Novice

Dve zmagi za Audi na izboru “Best Cars 2015”

Na letošnjem izboru “Best Cars” je Audi osvojil dve skupni zmagi. Tako so odločili bralci revije “auto motor und sport”. Nagrade bodo podelili danes v Stuttgartu.

Prof. dr. Ulrich Hackenberg, direktor tehničnega razvoja v družbi Audi AG: “Zelo smo veseli tega pomembnega priznanja. Je potrditev za uspeh naše znamke v segmentu malih in kompaktnih vozil.” Luca de Meo, direktor prodaje v AudiAG, je dodal: “Odkar je model A1 prišel na trg, je bilo prodanih že več kot 500.000 primerkov. Tudi s Q3 smo k naši znamki privabili veliko novih strank. Ta model je v svojem segmentu najbolj priljubljen premiumski športni terenec.”

Na izboru bralcev za naslove “Best Cars” se je v enajstih kategorijah skupno pomerilo 386 modelov. V vsaki kategoriji so bralci izbrali skupnega zmagovalca in zmagovalca med uvoženimi avtomobili. 25 odstotkov bralcev se je v kategoriji “mali avtomobili” odločilo za A1, ki je tako osvojil prvo mesto. Audi Q3 se je z 19 odstotki glasov uvrstil na prvo mesto v kategoriji “kompaktni športni terenci”. Poleg tega je Audi z modelom A6 zasedel drugo mesto med vozili višjega srednjega razreda, Audi A3 pa je med kompaktnimi vozili pristal na tretjem mestu. Izbor bralcev za naslove “Best Cars” je bil letos organiziran že 39. leto, pri glasovanju pa je sodelovalo 112.471 bralcev.

Vir: Audi

Podatki o porabi za omenjene modele:
Audi A1: poraba goriva v l/100 km, komb.: 7,3–3,4**; emisija CO2 v g/km, komb.: 168–89**
Audi Q3: poraba goriva v l/100 km, komb.: 8,6–4,4**; emisija CO2 v g/km, komb.: 203–114**
** Poraba goriva in emisije CO2 posameznega vozila variirajo glede na izbrana kolesa oz. pnevmatike, poleg tega nanje ne vplivajo samo učinkovitost izrabe goriva, pač pa tudi način vožnje in drugi netehnični dejavniki.