Največja pozornost je pri Toyoti usmerjena k izboljšanju varnosti vozil s pomočjo analiziranja nesreč. Ta pristop je pripeljal do napredka na področju pasivnih varnostnih tehnologij, kot sta na primer koncept večsmerne združljivosti karoserije, ki zmanjšuje stopnjo poškodb pešcev, in sprednji sedeži, izdelani na osnovi koncepta WIL (Whiplash Injury Lessening – zmanjševanje nihajnih poškodb vratne hrbtenice). Aktivni vzglavnik je zasnovan tako, da zmanjšuje nevarnost poškodb vratne hrbtenice, do katerih bi prišlo pri trkih od zadaj.
Aktivni vzglavnik je nadgradnja WIL-konceptnega sedeža, pri katerem naslon sedeža in vzglavnik omilita udarec glave in spodnjega dela hrbta in s tem zmanjšata obremenitev vratu.
Potnikov hrbet v primeru trka od zadaj pritisne ob naslon sedeža, spodnja enota sproži vzglavnik, ki se premakne diagonalno navzgor. Vzglavnik na ta način hitro in varno ujame zadnji del potnikove glave in s tem zmanjša nevarnost nihajnih poškodb vratne hrbtenice pri trku (učinek sistema je odvisen od postave, položaja in drže potnika v vozilu; vendar pa so Toyotini preizkusi pokazali, da sistem zmanjša stopnjo poškodb vratne hrbtenice za 10-20% v okviru Toyotinega indeksa za ocenjevanje poškodb vratu v primerjavi s tradicionalnimi WIL-konceptnimi sedeži).
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen