Kot poklon originalu je celotna omejena serija obarvana v posebno barvo metallic ghost silver. Model phantom v omejeni seriji se od serijskega brata razlikuje poleg barve še v mnogočem: v kromiranih dodatkih za 21-palčna lahka platišča, v Rolls-Royce-ovem zaščitnem znaku, Spirit of Ecstasy, ki je za ta model izdelan kar iz srebra, pa tudi po drugačni notranjosti z novimi barvami usnja, novimi vrstami še bolj bleščečega lesa ter drugimi majhnimi dodatki, ki so, kot celotna notranjost, izdelani z še dodatno pozornostjo do podrobnosti.
Razlika s serijskim modelom je vidna tudi v ceni. Namesto nekaj nad 385.000 evrov za serijski model želijo za omejeno serijo phantoma silver kar 425.000 evrov. Vseh 25 primerkov vozila je, razumljivo, že prodanih.
Prvi šestvaljni model 40/50 h.p. je Rolls-Royce predstavil že 1906. Vozilo je takoj zaslovelo po svoji varnosti, visoki tehnologiji, zanesljivosti. Ime Silver Ghost pa so modelu 40/50 h.p. namenili leta 1907. Poimenoval ga je tedanji šef Claude Johnson kot logično ime, predvsem zaradi takoj opazne srebrne barve vozila (od tod ime »silver«), kot tudi zaradi pregovorno mirnega teka motorja in udobne vožnje (od tod »ghost«). Med letoma 1907 in 1925 so izdelali nad 6.000 primerkov modela, ki so še danes večinoma bodisi v zelo dobrem bodisi celo v voznem stanju.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen