna. Imam pravico zahtevat popust ? Ima kdo kakšne izkušnje s tem ?
hvala vam vnaprej
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če jun 17, 2010 9:25 pm

lahko odstopis od pogodbe,ali pa zahtevas popust (odskodnino) ker se niso drzali pogodbe.
pjt lepo tja pa jm zatez da nimas avta da ga rabis pa nj dajo nadomestnega al pa popust na novega ker cakas...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a WMB Če jun 17, 2010 9:48 pm

abbe je napisal/-a:lahko odstopis od pogodbe,ali pa zahtevas popust (odskodnino) ker se niso drzali pogodbe.
pjt lepo tja pa jm zatez da nimas avta da ga rabis pa nj dajo nadomestnega al pa popust na novega ker cakas...


Človek kolikor vidim že komaj čaka da dobi nov avto...
Sedaj pa odstopi od pogodbe in gre naročit drugam....nato pa spet čakaj 6-8 tednov...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Če jun 17, 2010 9:54 pm

Prodaja pri Škodi se povečuje, zato se nažalost tudi čakalne dobe daljšajo.

Saj ne da zagovarjam prodajalce, ampak tu imajo vezane roke. ;)
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Če jun 17, 2010 10:01 pm

nimajo pa vezanih rok kar se tiče nadomestnega vozila - lahko dajo službenega, testnega ali pa plačajo rent-a car.

Lp
 
Stefi
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:50 pm

Napisal/-a Stefi Če jun 17, 2010 10:31 pm

Čakte mal, a ni ob naročilu sklenjena pogodba, ki vključuje tudi postopke oz. obveznosti prodajalca v primeru zamude.

Lp, Stefi
 
Uporabniški avatar
ESTEMP
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To dec 30, 2008 7:24 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a ESTEMP Če jun 17, 2010 10:53 pm

Zahtevas nadomestno vozilo in je stvar resena.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Napisal/-a a4 Če jun 17, 2010 11:10 pm

jaz imam izkušnje, ampak pri oplu

počakaš pač še nekaj dni z razumevanjem da pa to res ni odvisno od prijaznega prodajalca

mi smo čakali enih 4 dni več kot je bilo rečeno

to pa zato ker je mel opel tisto 24urno akcijo kjer so v enem dnevu prodali ogromno vozil



to kar pa avtor teme sprašuje mora pa itak svojega prodajalca kontaktirat
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Če jun 17, 2010 11:12 pm

Preberi si pogodbo.. sej jo moras imeti. Meni je pisalo na hrbtni strani, da se prodajalec zaveze, da bo avto dostavljen v dolocenem obdobju. Ce ni, pa malo izsiljuj, kaj vec pa ne bos dosegel..
 
baSix
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:44 pm

Napisal/-a baSix Pe jun 18, 2010 12:48 am

Pri nam je blo tako, ko smo kupli novega Seata in so zamujali z dobavo (sicer ne kaj dosti, ampak foter je nujno rabo avto, ker je bil služben in starega več ni smel uporabljat) in ker nadomestno vozilo ni prišlo v upoštev, smo dobili kot "odškodnino" Avtoradio + 6 zvočnikov, nič od tega nismo imeli naročenega kot dodatna oprema.
Tako da bolj ali majn lahko zahtevaš (čeprav mi nismo rabli, ampak je bilo to njihova ponudba) vsaj kak popust ali kaj podobnega.
...::: www.CST-TEAM.net :::...
 
Uporabniški avatar
nejc4321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:02 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a nejc4321 Pe jun 18, 2010 12:57 am

avtor prispevka,kje si naročil avto? Ker tudi sam razmišljam o nakupu v kratkem..
 
zakmb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne okt 25, 2009 5:29 pm

Napisal/-a zakmb Pe jun 18, 2010 5:33 am

avto sem kupil pri porche maribor
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe jun 18, 2010 6:36 am

Smo mel doma podoben primer pri zamudi avta, pa smo na začetku tja hodil vsake toliko časa pa mal težil, na koncu je šel rok čez vse razumne meje (več kot en mesec) in ko smo omenil da jih bomo dal v cajtnge so obljubil ša malo popusta. Tako da na koncu je bil avto še bolj ugoden, samo trajalo je lep čas da smo ga dobil. Ampak ko ga 1x imaš pozabiš na vse te težave. :lol:
 
p206cc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr okt 22, 2008 10:23 am

Napisal/-a p206cc Pe jun 18, 2010 6:42 am

Pozdravljeni,

tole sem pisal že v eno drugo temo vendar upam, da bo tudi vam v pomoč:

moja izkušnja z zamudo pri dobavi novega avtomobila je bila taka. Ko se je iztekel dobavni rok sem enostavno pogledal koliko stane pri avtohiši nadomestni avto. Pri plačilu smo nato od kupnine odšteli število zamujenih dni krat cena nadomestnega vozila. svetujem vam da pregledate pogodbo in kaj piše v njej v primeru zamude. Če je napisano, da sankcij ni potem pa se je potrebno sklicevati na zakone (Obligacijski zakon in Zakon o varstvu potrošnikov). Na podlagi tretjega odstavka 65. člena Obligacijskega zakonika imate pravico do povrnitve škode, ki jo imate zaradi zamude. Ker ste bili brez avtomobila ste morali najeti drugega in škodo predstavlja najemnina za nadomestni avto. Poskusite se dogovoriti, da nadomestnega vozila ne boste koristili in boste raje ceno najemnine odšteli od cene avtomobila. (ob pogoju, da nadomestnega vozila ne potrebujete).

Vsekakor poskusite zaradi zamude iztržiti čim več.

lp
 
Uporabniški avatar
nejc4321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:02 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a nejc4321 Pe jun 18, 2010 11:29 am

pa ravno porsche marivor :roll: Tudi sam se nameraval naročiti tam, ker so mi zagotovili, da je skoraj ni čakalne vrste... hmmm
 
zakmb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne okt 25, 2009 5:29 pm

Napisal/-a zakmb Pe jun 18, 2010 6:54 pm

saj morda res ni čakalne vrste če vzameš avto iz zaloge.. v kolikor pa želiš željenoi barvno in še kak dodatek pa greš na čakanje, bojda je po novem čakalna doba od 8 do 16 tednov. Podobno kot pri oplu.... žal, kot v stari dobri yugi:)
 
Uporabniški avatar
nejc4321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:02 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a nejc4321 Pe jun 18, 2010 8:04 pm

sem ti poslal zasebno sporočilo 8)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Pe jun 18, 2010 8:11 pm

so ga kje po poti ruknili pa je koncal na popravilu (malo za hec, malo za res) :lol:
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Napisal/-a Tattoo- Pe jun 18, 2010 8:15 pm

zakmb je napisal/-a:...v kolikor pa želiš željenoi barvno in še kak dodatek pa greš na čakanje, bojda je po novem čakalna doba od 8 do 16 tednov...

Za individualno naročena vozila v tovarno je dobavni rok 2 - 3 mesece nekaj popolnoma normalnega in čisto nič novega! ;) V sredini junija so zaradi kolektivnega dopusta tovarne zaprte za 3 tedne in temu ustrezno se podaljša tudi dobavni rok. Hkrati je (zaradi transporta) daljši dobavni rok tudi tudi za vozila, ki se ne delajo v Evropi...

Kdor ti je obljubil, da boš individualno naročen avto dobil že v mesecu oziroma maksimalno dveh te je dobro potegnil za nos! :roll: Kaj (če kaj) lahko iz tega iztržiš je pa odvisno od dobavnega roka, ki je naveden na pogodbi, ki si jo podpisal (običajno pa na pogodbi piše dobavni rok 2 - 3 mesce)!

Seveda vse zgoraj napisano velja za individualno naročena vozila v tovarno in ne za vozila iz zaloge!

zakmb je napisal/-a:žal, kot v stari dobri yugi:)

To nima nobene veze s staro dobro Jugoslavijo ampak s čisto običajnim procesom serijske proizvodnje, ki ne dopušča zakasnitve / zaustavitve proizvodnega procesa in zato mora biti proizvodnja vnaprej planirana za najmanj tri do štiri tedne!

P.S.: Vse prevečkrat pa opažam, da ko ljudje naročijo nov avto mislijo, da se je zaradi tega ustavil svet in se bo vse vrtelo le okoli njihovega avtomobila...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
zakmb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne okt 25, 2009 5:29 pm

nejc 4321

Napisal/-a zakmb Pe jun 18, 2010 8:41 pm

nejc4321 je napisal/-a:sem ti poslal zasebno sporočilo 8)


sem ti odgovoril
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 39 gostov