Dvolitrskemu tlačno polnjenemu motorju z direktnim vbrizgom, ki v osnovnem TT-ju razvije natanko 200 konjev, so moč povečali za več kot tretjino. Moč je bila povečana predvsem na račun turbopuhala, ki sedaj dosega tudi do 1,2 bar nadtlaka in izboljšav na sistemu neposrednega vbrizga. Na račun bistvenega povečanja moči je bilo potrebno zaradi večjih obremenitev dodobra predelati tudi motorni blok, bate in ojnice, kar pomeni, si "navit" TFSI z osnovnim deli bolj ali manj le še osnovne mere in ime. Maksimalni navor, ki ga motor razvije, znaša 350 Nm in je v primerjavi osnovnim TFSI-jem povečan za 70 Nm. Navor ima konstantno vrednost v območju med 2500 in 5000 vrtljaji v minuti.
Pogon je pri TTS-u preko ročnega šeststopenjskega ali robotiziranega menjalnika z dvema sklopkama (DSG), ki pri Audiju nosi oznako S tronic, speljan k vsem štirim kolesom. Quattro, torej!
TTS coupe z ročnim menjalnikom z mesta do 100 km/h pospeši v 5,4 s, roadster pa v 5,6 s. Pospeški v primeru S tronic menjalnika pa so za dve desetinki sekunde hitrejši. Končna hitrost je elektronsko omejena na 250 km/h.
TTS je tovarniško opremljen s prilagodljivim uravnavanjem blaženja Audi magnetic ride. Voznik lahko izbira med dvema karakteristikama. Pri običajni nastavitvi je TTS udobnejši, pri športni nastavitvi pa se karoserija zniža za 10 mm in TTS je namenjen športnim užitkom.
TTS se od šibkejših TT-jev na račun nekoliko agresivnejšega videza, loči že na prvi pogled. K temu seveda pripomorejo tudi in predvsem novi bi-ksenonski žarometi, z LED dnevnimi lučmi po vzoru večjih Audijev.
Audi TTS bo na voljo v obeh karoserijskih izvedbah (coupe in roadster) od poletja naprej. Kakšne bodo cene, pa Audi zaenkrat še ne navaja!
Mnenja uporabnikov
8 komentarjev za "AUDI TTS – 200 kW iz dveh litrov!"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
pa cena je tut 63.000€
Zravn tega še ma Z4m 3.2l, audi pa 2.0l
to maš prav, sam bi ob enaki konjenici Z4m ostal za audijem, a to je le moje mnenje
Tako je. Najbolj pri tem avtu je pomembno to kako draga… stavim da ga v ovinke Z4 nosi krepko spredaj …
Snikerson: verjetno ne veš tega, da pospeški ne naraščajo linearno z močjo avtomobila. Slabe pol sekunde v motorizaciji pomeni OGROMNO.
Bomo videli od cene koliko je ta primerjava sfaljena.
@Dr.M3, si mogoče pomislo, da ma Z4m 71km več in kljub temu po tovarniških podatkih le 0.4s manj do 100KM/H, kot ta audi, SLABABABABABABABABA