Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Sr feb 08, 2012 1:02 pm

Danes sem vžgal avto, pogledam motor, olje butno ven pri merici, zapeljem v garažo, demontiram oddušk (s pomočjo brata), sedaj imam vse v hiši na peči in ko obrnem se uščije ven voda. Sam pred tem je pihalo čez, ko si probal pihnt v lukno. Jerman pogledal ni nič olja na njem. Že sestavil nazaj.
1.4 16v
Kaj sedaj so nastale kakšne posledice? Ker pri golf 2 D je samo enkrat to naredil pol mu ni blo pomoči.

Slika

Slika

Slika
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Fan Sr feb 08, 2012 2:17 pm

Pozdravljeni

V koliko se je to zgodilo na neobremenjen motor ( brez priganjanja ) ne bo kakšne večje škode.
Preverite nivo motornega olja, po potrebi ga dolijte.............................pametno je narediti kakšno daljšo turo ( cca 100 do 200 km ).

Lep pozdrav
Zadnjič spremenil Fan, dne Sr feb 08, 2012 11:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Sr feb 08, 2012 2:36 pm

Avto je bil ves čas vožen samo na relacijah tud po 200km v enem dnevu, vrjetno pa so nekaterim zaribal, ker je odušk zmrznil in olje je butnilo ven ter zaradi pomanjkanja olja zaribal...ampak ali ni lučka za motor temu namenjena, če takoj ustaviš.

Hvala Fan
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Mgajvr Sr feb 08, 2012 3:57 pm

to se je ravno v ponedeljek zgodilo mojo prijateljici, isti motor :huh: še sreča da se ni daleč peljala, ampak le nekaj kilometrov in ko je parkirala, je opazila da ji izpod avta teče olje. potem so samo očistili oddušek in zadeva spet špila kot treba. ima pa avto vedno zunaj na hladnem. tko da priporočam, da se pred zimo zadeva pregleda in po možnosti očisti.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Denis89
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr jan 05, 2011 2:32 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Denis89 Sr feb 08, 2012 4:14 pm

Mojmu bratu pa v ponedeljek zjutri...
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Sr feb 08, 2012 8:48 pm

Mgajvr je napisal/-a:je opazila da ji izpod avta teče olje. potem so samo očistili oddušek in zadeva spet špila kot treba.



Morda kdo ve, kolk hitro se lahko spet nabere voda notri in zmrzne...k sreči sem avto sam užgal, odpru pokrov motorja in glejga hudi*a vse od olja...vrjetno pa bi danes ustal brez avta, če bi šel na eno relacijo.
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a WMB Sr feb 08, 2012 10:36 pm

tiguan je napisal/-a:
Mgajvr je napisal/-a:je opazila da ji izpod avta teče olje. potem so samo očistili oddušek in zadeva spet špila kot treba.



Morda kdo ve, kolk hitro se lahko spet nabere voda notri in zmrzne...k sreči sem avto sam užgal, odpru pokrov motorja in glejga hudi*a vse od olja...vrjetno pa bi danes ustal brez avta, če bi šel na eno relacijo.



Kokr vem so bli včasih vpoklici za bencince VAG grupe...predvsem 1.0 in 1.4....dodatno so vrtali luknjo in naredili dodaten odušnik, ki pa ni mogel zmrznit ( dogajalo pa se je to le na vozilih, ki niso bila garažirana - zanimivo ne...:) :) ).

Moj predlog je dodatna vrtina in izdelava dodatnega "iberlaufa"
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Gorgh
Novinec
 
Prispevkov: 316
Pridružen: To okt 19, 2004 2:20 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Gorgh Če feb 09, 2012 11:27 am

Kako to sploh zgleda, da zamrzne odušek...

Meni zjutraj je danes tudi olje ven butnilo - vendar sem opazil šele na šihtu po prevoženih 25km, ko je zasmrdelo po olju ko sem parkiral v garaži.

Pogled pod haubo me je pa vrgel na rit - vse mastno, tudi pod vozilom se je naredila zelo lepa in velika "župica".....

Mašina laufala brez problema, lučka za olje se mi ni prižgala, ko sem preveril nivo olja po treh urah ga na palčki sploh ni bilo opaziti...

Kakšen je sedaj postopek? Klical sem mehanika in je rekel, da zna biti ta odušek problem in glede na to, da je garaža ogrevana, naj bi se ta "oddušek" odmrznil al karkoli že, dolijem olje, zalaufam mašino in v kolikor nebi več metalo ven olja - naj bi ga pri šipki - vidi se ne,ampak mastno je v tem delu mašine najbolj, se lahko usedem in odpeljem - bo to držalo?

Avto je pa Rover 45, 2.0 V6, automatik če ma kaj veze to....vozilo je doma parkirano zunaj - vendar pod streho, če ima to kaj vloge

Hvala in lp,
Jure
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Če feb 09, 2012 12:29 pm

Ne vozte se več !
Treba bo spucat odušk. Med min in max. je ponavadi 1l olja, če ga na šipki ni ga je pomojem še kakšne pol litra manj.

Tretja slika je oddušk, tam notri je bil zmrznjen led.
Član od leta 2004
 
Gorgh
Novinec
 
Prispevkov: 316
Pridružen: To okt 19, 2004 2:20 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Gorgh Če feb 09, 2012 1:15 pm

OK, ne bom - samo dolil bom olje do max, in se zapeljal slabih 300m, da pridem ven iz garaže - druge poti ni, ker imam avto v kletni garaži kamor pa avtovleka ne bo mogla priti...

Še eno vprašanje: kaj to je posledica slabega vzdrževanja vozila, slabega materiala, ali se to pač nardi zaradi mraza?
Olje je redno menjano, nazadnje pred 10.000km, avta ne gonim in zelo po redko vidi obrate čez 3.000....ga vozim ko penziner...
Ko se sedaj zadevo uštima - spuca in nazaj pravilno montira - ali se zadeva lahko spet ponovi takoj ko bo -25 zunaj ali bo OK?

Hvala
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a joztom Če feb 09, 2012 1:27 pm

Fino je, če imaš polno sintetiko in vsaj 5W40, to res pomaga, drugače pa ni pravil. Tudi olje iz prejšnje pomladi je bolj na udaru za delanje emulzije, smetane.
 
Gorgh
Novinec
 
Prispevkov: 316
Pridružen: To okt 19, 2004 2:20 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Gorgh Če feb 09, 2012 6:39 pm

Sem dostavu vozilo mehaniku, in je že use zrihtano - vse cevi/odduške sva snela, jih prepucala, prepihala itd...

Upam, da je to to in da jutr nam spet olja vohal k pridem na šiht....Ven ga je pa zmetalo točno 3 litre.
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a ime1234 Če mar 08, 2012 12:53 am

Tašči se je pred tedni, ko je bil hud mraz, pri Polotu l. ´99 zgodilo podobno. Vžgala je avto, lučka za olje je čez čas zasvetila. Pogledala je nivo olja na šipki in je zgledalo v redu, nato pa se je peljala še slab kilometer. Avto potem ni več vžgal.

Motor je medtem pogledal mehanik in menda ga ne reši nobeno popravilo več. Sicer nisem ravno strokovnjak, ampak meni se zdi vseeno čudno, da bi motor zaribal tako hitro. Je možno, da kombinacija zmrznjenega oddušnika ter par sto metrov vožnje, povzroči da motor totalno zariba? Ali pa bi bilo dobro zamenjati mehanika? :huh:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a esem Če mar 08, 2012 1:36 am

ime1234 je napisal/-a: Ali pa bi bilo dobro zamenjati mehanika? :huh:

Vsekakor najprej to
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Če mar 08, 2012 8:39 am

Mehanik je vrjetno mislil, da se ne splača popravljat motor, saj bi generalna prišla recimo 500 evrov, tak polo pa je 800-1000 evrov.
Član od leta 2004
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a ime1234 Če mar 08, 2012 11:41 am

esem je napisal/-a:
ime1234 je napisal/-a: Ali pa bi bilo dobro zamenjati mehanika? :huh:

Vsekakor najprej to


tiguan je napisal/-a:Mehanik je vrjetno mislil, da se ne splača popravljat motor, saj bi generalna prišla recimo 500 evrov, tak polo pa je 800-1000 evrov.


Sem klical taščo pa pravi, da je mehanik odprl motor in je sprva rekel, da bo potrebna generalna (približno 400€), potem pa je kasneje odkril še nekaj in da tudi generalna ne bi bila dovolj. Zadeva mi je rahlo sumljiva.
Ker tašča živi na drugem koncu, nimam časa, pa tudi znanja ravno ne, da bi preveril stanje. Bom skušal izvrtati še par informacij o tem kaj točno je z motorjem.

Nekaj mi ni povsem jasno: zakaj po vsem tem motor ni več vžgal?
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a tiguan Če mar 08, 2012 2:28 pm

Zaribal je, če prime ojnične ležaje ne bo več vžgal. Jest bom avto pred naslednjo zimo prodal, saj to kr iz jasnega ven rukne olje in po nekaj kilometrih zariba.
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zmrznu oddušek, butnu olje ven pri šipki

Napisal/-a Fan Če mar 08, 2012 3:54 pm

ime1234 je napisal/-a: Je možno, da kombinacija zmrznjenega oddušnika ter par sto metrov vožnje, povzroči da motor totalno zariba? Ali pa bi bilo dobro zamenjati mehanika? :huh:


Pozdravljeni

V koliko je bilo pred okvaro dovolj olja v motorju in če se je po okvari peljalo samo par sto metrov...............................ne bi smel motor zagrabiti.......................je pa res, če se je po okvari vozilo dalj časa, ali pa že na začetku ni bilo dovolj olja v motorju..........................ja v takem primeru motor spustil dušo.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Metanje olja čez merico v zimskem času

Napisal/-a ojnica Če nov 01, 2012 9:23 pm

Če se je v preteklosti to že zgodilo, da je pozimi zmrznil oddušek in vrglo ven olje čez merico ali se lahko to spet ponovi, se je komu to zgodilo drugič, tretjič.....hvala
Član od leta 2004 :)
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Metanje olja čez merico v zimskem času

Napisal/-a LukL Če nov 01, 2012 9:43 pm

se zgodi ja, če zamenjaš oddušek ali karkoli se ponavlja vsaki 2 leti :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 129 gostov