Po trditvah razvojnih inženirjev naj bi bil skoraj milijon evrov vreden prototipni model pomemben korak v iskanju najbolj optimalnega vozila. L1, ki ga na uradnih fotografijah ne bo moč uzreti pred odprtjem salona v Frankfurtu, naj bi v prototipni različici svojo krstno vožnjo opravil prav do salona samega. Med Münchnom, kjer se nahaja sedež tovarne, in salonom v Frankfurtu je 400 km. To etapo naj bi premagal zgolj z osmimi litri goriva, kar pomeni, da naj bi tudi v praksi dokazal dosedaj le računalniško dokazljivo povprečno porabo, dva litra na 100 kilometrov.
Po besedah lastnika tovarne Loremo, g. Gerharda Heilmaierja, naj bi bil novi L1 nared, da ukrade tudi znano nagrado X-Prize kalifornijske fundacije X-Prize-Foundation.
Ta namreč podarja deset milijonov ameriških dolarjev tistemu, ki naj bi v eni dirki pokazal, da zmore njegovo vozilo biti tako ekstremno varčno, kot hitro ter predvsem zanesljivo. Na tekmovanje se lahko uvrstijo samo zares razvita, skoraj že serijska vozila, ki dokažejo potencial na področju varnosti, voznih lastnosti in zanesljivosti ter jih je v originalni ali le blago spremenjeni obliki mogoče izdelati v 10.000 primerkih. Bistvo tekmovanja predstavlja prevoziti 100 milj z eno samo galono goriva. Preračunano, to pomeni porabo 2,35 litra/100 km. Loremo verjame, da je njegovo vozilo dovolj zanesljivo ter predvsem varčno, da bo resni tekmec na tekmovanju, predvidenem za poletje 2009.
Bistvo fundacije X-Prize je sponzorirati nenavadne dosežke. Med drugim so enako visok znesek, 10 milijonov dolarjev, že leta 2004 obljubili tistemu, ki bo sposoben večkrat ponoviti let s privatnim denarjem financiranega plovila v vesolje. Fundacija X-Prize je svojevrstno nadaljevanje konzorcija Orteig-Prize, ki je v prvi polovici prejšnjega stoletja, natančneje 1927., podelila nagrado prvemu, ki je neprekinjeno uspel preleteti vse od New Yorka do Pariza. Točno 80 let je od tega, kar je to uspelo slavnemu Charlesu Lindberghu.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen