Novice

Temperamentna dizelska duša

Po bencinski je Seat sedaj predstavil še dizelsko različico dinamične ibize FR.

 
Temperamentna Španka bo na voljo v tri in petvratni različici, poganja pa jo že znani koncernski dvolitrski TDI z vbrizgom preko skupnega, ki razvije 105 kilovatov (143 KM). To ji omogoča, da pospeši od 0 do 100 kilometrov na uro v 8,2 sekunde in doseže 209 kilometrov na uro končne hitrosti. Petvratna izvedba za enak pospešek potrebuje desetinsko sekunde več, pospeševanje pa se ustavi pri 208 kilometrih na uro.
 
Njena serijska oprema, poleg elektronskega sistema za nadzor stabilnosti ESP, vključuje tudi elektronski diferencial XDS.

Mnenja uporabnikov

11 komentarjev za "Temperamentna dizelska duša"


eljuero
15 leta 6 meseci nazaj

ma v fotrovo cordobo se moram po delih noter spravljati, drugače pa zelo lep avto, pač za manjše in za lepši spol

abbe
15 leta 6 meseci nazaj

@zumi nevem kok lahka je sam je tezka sigurno okolo 1.3 tone

peroRS
15 leta 6 meseci nazaj

@žumi: med 1.9 in 2.0 ni spet taka razlika v teži. Kakšen 1.6TDI z mal večjo konjenico bi bil pa druga zgodba.

Žumi
15 leta 6 meseci nazaj

men je pa blesavo to! naj naredijo en 1.9TTdi, pa je lažji avto, manj pokuri, pa še bolj bi šlo. abbe valda da dobr pospeši, če je pa lahk.

berlonso
15 leta 6 meseci nazaj

dns sm u salonu sedel u obični Ibici in mojih 188cm ni kam spravit za volan, sedež ne gre dovolj nazaj, drugače avto zelo všečen.

 
V Ženevi tudi prenovljena mazda6
Zamenjava na vrhu Alfe Romeo