Zaradi vsega naštetega ne preseneča, da so v Fordovi tovarni v Bridgendu izdelali že 50.000 teh izjemnih motorjev.
“Povpraševanje po motorjih EcoBoost je doseglo rekordno raven in v tovarni smo povsem osredotočeni na povečanje zmogljivosti, s katerimi bi lahko izpolnili zahteve naših kupcev,” je povedal Kieran Cahill, vodja obrata v Bridgendu.
Motor, ki so ga razvili in izdelali pri Fordu, je upravičeno poimenovan ‘junaški’ motor: uporabnike navdušuje z izjemno zmogljivostjo, varčnostjo in vsestranskostjo, saj je primeren za pogon tako različnih modelov, kot sta Focus in Galaxy.
Kljub relativno majhni delovni prostornini zagotavlja 1,6-litrski motor osupljive vozne lastnosti. Focus iz mirovanja do 100 km/h pospeši v samo 7,9 sekunde, največja hitrost doseže 222 km/h, kombinirana poraba goriva pa znaša samo 6 l/100 km – pri tem zagotovo pomaga sistem Auto-Start-Stop, ki je standardno vgrajen v vse modele Focusa, C-MAX-a in Grand C-MAX-a z 1,6-litrskim motorjem EcoBoost.
Celo v večjem Fordu Galaxyju doseže motor s 160 KM kombinirano porabo 7,2 l/100 km, do 100 km/h pa pospeši v manj kot 10 sekundah.
Majhni izpusti CO2 so ključna prednost 1,6-litrskega motorja EcoBoost, zanje pa imajo zasluge domišljene inovacije, kot sta Fordov sistem Auto-Start-Stop in aktivna maska motorja.
Pri doseganju odličnih rezultatov pomaga tudi najsodobnejši sistem za uravnavanje motorja, ki z osupljivo frekvenco milijonkrat na sekundo nadzira sistem za variabilno krmiljenje ventilov
Ti-VCT, polnjenje s turbopolnilnikom, položaj elektronske dušilne lopute, čas vžiga, tlak in polnjenje šob za vbrizgavanje goriva in tipalo klenkanja.
Z izpusti CO2 139 g/km pri novem Focusu in 149 g/km pri Mondeu 1,6-litrski EcoBoost dokazuje, da je mogoče majhne stroške pri uporabi združiti z odličnimi voznimi lastnostmi. Povedano na kratko: nudi več moči ob manjši porabi goriva.
“Fordovi motorji EcoBoost zagotavljajo številne prednosti, ki odlikujejo najsodobnejše dizelske motorje, vključno z osupljivim navorom v območju nizkega števila vrtljajev motorja in zmanjšanimi izpusti CO2,” je povedal Graham Hoare, izvršni direktor razvoja pogonskih sklopov pri Fordu Evropa. “Hkrati so ti motorji ohranili poskočni značaj in cenovno prednost bencinskih motorjev, kar strankam nudi najboljše iz obeh svetov.”
Mnenja uporabnikov
6 komentarjev za "Povpraševanje po Fordovem 1,6-litrskem motorju EcoBoost"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Tisti, ki ga je zrisal (zmodeliral v 3D) bi ga lahko malo bolj podrobno naredil. Kolikor sem pogooglal je v resnici tudi tu kolektor posebej, turbina pa posebej, na tej sliki je pa to kar en kos.
modeliral? kaj pa stroški? 🙂 no saj vem kaj misliš z besedo modeliral, čeprav je to komaj ena od večih faz dizajniranja. jah pri ustreznem dizajnu je treba upoštevat tudi stroškovne omejitve.
To je VW že zdavnej pogruntal z TSI motorji.
Hmm, iz slike je razvidno, da je turbina kar del izpušnega kolektorja? To so se pa potrudili uni, ki so modelirali tale motor.
“….izjemno varčne porabe goriva….” A res al kaj? o_O Namreč…ne dolgo nazaj je neki avtor nekega članka na tem portalu na vse pretege probal dokazat, da ravno 1,6 ecoboost motor ni neki varčen stroj…ampak je napram konkurenci izjemno požrešen stroj…