Motor, ki smo mu predvsem z manjšim nadtlakom mehanskega puhala zmanjšali nazivno moč s 510 na 470 konjskih moči pa pravzaprav ni pretirano počasnejši od »era«. Največja hitrost je tako še naprej omejena na 250 km/h, pospešek do stotice pa traja samo 0,2 sekunde dlje kot pri XF-R-u (4,9 namesto 4,7) in je obenem za 0,6 sekunde hitrejši kot pri atmosferskem XF 5.0.
XF Supercharged se na zunaj loči po značkah »Supercharged«, v sivo barvo obarvane zavorne čeljusti, kromiranih zaključkih izpušnih cevi in novih 20-palčnih platiščih.
V kabini so samosvoji leseni okrasni vložki na armaturni plošči, kontrastni šivi na armaturni plošči, sedežih in vratnih oblogah ogrevan volanski obroč in Bowers & Wilkins ozvočenje.
Mnenja uporabnikov
7 komentarjev za "Jaguar XF Supercharged"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
No pa mi povej kaj ima ta Jaguar takšnega kar recimo M5, E AMG in RS6 nimajo? Oblika je čist ista, klasika brez nevemkakih modnih potez.
Pa daj ne zamenjam tega avta za nemško dolgočasje, da se ubiješ… Ali pa Cadilac CTS-V… Kaki stroji!
Bi se kar strinjal z Žumijem, Nemci naj delajo hude limuzine pa karavane, Angleži pa coupeje.
Sicer je pa hud tale Jaguar.
FIATFAN: skrijejo se lahko po obliki, kar se tiče notranjosti in zunanjosti: nažalost pa tale jaguar nikol ne more konkurirati kar se tiče tehnike/podvozja/varnosti M5 ali pa AMG-JOVI DRUŽINI. sicer pa jaz sploh nebi metal JAGUARJA V ISTI KOŠ, KER JE TO TALE JAGUAR ZMEREJ BIL MIT. ZAME PRAVI JAGUAR JE IZVEDBA DAIMLER IN PA XK-R
res aktraktiven avto, sem ga že večkrat podobnega videl na naših cestah pa se lahko MB,BMW skrijeta res.